SağlıkDişçilikte

Dişler kesilince ne yapmalı?

Karınla ilgili sorunlar zaten geride kaldığında ve sakin yaşamın başlamak üzereyse, çocuk yine kaprisli olur. Ne rahatsız edebilir ki? Elbette dişler. Genellikle bebeğin dişleri 4-7 ayda belli bir düzende ortaya çıkmaya başlar. Ancak kalıtsal faktörlere bağlı istisnalar da vardır. Bu süreç eşlik eden belirtilere ne dersiniz? Paçavralara nasıl yardımcı olabiliriz?

semptomlar

Dişler kesilinceye kadar her çocuk kendi tarzında yaşar. Bazı anneler sabahları neredeyse farkedilir yeni bir diş bulurken, bazı anneler geceleri uyku çekmezler. Bir çocuğun bile, dişleri farklı belirtilerle patlayabilir. Aşağıdakiler, bir bebekte görülebilen yaygın görülen belirtilerdir.

  1. Çocuk ağzına çeker ve parmakları da dahil olmak üzere elinden gelen herhangi bir şeyle kemirir.
  2. Salivasyon artar. Tükrük bebeğin ilk dişinden birkaç ay önce bile ortaya çıkabilir.
  3. Diş çıkarma eşlik eden ağrı nedeniyle çocuklar gece huzursuz bir şekilde uyur ve kaprisli olurlar.
  4. Dişler kesildiğinde, çocuklar diş eti şişirilir.
  5. Bebeğin bir sürü tükürüğü yuttuğu için ishal, salivasyonun artması ile ilişkilidir. İçecek çıkarken sulu, günde 3 defa kadar ve en fazla 3 gün süren ishal .
  6. Şeffaf soğuk. Bol olmamalı ve 3. günde de gerçekleştirilmelidir.
  7. Islak öksürük, boğazdaki tükrük birikiminden kaynaklanmaktadır. Sırtüstü pozisyonda nadirdir ve güçlenmektedir.
  8. Vücut sıcaklığını 39 dereceye yükseltin. Bunun nedeni, diş fırtınasında biyolojik olarak aktif maddelerin izole edilmesi. Çok yüksek bir sıcaklıkta, ateş düşürücü ajanlar verilmelidir.

Görüldüğü gibi, bu bulguların birçoğu yalnızca çocuğun dişleri olduğunda değil, enfeksiyon halinde de ortaya çıkabilir. Bu nedenle çocuğu çocuk doktoruna, özellikle de ateşte göstermek gerekir. Ve bağırsak enfeksiyonunu ve ARD'yi ortadan kaldıran sadece doktor, bu belirtilerin dişlerin hızlı görünümünü ne gösterdiğini tam olarak söyleyebilecek. Bu durumda muamele sadece yüksek bir sıcaklık gerektirir. Ancak öksürük, ishal ve burun akışı 3 gün içinde yok olacak.

Çocuğa nasıl yardım edebilirim?

Bu dönemde çocuğunuz dikkat ve özen gerektiriyor. Daha sık kollarında, rahatınız, sevinç edin. Çocuk yaramazsa, ilginç bir etkinlik yüzünden dağılmalıdır. Sık sık ona bir göğüs sunmalısınız. Bebeğiniz, kemirmeniz gereken özel oyuncak-dişliler vermeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca bu amaçla farklı bagels ve kurutma. Bu sadece çok sakallı sakızı sakinleştirmez aynı zamanda dişin daha çabuk patlamasına da yardımcı olacaktır. Dişler kesildiğinde, özel bir jel bebeğin bu tür bir ağrıyı hafifletmesine yardımcı olabilir. Temiz bir parmakla günde altı defa diş etlerine sürtün. Bir jel seçerken her zaman bir çocuk doktoru ile görüşmelidir.

Çocuğun ilk incisörlerinin ortaya çıkma zamanı ve bu sürece eşlik eden semptomlar bireydir. Dişlerin ne zaman kesilmeye başladığı önemli değil, en önemlisi 3 yaşına gelindiğinde bebeğinizin tam 20 diş seti olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.