Sanat ve EğlenceLiteratür

Veltistov, "Elektronik Maceraları": özeti ve ana karakterler

Muhtemelen birkaç nesil kırk otuzlu, bir robot çocuğun Elektronik maceralarını anlatan onun çocukluk büyüleyici filmde bakmadı. En yerleşim iyi durumda yayın zaman, daha sonra dört kanallı, eski Sovyetler Birliği'nin bütün çocuklar ünlü filmin sonraki seri için sabırsızlanıyordum. Bir sonraki gösteri için beklemek - Ve bu o zaman-malyshni için çok büyük bir başarı oldu. gevşek Veltistov yazılmıştır çalışmaları dayalı ünlü müzikal fi film, üçü de serisi - "Elektronik Maceraları" (çoğumuz tarafından hatırlanan özet), aynı nefeste derler, bak.

Tüm karakterler iyidir

Sevimli kalp karakterler, hatta negatif, bazen hala eski Öncüleri hayallerini ateşlemede. Gibi bu Veltistov elde etmeyi başardı? "Elektronik Maceraları", hangi kahramanı -, saflık ve masumiyeti ifade sadece kılıksız Sergei Syroezhkin robot E, aynı zamanda acımasız sporcu Makar Gusev ve gizlice Zoe Kukushkin ve zeki Maxim Korol'kov ve Victor Smirnov, ama aynı zamanda, iyilik samimiyet ve ergenler. Ve filmin yaratıcıları için haraç ödemek zorundadır - tüm bu görüntüler yazar ve yönetmenleri şaşırtıcı kalite tarafından yazılmıştır.

Özellik filmler bir heves kaldırılmaz. Genellikle, her biri birinin kalbinde kitap hikayedir. Bir erkek-robot hakkında bir film - istisna değildir. Veltistova kurgu romanı "Elektronik Maceraları" özünde olduğunu. Hatta geri 1964 yılında Sovyet yazar "bir bavul dışında çocuk." Gençler için üçlemenin ilk eseri yarattı Bu roman nedir?

İlk kendi kendine öğrenme robotu

Bu nedenle, belirli bir Profesör Gromov bir gülme keşif yapar. O, modern dil, kendi kendine öğrenme android robot, icat eder. Onun ön hesaplarım doğru ve bilimsel çalışmalarda bu android ilk prototipini üretmek. kimin portre profesörü çocuk dergisinin kapağında gördüğümüz Sergei Syroezhkina - Gerçek Sovyet okul çocuğu gibi çok yaptı. (Elektronikten kısaltılmış) E - Robot iki defa düşünmeden, bir profesörün iyi ki yapıldı, ona neredeyse insan adını verdi.

geliştirme ve robot E. Veltistov eğitimi Açık - Ben çok ciddiye yaklaştı ( "Elektronik Maceraları" o bilim kurgu romanı). O kaynayan laboratuvar çalışmaları anlattı. Gromov ve asistanı Masha android entelektüel yeteneklerini test etti. Sonuçlar etkileyiciydi. Beyin Biorobot muazzam bir hızla çalıştı.

Elektronik kaçış

Ancak, Gromov deney durmadı. Bir süre sonra o laboratuvar kaynakları azalırsa ortaya çıkıyor. elektronik robot profesörü ve asistanı sağlayabilir bilgi, dar alanda sıkışık hissetti.

Ne Veltistov geldi? Elektronik Maceraları, üç kelime ile iletmek bilgi birikimi ve arzunun için susuzluk kapalı alan laboratuara kaçmak çünkü dışında oluyor hangi bir özetini çalıştırmak için robot açtı. Bir kez büyük, şimdiye kadar keşfedilmemiş dünyada, o ilk ne yapacağını bilmiyordu. Ancak, bir insan duygu - merakı - Elektronik etrafta oluyor tüm keşfetmeye itiyor.

çift toplantı

Robotun görünüm (bu özel android inşa Eugene Veltistov macera Elektronik altındadır) diğer insanlardan ayırt etmez. Bu nedenle, tabii ki, eksik yeterince hemen onu gözden kaybetti Profesör Gromov. çocuğu laboratuarı ayrılma kararı neden bilim adamı bıkan anlayamadık. Ancak, bir süre sonra, o elektronik sadece sıkıldım karar verdi. O yeni bilgi ve deneyimlerini istedi.

Bir prototip robot ve Veltistov toplantı olmadan yapabilir? Bu toplantının uğruna yazılı kelimeler "burs zamanki yedinci sınıf öğrencisi Sergei Syroezhkina robot", ile ifade edilebilen bir özeti olan "Elektronik Maceraları",. Ve macera sadece yaşamak elektronik ve erkek çatışması ile başlıyor. Onlar görünüşte birbirine çok benzer zaten biliyoruz. Sergey sadece mutlu bir sonraki arkadaşı, bir robot böyle bir toplantı - hızlı onun için yeni dünyaya uyum yeteneğidir.

Elektronik bir robot olduğunu söyleyip, Syroezhkin açıkladı. şok, ancak uzun süre sürpriz Syroezhkin. O bilim kurgu hikayeleri çok okudum ve robotik kavramı bilir. Bilginizi ve güç elektroniği kontrol Sergei kez daha o bu android ele aldığı ikna etti.

ikame

E. Veltistov "Elektronik Maceraları" sıradan gençler hakkında yazdı. iletişim sürecinde erkek Sergei kendi çalışmalarıyla tamam olmadığını öğrendim. Bu okulda ve evde gerçek bir sorun ve onu yaratır. Syroezhkina olarak orada kurnaz planı: kendini robot yerine. Neyse ki, pratikte aynı kişi.

iletişim becerilerinin gelişiminde bahanesiyle o elektronik yerine okula gitmek sunuyor. Yani o anda birkaç sorunları çözmek için bekliyor. İlk olarak, önemli ölçüde okul performansı açısından işlerini iyileştirmek. İkincisi, yoksul eğitim sonucunda sarılır ebeveynleri ile ilişkileri kurmak. Ve üçüncüsü, nihayet kişisel özgürlük bulmak için. Daha yakınlarda, Syroezhkina göre, açıkça yeterli değildir.

Elektronik insanlara yardım etmek için oluşturulan, çekinmeden kabul eder. Sergei sadece bilginin toplum onun konseptine uyması ediniz.

onur içinde troechnika itibaren

Ve macera Elektronik (maceralarını içeriği neredeyse üç hikayeleri sürer) başlatın. Syroezhkin gibi giyinmiş, o okula gidiyor. Orada, E sayesinde hızla Sergei ait Keyifli durumunu uyarlar. okul ortamında oldukça popüler Tür ve sempatik kılıksız.

Ancak yakında, sınıf arkadaşları troechnikom Syroezhkin yana meydana gelen dramatik değişiklikler gördük. matematik dersinde, o şok dökme öğretmenlere göre daha parlak kontrolünü yazdı. O literatür derin bir bilgiye gösterdi ve sanat sınıfı o öğretmen sevdim neredeyse sanatsal portresini yaptı. Eh, oldukça yeni Syroezhkin ve sınıf arkadaşları ve öğretmenleri o beden dersinde gösterdiği çılgın gücünü fethetti.

Elektronik ve veliler Syroezhkina

Bütün okul örnek bir öğrenci dün razgildyaya ve okul kaçağı bu dönüşümü sürpriz durdurdu değil. Ancak, yakın arkadaş bazı garip davranışlar olduğunu fark etmeye başladı. annesi Syroezhkina ile Sözde ilişkisi de ayarlanabilir. Anne nihayet aklı başına gelip yapmak için gayretle başladı oğlu memnun etmek asla kesmez.

Ama babası ile ilişkisi garip ve öngörülemeyen geliştirmeye başladı. Görünüşe göre, Syroezhkina görüntüsü ebeveyn çok şiddetli değil daha gibiydi. babasıyla diyalog zararına kitaplar için tüm zamanını geçirdiği adam, endişe oldu. Yani insan etkileşimi Veltistov ihtiyacını gösterir bu.

"Elektronik Maceraları", bugün içerikle ilgilenen hangi bir özetidir Sergey Syroezhkin özgürlüğü zevk nasıl hakiki bahseder. O bir motorlu bisiklet ve okuldan bir mola sürme, eski bir garajda bütün gün uzun geçirdi.

yanlış özgürlük

Zamanla, ilk heyecanı geçtikten sonra, Sergei endişeli hissetmeye başladı. Bir robot, okul ile iletişim kurar gibi o da uzaktan izledi. Annesiyle Elektronik az ne kadar nazik ve sevgi dolu görünüyor fark ettim. Yavaş yavaş, adam fikrinin o ikamesi çok başarılı değildi sonuca vardık.

Hikaye Veltistov açar gibi? Onun duyguları içine düşmüştür kahramanları olan "Elektronik Maceraları", bir çocuk kitabı için oldukça dürüst konuşmayı devam ediyor. Özlemle Sergei sonraki toplantıya boğaz elektronik ifade eder. O da oldukça ciddi rolü alışmıştır. Robot okul toplumuna ve veliler Syroezhkina iletişim ister. Kendi kendine öğrenme programı giderek onu bir erkek gibi görünmesini sağlar. Neredeyse duyguları hisseder ve bir adam olmak için onun arzusu her geçen gün artmaktadır.

Adam - bu iyi geliyor

İç çatışma robotu tekrar insanlardan uzak çalışan ve Syroezhkin sadece ismini kazanmak zorunda gerçeğine götürür. Tüm çocuklar öğrenme ve kendini kazanılan mükemmel işaretleri ona yardım kez daha teyit o ana şey - arzu ve irade. Belki de Veltistov vurgulamak gibidir.

"Elektronik Maceraları", sadece hevesli yorum ve bu hatta bir robot anlatmak, zor bir durumda olmak, hırsız çetesi sonrasında gitmek mümkün değildi ve suçların önlenmesi için hazır "bir insan olmak" girdi.

En ilginci, elektronik hakkında kitap düşündürür. bir sürü soru var - robot gibi Al fizibilite gelen insan makineyi tam değiştirilmesi olasılığına. Ve eğer öyleyse, insanlara ne yapmalı? E. Veltistov, "Elektronik Yeni Maceraları" - 20 yıl sonra yazılmış bir kitap. O bu temayı geliştirmeye devam etmektedir. Ve belki herkes gelmeli en önemli sonuç, - insan duyguları ve eylemleri yalnızca iyi ve dürüst iş hizmet etmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.