Haber ve ToplumÜnlüler

Vladimir Batalov - Sovyet aktör ve film yönetmeni

Batalov Vladimir Petrovich - efsanevi Sovyet sinema oyuncusu. hayat ve bu yazıda size sunulan bu olağanüstü adamın kariyeri.

biyografi

Vladimir Batalov 1902 yılında doğdu. Kesin doğum tarihi bu güne kadar bilinmemektedir. Birçok doğum belgesi Eylül altıda bildirdiğiniz halde o, Eylül ayının ondokuzuncu doğduğunu söylüyorlar. Gerçek adı - Sonra nedeniyle zayıf ses değiştirildi Atala,.

Çocukken, küçük VoLodya ailesi tüm sahnenin hiçbir ilişkisi vardı işçileri sonra, bir aktör olmaya beklemiyorduk. Ama o sanat hayatını bağlamak istediği oldu, bir kez.

Batalov onbeş yaşında döndüğünde, o kültür alanında bir kariyer inşa etmek umuduyla Moskova'ya taşındı. on yedi yaşına geldiğinde tiyatro stüdyo Tiyatrosu'nu girer ve yardımcı yönetmen çalışmakla. Ne kadar sık kişilerde yeni yeteneklerini açmak öğrenme sürecinde gerçekleşir. İşte bu Vladimir ile oldu. O fotoğraf çekmek için değil, aynı zamanda onlara hareket sadece sever fark etti. Genç adam tiyatroya gidin ve kendi oyunculuk becerilerini geliştirmeye başlamışlardır. Altı yıl sonra Vladimir K. makbuzu çalışmalarına bitirir.

yetişkinlik

erkek yetişkin hayat Moskova'ya taşındıktan sonra başladı. Mezun olduktan sonra Vladimir Petrovich Moskova Sanat Tiyatrosu'nda çalıştı. İnanması zor, ama tiyatro neredeyse benim tüm yetişkin yaşamda çalışacaktır. eğitim sırasında edinilen tüm bilgi, Vladimir Batalov yerli tiyatro yararına kullanılacaktır. Tüm kendisine otuz altı yıl verecekti ve 1956 yılında sadece bırakacaktır.

Bu adam Moskova Sanat Tiyatrosu'nda çalışmaya vakit sadece vardı çalışma ile aşık oldu, ama aynı zamanda Opersı'nda direktör olarak görev yaptı. İşte on yıl sürecek ve daha sonra Lenin Komsomol tiyatroda yapımları üzerinde çalışmaya başlar.

1938 yılında Vladimir Petroviç Batalov o sadece bir aktör ve yönetmen değil, aynı zamanda genç sanatçılar için iyi bir rehber olamayacağını anlar. 1938 itibaren 1941 için o stüdyoda "Mosfilm" nde genç nesil öğretir işgal etti. O çalışmaya devam, ama sonra Büyük Vatanseverlik Savaşı devreye girdi olacaktır.

savaş yılları

düşmanlıkların Batalov Doğrudan katılımcı değildi. Ancak, ordu başarısına katkısı küçümsenemez. Savaşın başında o otuz dokuz yıl oldu ve o cephe aktörlerin bir ekibin başında karar verdi. takımların Faaliyetleri onlar hakkında tüm şehirler gitti ve konserler verdi olmasıydı. İlk bakışta, bu etkinlik yararsız gibi görünüyor, ama o kadar değildi. Ön ekipler askerlerin moral sorumluydu. Yıllar sonra, Kızıl Ordu askerlerinin çoğu zaman buna sonu oldu görünüyordu o kadar da zor olduğunu hatırladı, ancak sanatçılar her şey düşman mağlup edileceğinden, dışarı dönecek gücü ve inancı verdi.

Vladimir Petrovich dört savaş korkunç yıllardır tugayın komutanı oldu. onlar mermi ve patlama kabuklarından düdük altında konserler verdi Savaştan sonra, bir kez o korkunç günleri hatırlar vermedi.

Savaştan sonra Hayat

Nazi birlikleri yenildi sonra Vladimir onun hobi döndü. O bitkinin Likhachev çalıştı tiyatro, kurşun emanet. filmlerin Üstün figür hayatının sonuna önce bunu ve yavruları ruhunda yatırım yapacak. Sadece ayrıca sıradan bir öğretmen danışmanı yönlendirmek, ama olmaz. sanatçının yakın Birçok kişi, tiyatroda çalışırken Batalov ikinci bir gençlik yaşadı ve ondan yeteri alamadım öğretmen ve yöneticilerin her ikisi de büyük onur layık olduğunu kaydetti. bu Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında sinemanın seçkin isimlerinden biriydi hastalığı, değildi belki, o onun yerine daha uzun çalışmak başardı, ama yaş ve deneyimli zihinsel ve fiziksel yaralanmalar tüm fikirleri uygulamak için izin verilmez.

Filmografi

Vladimir Batalov oldukça iyi filmlerinin sahiptir. Birçok uzmanlar tarafından belirtildiği gibi olsa da, o tamamen bir aktör olarak veya yönetmen olarak ya hayata olamazdı. o rollerin çok oynanan olmasına rağmen, onun sınır değildi.

İlk rol o yirmi altı yaşından de aldı. Bu sinema filmi oldu "Boru ev." Genç aktör Simon adında sürücünün nispeten küçük bir rol gitti.

Filmde Sonraki çalışmalar sadece 1936 yılı kadar uzanıyor. Bu "Grunya Kornakova" başlıklı filmin dramatik makara oldu. Vladimir Çarlık rejimini savaşmak için ayağa kalktı fabrika işçilerinin birinin rol oynamıştır.

1939 yılında Batalov "Eylül ayında Night." Rol aldı Olaylar filmi mayın dolu Donbass, yer almaktadır. Vladimir Andreya Poplavskogo, bunlardan birinin kafasının rol oynamıştır.

1940 yılında "Baba" denilen kendi filmde bir rol oynamıştır.

Sadece 1952 yılında Vladimir Petroviç filmi "Aşağı Derinlikleri" in yaptığı son rollerden birini oynayacak.

On yıl sonra, "vahşi doğada iki" filminin yıldızı olacak ve bu onun oyunculuk kariyeri bitti.

yönetmenin işi

Film yönetmeni Vladimir Batalov sadece bir film aldı. Yukarıda belirtildiği gibi, bu resim "Baba" olarak adlandırıldı. Film İkinci Dünya Savaşı arifesinde yayınlandı ve inanılmaz bir başarıya sahiptir. Bu kocasını aldatan huzurlu ve sakin bir kadın hakkında anlattı. Belirli bir dizi etkinlik sonra kocası yeni gözlerle eşi bakar ve onlar mutlu yaşayacak.

Batalov artık sürer neden insanlar merak etti. buna Beton cevabı bu gün değil. Muhtemelen, bir şey o tiyatroda çalışan çok düşkündü ve değişimi şey için hazır değildi olmasıdır.

Kişisel yaşam ve aile

taktik ekibinin eski komutanı bütün nasıl Nikolai Petroviç Batalov biliyorum bir ağabeyi vardı. O da film için hayatını adamış ve hatta fahri unvanı verildi "Onurlu Sanatçı RSFSC". Nicholas yanı sıra Vladimir ikinci Moskova Sanat Tiyatrosu Studio okudu.

O birçok filmde tiyatroda roller çok sayıda oynamıştır ve yıldızlı çünkü ağabeyi, Bush'tan daha başarılı olarak kabul edilir. Nicholas tüberküloz nedeniyle otuz yedi yıl içinde öldü. Ölümünden kısa bir süre önce, o Kızıl Bayrak İşçi Nişanı verildi.

Nasıl aktörün özel hayatı mi? Vladimir Batalov 1927 yılında Dokuz Olshevskoy evlendi. Evliliğin bir yıl sonra çiftin bir oğlu Aleksey Vladimiroviç Batalov vardı.

kadın aşık çünkü Evlilik Vladimir Petrovich ve Olszevvski, uzun sürmedi Victor Ardova, o bir tur sırasında bir araya geldi.

Efsanevi Vladimir Oğlu Petrovich'in Alex, yakında Sovyet ve Rus sinemasının seçkin bir figür haline gelecektir. O, rollerin çok oynayan birçok filmler için komut yazmak mahkumdur. Çabaları için o sayısız ödül ve devlet düzeyinde ödül kazanan olacaktır. Alexey kendi babası hakkında az şey söyler. Hemen hemen tüm yaşamı boyunca ikinci eşin anne tarafından getirilen, ve Vladimir Petrovich o harika filmin şekil ve nasıl onun biyolojik babası olarak bildiği edildi.

Hayatının son yıllarını

Aktör Batalov Vladimir Petrovich erken bu dünyayı terk etti. Ölümünün zamanda o altmış bir yıldı. O Moskova'da Vagankovsky mezarlığında üzerinde efsanevi Sovyet rakam gömüldü.

Bugün mezarı her gün insanlar gelip çiçek getir. Ünlü Sovyet aktör ve yönetmen sanatı olan sevgisinin bu tavrı kazanmıştır. O tiyatro ve tiyatro için yaşadı. o dönemde yaşamış insanları gözden Batalov katılımıyla ve bugün filmler. Bu kişi bir durumda uğraşan bir ömür olmalı ve bunlar milyonlarca kalbini kazanabilirsiniz neler göstermiştir. Hiç çalıştı tiyatro duvarları büyük ustası enerjisini absorbe ve yüzyıllar boyunca taşıyacak.

Şimdi Vladimir Batalov hakkında tüm önemli bilgiler öğrendik.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.