FormasyonÖykü

"Kommunarka" - Moskova atış aralığı

Moskova bölgesinde "Kommunarka" Uzun OGPU ve NKVD başkanı olarak görev yaptı Henry Berry, yazlığı oldu. Burası insanların vurularak gömüldüğü özel tesisler sonra, bastırdı. "Kommunarka" - İsabet çöp, hangi kalmamış önceden mu kullanılabilir ve is artık açık için kamu. Şimdi durmadan Zindanlarda ölen bütün ruhları için dualar ile bir anma kompleksi ve manastırın küçük bir mezarlık var. "Kommunarka" (bir hit çokgen) kurbanlarının külleri hürmet tam yerini bulun, bu kolaydır. Bu Kaluga yolun dördüncü kilometredir. Listeler giderek işçileri, gizliliği kaldırılan nesne ve listelerin kurbanları zaten yayınlandı. Ve hepsi Stalin'in ölümünden sonra rehabilite edildi.

Kimler burada?

"Kommunarka" altında kara Politbüro üyeleri ve aday üyelerin işkence kalıntıları gitti yedi sendika cumhuriyetleri SBKP Merkez Komitesi, (b) ilk sekreterler, MSK üyeleri yatıyordu burada kaybetmiş, Halk Komiserleri, Merkez Yönetim Kurulu, bölgesel komitelerin birçok sekreterler, Komintern ... tüm parlak isimleri ve yüksek sesle: Bubnov, Buharin, Rikov, Rudzutak, Krestinski, Pyatnitsky, Berzin, Kuhn. Bu "Kommunarka" unutmak yapılan tüm ses çıkaran isimler değil. fotoğraf kağıdı temsil ve birçok kişiyi gömüldü düzenli depolama, vur.

Burada ve baş genel takımından Mezarlığı (Dybenko Kuybiyşev, Kireev) ve yazma (Pilnyak Artem Jolly, Gastev, Shakhovskoy), burada "Spark", "Red Star", "Edebiyat Gazetesi", "İşçi" editörleri vardır. Hem de parlak bilim adamları ve sanat ve kültürün önemli isimlerinden olarak. Binden fazla rahip ve Ortodoks inananlar "Kommunarka" gömülü. Çöp sahasını Hit ve eski Halk Komiseri şimdi Aziz Catherine Manastırı verilir vererek.

devlet sırrı

toplu idamlar ve siyasi tutsakların gömü Tüm yerler kesinlikle korunur ve sadece çok güvenlik hizmetleri olanlar biliyordu. Hatta bu tür tesislerin tüm çalışanlar koruma altına gerçeğinin farkında olmayabilir, sadece denetçiler vurulma duyarlı siteleri, ama onların görevleri topraklarının güvenliğini sağlamak ve yabancı nesneyi önlemek için sınırlı bir şey biliyordu. İşte zaman zaman ithal yeryüzüne çukur yerleşmek için dökmek - bir atış aralığı olduğunu tüm bilgileri bu. "Kommunarka" ve bu gün tüm sırlarını ihraç etmemiştir.

sırlar ifşa

Şimdi gizli perde kademeli olarak kalkar, açık arşivler, yerli yazılı belgesini (bildikleri rağmen?). isabet listesi okuyan Tarihçiler FSB gizliliğini kaldırmaya. gömülme kendilerini İncelendiğinde: sayılan delikler, ölçümler, ağaçlarda mermi izleri buldu. dikenli tel izlerini mümkün ateşleme alanının boyutunu belirlemek için yapılmıştır.

Bütün bu işler var başlamıştır Sadece doksanlı arasında son yüzyıl. Moskova anıtları hükümetinin "Kommunarka" ve Butovo poligonda projeleri sübvanse. 1999 yılından bu yana tüm alan Moskova Patrikliği yetkisi bulunan Ancak, projeler, hayata geçirilememiştir.

evraklar

Yauzskaya Hastanesi (merkezi: belgelenmiş sadece birkaç mezar siteleri vatandaşlar bastırılmış Moskova), Vagankovsky mezarlığı Donskoy Krematoryumu. Nispeten hassas siteler "Butovo ait" "tetikleme aralığı" Kommunarka "" ve "atış aralığı" Orada sadece güvenilmez tanık hesapları ve tanıklıklar 1937 yılında NKVD ARP Sadowski komutanı tarafından verildi.

Kısmi kazıları "nin Butovo" onayla karar düşünün yer gömüldüğü sonra çekimleri. Için çok uzun zaman, hatta halk vermedi biliyorum gelecek onları is hit aralığı "Kommunarka". SSCB tam hayat başarıları yaşadı ölçülmektedir.

elit bir yer

Atış aralığı "Kommunarka" ve Butovo aynı farklı sahipleri ve birbirinden nedenle önemli ölçüde farklı olması. İkincisi NKVD sermaye yönetimini kontrol ve "Kommunarka" - KGB, merkezi ofisi. Yani alttan çekilmiş casuslar, sabotajcılar ve teröristlerin "Butovo ait" dir ve "Kommunarka" - komplonun üst.

Hepsi Kremlin'deki yaşadı. Bütün şimdi biliyoruz ki Solovetsky kamp özel atanmasına ilişkin emri imzalayan Halk Komiserleri Rykov Başkan Vekili. Aydınlanma A. Bubnov Halk Komiseri, ayrıca sivrildi: komuta kardeşlerimizi ayrı başladı at - baskılanmış çocukları - ve farklı yetimhanelere gönderin. J. ve J. Rudzutak Unshlikht kararname Merkez Yönetim Kurulu kuzey kamplarının oluşturulması savunduğu ve detay onların düzenleme boyadı. Tüm yaptılar. Ve sonra da korunaklı edildi atış aralığı "Kommunarka" kendilerini (Moskova bölge).

NKVD ya da polis ve "Kommunarka" nin "üç" kayıp "Butovo ait" in yürütme ve hatta "iki" için SSCB, Askerlik meslektaşlarının Yargıtay tarafından mahkum edildiğini ve bu ülkede en yüksek yargı organıdır içeriyordu. Listeler halkı kim öldü orada, için en parçaya sahip damgasını vuran tarafından eli arasında Stalin'in kendisi. Hava kendisi öldürülen acı tutar ağır sembolik mekân, ve zemin derinden kanlarıyla doldurulur - Yeni Moskova'da aralığı "Kommunarka" ateşleniyor.

Akrabalar ve arkadaşlar

Stalin'in çekim listeleri 38,000 vuruldu olan 44,5 bin isimlerini içerir. Toplam 383 listesine Şubat 1937 den ek olarak Stalin Molotov, Voroshılov Kaganoviç, Zhdanov, Kosior ve Yezhov imzası var ekim 1938 döneminde ilgili kalmıştır.

Listedeki insanların çoğu herhangi deneme veya soruşturmanın yürütülmesi önce maruz kalmaz. Bu NKVD görevlileri ve bu çalışanların yakınları olduğunu. Örneğin, Berry yakın ve o kadar ilgili onlarla düzenlenen onbeş adamları çekti: karısını (ve kuzeni Sverdlov'un) J. Auerbach, böylece onun iki kız kardeş ve. Tabii ki, idam arasında tamamen rastgele ve hiçbir şekilde suçlu kişilerde olamazdı.

villa

Tek katlı ahşap ev Komiseri yagoda 1928 yılında inşa. sol yarım altı veya yedi aydınlık ve ferah odalar oluşuyordu ve sağ yarar odaları ve görevlileri için oda vardı. hamakta veya yatak üzerinde dinlenmek etmeyin buraya sahipleri geldi. Bu ev ilk toplantı ve gizli işinin ve ikinci ikametgahı olmuştur - Çeşitli yıldönümleri ve özel tarihleri kutlama için.

Hemen hemen tüm "Kommunarka" ülkesinde sonsuza kalan ilk karşılama misafir olarak bu yazlık ziyaret etti. boşuna bir devrim tüm alt yutar söylenir Değil. insanlar misafir geldiğinde, oda servisi kilit altında arka odasında bulunur. Aşçılar ve diğer personel ev bahçe sürece "Kommunarka" ateş aralığı açılmamış olarak onlarla getirdi. Tarih oluşumu yaptırıldığı kabul beri ilk toplu infaz - 2 Eylül 1937. Ve ön Berry kendisi tutuklandı - Mart ayında.

Adresler ve katılım

Ülkemizde Graves çok ve hassas siteler "Kommunarka" onlardan çok farklıdır. İşte elit yatıyor - Parti Merkez Komitesi üyeleri, onun milletvekilleriyle komiser ve bakanlar, bakanlar bile yabancı ülkelerin merkez kurullarının birçok yönetmen, tröstler ve fabrikalar, askeri bir sürü SSCB ve cumhuriyetlerin devlet vardır - şarkılar oluşan ve filmleri hangi hakkında, efsanevi kaldırıldı: tümen komutanı, amiral, askeri uzmanlar. İnsanlar, ayrıcalıklı nüfuzlu ve insanlar tarafından saygı idi.

Kurbanların adresleri kendilerini ifade ediyor. Buharin'i, Krestinski, Rudzutak ve diğer halk sık - Birçok sakinleri burada Kremlin'i yatıştırmak olabilir. Dauprat - Hükümet binası, tutukluluk evde halk mizahçi değiştirildi - cadde Serafimovich üzerinde. hafif bir el Yuri Trifonov ile Ünlüler kıyıda, evin Kommunarka içinde - orada sadece 507 daire vardı ve onun 338 vuruldu kime sakinleri, ve 164 787 tutuklandı. Daha Granovsky, üst düzey yetkili düzenli olarak ağırladı edilmiştir Gorky ve pahalı oteller hakkında bazı güzel ev ev korunuyordu.

İzciler veya casusları?

Bir kişinin diğer insanları öldürürse, her zamankinden daha fazla insan onu da öldürecek. Her zaman olur. Burada, "Kommunarka" in diplomatlar ve elçilik ve askeri Ataşeleri'nden danışmanları bulunmaktadır. Burada, bütün on bölümler İstihbarat Teşkilatı liderleri bıraktı. Ve burada karşı istihbarat ve istihbarat görevlileri, casuslar değiştirildi. kocası hakkında yazmak için nasıl S. Efron Marina Tsvetaeva Beria yazdığı, en yüksek ölçüde, fedakarlık ve temiz ve o hayatımda tanıştığım en iyi adam sorumlu kişidir.

Sovyet gücünün mutlak ret Eski bir Beyaz Muhafız aniden gizli servisi NKVD zil? Ve nasıl EMRO, Efron kaçırır onun başkanı Kutepov? Aralarında Kim daha temiz ve fedakarlık nedir? Paris'te 1937 yılında (polis tarafından aranan) yakın olunca Ve daha fazlası ... Reiss öldürüldü Genel Miller, çalındı, Efron 1939 yılında yabancı istihbarat servisleri için çalışan ihtimali bulunduğundan tutuklandı Sovyetler Birliği, geri döndü, ancak vuruldu sadece 1941 yılında "Kommunarka". Biz kanıt aramaya edilmiştir. Her ne kadar tek seferde olur. Sonuçta, artık sadece vurduğunu söylüyor.

hediye Çeka

Hakkında Chekists - özellikle. Birçok veriler "Demir Felix" anlamına atış aralığı "Kommunarka" ilişkilendiren düşündürmektedir. Stalin görüşmek için, Yezhov dikkat - Adres evler ekli Karpuzu bastırılmış olması. Başlangıçta öyleydi. İlk üç mezar, Sürüm 2, 20 Eylül ve 8 Ekim, özellikle KGB. Sonra sıralama durdurdu.

Mordovya'dakilerden Halk Komiseri Solovki, Ukrayna ve diğerleri NKVD baş tamamen manuel herşey "Dalstroi" müdür: 254 güvenlik görevlisi bu topraklara düştü. Hatta onun en yakın arkadaşı ve meslektaşı J. Peters, hem de başlatıcısı İki yardımcısı Dzerzhinsky'den, "Kırmızı Terör" M. Latsis - hepsi "Kommunarka" vurulmuş ve diğerleri için kazılmış olan bu çukurlara atıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.