SağlıkAlternatif tıp

Ekinezya: çiçekler güzel bitkiler bağışıklık sistemini güçlendirmek

uzun boylu sapları ve tüylü küçük "dikenli" adıyla Popüler çiçekli çok yıllık, Yunanlı aracındaki "kirpi" - bir mor coneflower. Çiçek, gövde, yaprak ve bu bitkinin kökleri tıbbi amaçlar halk ve resmi tıbbında kullanılmaktadır. Hazır alkollü Ekinezya tentür eczanelerde satın alınabilir. Ama az yararlı çaylar ve çiçekler hazırlamak için kullanılan tüm bitkinin parçaları yanı sıra bitki çayları, su infüzyon.

Echinacea, tıbbi özellikleri , soğuk algınlığına karşı vücudu zorlar koruyucu (bağışıklık) aktivasyonu ile kendini gösterir, antibakteriyel ve antiviral etkiler göstermiştir. Formülasyonlar, anjin ve grip gibi yaygın bulaşıcı hastalıkların daha kolay. bakterisid yaşam veren gücü ile bir bitkinin yardımıyla, otit, stomatit, bronşit, ürogenital küre, sedef, egzama, yanık ve yaraların iltihap tedavi. Natüropatlar yorgunluk, hepatit, prostatit, iktidarsızlık, kısırlık ile içinde ekinezya hazırlıkları kullanılmasını tavsiye ederiz. serebral menenjit, tifo, difteri, osteomiyelit, romatoid artrit - şiddetli, akut ve kronik hastalıklar için bitki kullanın.

önlemek için kim dilek ekinezya? Çiçekler uçucu yağlar içerir ve bitkilerin tohumları, alerji eğilimli insanlar dikkatli kullanılmalıdır. İki yaşına kadar küçük çocuklar için ilaç vermeyin. Hamile ve emziren kadınlara bitkiyi almaya yasaktır.

geldikleri ve bu Echinacea içerir Nerede

Çiçek ve diğer bitki parçaları içeren biyolojik olarak aktif maddeler. vahşi Amerika'da yetişen ve Kızılderililerin bir şifacı olarak bilinen bu çok yıllık bitki, uzun zaman önce diğer kıtalara taşındı. İşte o çok yakında popülerlik kazandı. Örneğin, Alman Eczacılık kullanarak Ekinezya iki yüz ilaçları hazırlamak. bitkinin kimyasal bileşimi içerir acı, mukus, reçineler, flavonoidler, taninler, enzimler, yağlar, vitaminler, organik asitler, polisakkaritler, mineraller, ve güçlü bir bakterisidal etkiye sahip daha değerli madde - ekinakosid. nişasta ve şeker - kolayca sindirilebilir karbonhidratlar için doğal yerine - kazık kök ve rizomlar inulin içermektedir.

bitkiler "Ekinezya" dan ilacı nasıl hazırlanır

Çiçek, gövde, yaprak, kök, tohum o - basit ve uygun fiyatlı ilaçlar - tüm kullanışlı çay, decoctions, haşlama ve tentür. tek bileşenli Ekinezya olabilir ki burada bitkisel çay içecek, - özellikle sonbaharda - Bağışıklık sisteminin genel zayıflaması olarak. Bira? İki ya da üç çiçeklerle Kupada, örtü altında yaklaşık 10 dakika demlemek vermek, kaynar su dökün - ve çay hazırdır. karbonhidrat metabolizmasının herhangi bir ihlal varsa Elbette, bal ile tatlandırmak yapabilirsiniz.

Doğal imunnomodulyatorov bir karışımını hazırlamak terapötik etkilerini geliştirmek için. kuru ot veya ekinezya kökü, meyan kökü kök, muz yaprakları, al hatmi çiçekleri, hepsi eşit parçaya - kuşburnu meyveleri. Ham pirzola ve karışımı. Çalışmanın 1.. l. Karışım, kaynar su 1 bardak gerekir. Çay kapalı kap 10 dakika infüze. 1/2 fincan günde 3 kez sıcak yudumlar içki.

suyu için, genellikle 1 çorba kaşığı bir hacimde kuru kıyılmış hammadde (yapraklar, kökler, çiçekler) alır. l. 1 fincan - ve sıcak su dökün. Bu 20 dakika tüm sıcak su banyosunda yerleştirerek, daha sonra saat demlenmeye gerekir. Filtre ve içmek için kaynatılmış su ile tepesinde. Günde birkaç adımda içmeli. Ekinezya ay ile tedavi. Sonra, bir ay mola. öyle değil zararlı yan etkileri.

Eczaneler Ekinezya alkol tentür satmak - bu şifalı bitkilerin gerekli konsantrasyon ile yerine getirmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.