FormasyonDiller

"Headlong": phraseologism değeri, anlamı ve durumun kullanımı

çok fazla zaman ve reaksiyon hızını takdir edilen bir çağda, hızla ilgili özel bir aciliyet ifadeleri edinirler. ifade tarzı anlam ve kullanımı durumu: bugün "aşırı hızda" ayrıntılı olarak analiz nedeni budur.

köken

beklendiği gibi ses trafiğinin kökeni ile, başlar. O "deli gibi" kolay anlaşılır - bu çok hızlıdır. figüratif ve kelime anlamı olarak var olur. Örneğin, "aşırı hızda" - bu "düşünmeden" olabilir ve aynı zamanda, bazı araştırmacılar (NM Shan) "sürat" "paldır küldür" gibi kelimeleri anlam açısından benzer olduğuna dikkat. Yani tam anlamıyla başını aşağı ile çalıştırılır.

sınav

Genellikle çalıştırmak için söylenir / kendine inancını ve engelleri fark değil, yani çok hızlı aşırı hızda (biz kökenli örneklerin zamanla birlikte ele değeri phraseologism) bir yerlerde birisi çalışır.

Bu olmadığı sorusunu gündeme ve kim, nerede bu kadar hızlı çalışabilir? Tabii ki, öğrenci sınav için geç.

Örneğin, gençler, dinlenmek ve kültürel hesaplandığını ve sabah gitti olamayacağını tam güven, sınav arifesinde (kızlar daha bağlayıcı olma eğilimindedir). diye kalkmak zorunda olsa da, en 8:00 am, diyelim ve zor bir saat alarmı çığlık attı ve ev sahibi uyandırmaya çalıştım olmasına rağmen 9.00'da gözlerini açtı.

Böyle bir durumda dikkatsiz öğrenci, tabii ki, sadece paldır küldür (biz zaten biliyoruz değer phraseologism) yayınlanmaz, aynı zamanda son derece çabuklukla her şeyi yapmak.

Her durumda, biz o şiirin ünlü kahramanı olarak, bir tava kafasına koymak için acele olmadığını umuyorum.

"Mantar" tren phraseologism

istirahat mükemmel bir öğrenci günleri bırakın ve daha monoton örnek geçmek - geç tren için olmak. Taşıma - bu planlanmıştır özellikle bile zor şey. Kim zamanda gelmedi? Ve kim önce uzun bir yolculuk endişelendirmiyor mu? Herkes kendileri için önemli olaylar arifesinde her zaman yanlışlıkla dokunursa. Merak etmeyin size edebilmesi halinde Pazar sabahı tren. Şu anda yollarda "trafik sıkışıklığı" olmayacaktır.

Ve biletler çok şanslı değildir ve bir hafta içi ortasında trende tek yer olduğunu düşünün. Kötü bir duygu ile Sefil adam taksi çağırmak için ve bir yere müşterinin merkezinde ve sürücü reçel içine almak.

gerçekte, hem ünlü Fransız filmi "Taxi" dan sürücüleri olsaydı, sorun olmazdı, ama ne yazık ki, sıradan insanlar ve sürüş gitmez. Ve zaman tükeniyor. Bir adam, acele taksi şoförü, o dedikleri gibi, aşırı hızda (benzer phraseologism değeri "deli gibi koşmak" için) uçmak başlar, sinir ve ilk fırsatta alır. Son olarak, istemci istasyonunu girer, tren çoktan görür vardı ve yolda bagaj kaybetme, ona çalışır. Ama yine de zamanı vardır.

Planı - bir kafa

seven Birisi her şeyi planlamak için, ve bazı yoktur. Ancak, her şeyin ve herkesin alışkanlığı önceden acele kaydedebilirsiniz meditasyon itiraf etmelidir. Bir öğrenci veya istemci yarın onları nelerin beklediğini önceden bir taksi katıldı Örneğin, bunlar geç, deli gibi yürütülüyor vardı olmazdı (phraseologism değeri biraz daha erken ortaya).

insanlar sadece bir yere geç bir Aceleniz varsa Ve o kadar kötü olur. Fakat birçok talihsizlikler kişi düzgün zaman aşımına planlayamayacağını sırf olur. Tabii ki, sadece kazayı hatırlıyorum.

Bir adam saatine bakar ve geç, arabaya atlayıp onu elde etmeye çalışmak olduğunu anlar. Bu bakım düşer, sürücü sinirli. Başka bir deyişle, acele iyi bir şey vaat etmez.

Biz, "alelacele" phraseologism değeri, anlamı ve kullanım örnekleri ifadesini inceledik. Ve okuyucu tek bir şey demek ki: kesinlikle gerekli olmadıkça o acele etmeyeceğini umut.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.