MaliVergileri

Vergi sistemi

Vergi sistemi - kullanarak, öngörülen bir şekilde belirli bir duruma topraklarında dayatılan durumu ödeme, bir dizi , vergi yöntemleri özel organları aracılığı ile.

vergi sistemi şunlardır: vergileri, onların ödeyenler, vergi ilişkilerini düzenleyen yasaların yanı sıra zamanında ödenmesi kontrolünü ele geçirirse bir devlet yetkisini.

Rusya'da vergi sistemi, yanı sıra federal vergi, bölgesel ve yerel olmak üzere diğer bazı ülkeler. Federal ödemeler devletin topraklarının tamamında tek tip standart ve oranları (birleşik sosyal vergi, ÖTV, su göre ödenen ücretler dahil vergisi, katma değer vergisi , vs). Bölgesel vergileri - Rusya Federasyonu'nun düzenleyici otoritelere ödemeleri (taşıma vergisi, vs ..). Yerel vergiler - otoriteler tarafından set edilir ve belediyeler kendi bölgelerinde (örneğin arazi vergisi) üzerinde ödemeleri gerekmektedir ödemeler.

Rus vergi sisteminin topraklarında dört özel modda çalışır. Yani, basitleştirilmiş vergi sistemi çalışır, tarımsal vergi, eklem gelire sabit vergi ve özel üretim paylaşımı anlaşmaları yaparken kullanılan özel bir mod.

Vergi Kanunu normlarına uygun olarak, mükellefler - bireyler veya kuruluşlar geçerli tüm ücretler ve ücrete ödemeleri gerekmektedir kim. mükellefleri gelen tüm ödemelerin hesaplanmasında sorumlu olacak ve aktarmak zorundadır kişiler - Devlet vergi sistemi de vergi ajanların mevcudiyetini belirten bütçe sisteminin ülkenin.

biz yasal çerçeve hakkında konuşursak, biz Rusya Federal Yasası hakkında hatırlamalıyız "vergi sisteminin temelinde." Vergi sisteminin tüm 1992'den beri, ona dayalı. Bu düzenleyici belge Rus bütçesine devredilir vergileri, harçlar ve ücretler listesini kuruldu. Buna ek olarak, hukuk, dolayısıyla vergi makamları görev ve mükellef haklarına tanımlar ve.

Daha sonra eylem halinde vergi ilişkilerini temel kavramları tanımlar ve düzenler Vergi Kanunu, tanıtıldı. Bu vergi rejimini kadar ana yönetmelik gereğidir.

yürürlükteki mevzuata uygun üzerindeki kontrol işlevleri gerçekleştirir ana federal ajans - FTS (Federal bir kısaltma Vergi Servisi). Bu gövde de tam ve ödemelerin hesaplama doğruluğunu, hem de farklı seviyelerde bütçeleri dahil edilme zamanında izler. FNS üretim ve ticaretini Tütün ürünlerinin yanı sıra Rusya Federasyonu döviz mevzuatı gözetilmesi izlemek için gereklidir. Tabii ki, devletin vergi sistemi bir FNS değil dayanır: düzenleme ve vergilendirme kontrolü ile reaksiyona toprak yetkililerin bir dizi vardır.

Böylece, vergi sistemi vatandaşlar ve devlet arasındaki vergi ilişkilerin tezahürü formu denir; En etkili kamu politikası aracı biridir.

Rusya'da vergi sistemi, hem de yabancı ülkelere vergi sistemi hızla ekonomik, siyasi ve sosyal talepleri değişiklikler nedeniyle değişiyor. Bu sistem aynı zamanda yaptıkları işlevleri sadece değişiyor. Günümüzde vergileri - Bu basit bir bütçe ikmal aracı ve devlet, kendi gelişme ve yaşam koşullarına yapısını etkileyen ekonomi, düzenlenmesi ana araç değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.