SağlıkMüstahzarlar

"Protargolum" - uygulamaya talimat, ilacın özellikleri ve olası yan etkileri

"Protargolum" (gümüş proteinat) - Bir ilaç bir lokal antiseptik ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Antibiyotiklerin keşfinden kadar, uzun yıllar gümüş ürünler aktif tıpta kullanılan. Zamanla, onların popülerliğini kaybetti, ama bazıları hala bunları tercih vermek - bu fonlar çok etkili olmasından yanında kullanımları dysbiosis gelişmesine yol açmaz çünkü. Birçok hala gümüş hazırlıklarını soğuk algınlığı için en iyi çare düşünün: yorumlar genellikle diğer ilaçlar istenilen etkiyi sağlamaz zaman durumlarda enfeksiyon kontrol etmeye yardımcı olduğunu söylüyor.

İlaç "Protargolum" (el, bir protein, gümüş içeren bir bileşik olarak tarif) geleneksel yenidoğanlarda blefarit önlenmesi için, burun iltihabı ve sinüzit, konjunktivit ve Adenoidit tedavisinde kullanılır. Bu saklı içinde toz formu - için yapım uyuşturucu is sulandırılmış ile distile su. "Protargolum", kullanımı% 1-5'lik farklı bir konsantrasyonuna sahip olabilir hem yetişkinler hem de küçük çocukların tedavisinde önerilmektedir. İlacın kendi gelişmiş mikrop öldürücü özelliği güçlendirilir ile ancak artışlar ve bunun şiddeti yan etkileri.

(Doktor tarafından reçete) 5 damla kadar günde iki kez burun "Protargolum" gömülü yetişkinlerde ve çocuklarda KBB hastalıklarının tedavisinde. damla Önce "Protargolum" talimat tuzlu veya "akvamaris" ile geniz yolunu yıkamak için tavsiye edilir. (½ pipet için) çok sayıda burun pasajında düzenli instilasyonda birçok veli görüşüne göre "Protargolum" lenf bezleri büyümesini yavaşlatmak yapabiliyor. Birçok uzman, ancak, burun pasajda ilacı damla değil tavsiye, ama sadece o kurumasını önlemek için bir pamukla mukozası onları yağlamak için. Göz hastalıkları ve muameleye tâbi tarafından kazma 2-4 kez, günde 1-2% çözüm ait "Protargolum" 2-3 damla. özellikle nükseden hastalar için - kendi kullanım endikasyonları arasında tam bir listesini içerir, ve ürolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan "Protargolum" kullanıcı idrar yolu enfeksiyonları. bir kateter giriş - İlacın Bu sluche iki yüzdeçökelti damlatılması için kullanılmaktadır.

tahriş, kuruluk ve yanma, gözlerde kızarıklık: Tedavi "protargola", aşağıdaki yan etkiler sırasında. Bazen de atıfta bulunduğu baş ağrısı, uyuşukluk ve baş dönmesi, nadiren - Şiddetli reaksiyonlar: ürtiker, anjiyoödem, atopik dermatit. Bu durumlarda, bu küçük bir çocuk, özellikle bir doktora danışmalısınız. "Protargolum" (bu deyim altını) gebelik sırasında kullanımı yasaklanmıştır.

birçok hastalık için bu aracın etkinliği "protargola" düşman bir sürü, kanıtlanmış olarak kabul edilebilir olmasına rağmen. Bu ilaçlar uygulama, özellikle kontrolsüz, düzenli, bu metal organlar ve sistemler üzerinde olumsuz etki yapan, vücutta birikebilir ile toksik ve gümüş olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü şiddetle "Protargolum" dahil gümüş hazırlıkları herhangi birinin beş yaşından küçük çocukların tedavisi için kullanılmasını önermektedir. Bu metal özelliklerinin Açıklaması gümüş toksisite kurşun ile karşılaştırıldığında bilgileri içerir. Gerçekten Ancak hepsi için geçerli değildir ve birçok durumda, çağdaş antibiyotikler çok daha etkilidir, patojenlerin büyümesini inhibe yeteneğine sahiptir.

gümüş ürünlerinin tehlikeleri hakkındaki tüm bilgilerle rağmen, "protargola" nin destekçileri çok hala. Birçok çocuk doktorları reçete hatta bebeklerde, ama herkes höyüğün doğru karar olup olmadığı kullanımı bu ilaç mı yoksa bulmak ona layık bir yedek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.