Entelektüel gelişimiDin

Aziz Anne. Aziz Anne Kilisesi. Aziz Anna Simge

Çoğu zaman, Aziz Anna veya yardım ve koruma için dua ile simgenin atıfta bulunarak, bilgisiz inananlar, Anna ne kadar tam olarak emin değildir onlar temas kurmaya çalışıyoruz. Bu duaların duyulduğu değildir ve onların inanç sorgulandığı gerçeğine yol açar. adının Anna yanı sıra korunma onların alanı ile tüm ünlü azizlerin bakalım.

Aziz Anne, Virgin anne

Kutsal Righteous Anna anısına Gregoryen takvimde 22 Aralık 7 Ağustos ve Eylül 22 adamış. Aziz Anne Harun'un soyundan ve antik geleneğe göre Kral Davut'un, evinden dışarı gidiyor kocası Aziz Joachim, Mesih olması gerekiyordu. Birkaç Nazareth yaşamış ve yoksullara Kudüs'teki tapınağın inşası, hem de bağış aylık gelirin bir kısmını verdi.

Ne yazık ki, Tanrı unspeakably eşi yas ya çocuklar bir çift verilmemiştir olgun bir yaşlılık, kadardır. Yahudilerin çocuksuz bir aile en mutsuz olduğu bilinen ve kısırlık Tanrı'dan ağır cezayı denir. Ancak, azizler pes etmedi ve hararetle döl görünümü için dua etti. Joachim çöle gitti ve bir mucize için dua 40 uzun gün geçirdi Anna da talihsizliklerine kendini suçladı, o da Tanrı'ya hediye olarak getirmeyi öngören çocuğunu vermek için Rab istedi.

Dualar eşler duyuldu, onlar soyundan ve melek bir mucizenin başarı açıkladı. Kutsal Bakire Meryem - Böylece, Kudüs, çiftin bir kızı vardı. Efsaneye göre, Kutsal Righteous Anna Müjde önce Kudüs'te olgun yaşta öldü. aziz adanmış ilk kilise Devtere inşa edilmiştir ve onun Varsayım 7 Ağustos günü kutlanır. Dualar Aziz Anne sağlıklı yavrular elde etmek, hamilelik sırasında kısırlığa yanı sıra komplikasyon durumunda yükseltmek. Kutsal Anna Maria gibi, kızı dindar bir hayat yaşamaya başladı ve İsa, kurtarıcımız doğurmak mutluluk verildi.

Prenses Anna Kashinskaya

Arasında Rus Saints Anna Kashinskaya özel bir yere sahiptir. Her Aziz bunlar sadık dua verebilir ki, belirli bir erdem sahip olduğu bilinmektedir. Anna sabır bir erdemdir - bu daha da ruhsal gelişimine imkansızdır onsuz Hıristiyanların en değerli nitelikleri, biri.

Aziz Anne payı büyük bir beladan düştü. Tüm hayatı rahibe olma sonunda, Tanrı'ya adamış. Rostov Aziz Basil Büyük dedesi, ortodoksiyi değiştirmek reddederek kendi inanç için canlarını verdiler. Horde'un boyunduruğun zamanı: Hıristiyanlar zulüm her türlü tabi tutuldu zaman Kutsal Anna Kashinskaya da bir anda yaşadı.

Anna ve ailesini musibetlerin Tüm kötülükler sadece sayılmaz. Her babasının ölümü ile başladı. Sonra tüm bu aletler Büyük kule yangın tarafından tahrip edildi. Bir süre sonra Anna'nın kocası Mikhail ağır hasta oldu. Ölüm onun yanında yürüdü, ancak ilk doğan eşleri dokundu - kızları Theodora hala emekleme döneminde öldü. Son olarak, sorun Prens Michael Horde putlarına almaya almaya çalışırken, onu ölümüne işkence başına gelen.

Denemeler ve Prenses kederi

aziz inanç ve sabır Bu testte orada sona ermedi. İlk, babasının intikamını almaya çalıştı onu büyük oğlu, daha sonra ikinci bir oğul ve torunu Tver ayaklanması sırasında öldürüldü: Birbiri ardına, onun akrabaları ve yakın insanı öldürdü. Bundan sonra, Anna rahibeler kendi manastıra gitti gitmeye karar verdi. Orada o sevdiklerinin ruhları yatıştırmak yanı sıra Rus arazi kurtuluşu için bir dua hayatının geri kalanını adadı.

1368 yılında Kutsal Anna Kashinskaya öldü ve Varsayım manastıra gömüldü. Uzun bir süre kendi mezar uygun dikkat etmeden kalmasına rağmen azizin kalıntıları mucizelerinden ilgili söylentiler Patrik ulaştı ve onu açmak için karar verildi. Ancak, sorunların ölümü kutsal bırakmadım, ve yakında o kadar 230 olarak yıllara göre kutsal statü mahrum edilmiş, sonuçta muhalifler sembolü olarak kabul edildi sonra. Aziz Anne Birinci Katedrali 1910 yılında St. Petersburg inşa edilmiştir.

Kutsal Anne Kashinskoy önemli teşebbüslerin yanı sıra karşılaşmadan sorunları ve cezbeden önce dua ediyorum. onun tabutuna için de evlenmeden önce ve keşişliğin kabulünden önce gelir. Aziz Anne - öksüz ve dul hamisi - yardım istemek için, her Hıristiyan ruhunu korusun.

Prophetess Righteous Anna

Kutsal Righteous Anna Phanuel kızı alışılmadık erdemli bir kadındı. Erken evlenen ancak 7 yıl kocası beraber yaşamış, o sıkı açlık ve durmaksızın dua uymak, Allah'a hayatının geri kalanını adadı. Onun kaçınanım ve mütevazı hayatı boyunca ve sarsılmaz inanç aziz için öngörü kabiliyetine onurlandırılmıştır. Onun Yeni Ahit peygambere adı geçen tek kadındı dikkat çekicidir.

84 yaşından anda, Aziz Anna peygamber Kudüs kiliselerinden biri İsa'yı tanık onur oldu. Bebek Simeon Mesih olarak onu ilan birlikte Allah'a ve Anna özveri için getirdi.

Aziz Anne 3 ve 16 Şubat ve 10 Eylül adanmış Hafıza. Bu aziz bebeklerin hamisi ve koruyucusu olarak kabul edilir. Çocuğunuz hastaysa, Aziz Anne simgesine içten dua ile temasa - ve bir mucize göreceksiniz. Ayrıca, kutsal peygamber Anna kısırlık, üzüntü ve günaha iyileşmek için yardımcı olur. Bu adla doğan kızlar kötülük ve cezbeden kendilerini korumak amacıyla, onlarla aziz simgesini taşımak gerekir.

Kudüs'teki Aziz Anne Kilisesi

Saint Anne adanmış ana kilise, Anne, Mary doğurdu yerinde, tabii ki, Kudüs vardır. kilise 1142 yılında inşa edilmiş, ancak beklentilerin aksine korundu. Melisanda Kraliçe kuvvetle manevi takipçisi iletişim olmanın, inşaat destekledi. Bernard Klervovskogo. Onun iyi işler için Kraliçe Meryem'in Göğe Kilisesi'nde toprağa verilecek onur.

1187 yılında Haçlılar Kudüs'ten sürüldükten ve çok sayıda kilise bir kırığı uğramış, ancak Aziz Anne Kilisesi direndi. 1856 yılında kilise Kırım Savaşı'nda yaptığı yardım Napolyon tarafından bağışlanan ve daha sonra "Beyaz Babalar" aktarıldı - bir manastır kardeşlik.

Daha sonra kilise Haçlıların dönemin ruhunu geri M. Maus restore. 1954 yılında, Philip CAPPELEN, Fransız heykeltıraş, ana sunak inşa etti. Tapınak, öğretim, Müjde ve diğerlerinde Sunumu: bunun yanı alınlarına Her iki tarafta büyük Mary hayatında olayları anlatıyor. dikkat ve Bazilikası soyundan hangi bir yeraltı crypt, layık. Kilisenin ana kutsal yer olarak kabul edilir.

Eğer kilise çıktığınızda Mucizeler bile ortaya. rezervuar, İsa şifa mucizeyi bir kez: Uzakta değil Kutsal den, koyun kapıdan başka dikkate değer bir yer yoktur. yazı Su kutsal olarak kabul edildi ve birçok hasta insanlar, burada ilahi şifa bekleyerek tapınaktan yönetti.

mucizevi bahar

Küçük bir Ukraynalı köy hep misafir kabul etmeye hazır Onishkovtsy: Burada bir sürü insan onların rahatsızlıkları kurtulmak yardımcı olmuştur ünlü şifa bahar vardır. Kaynak Kutsal Righteous Anna manastırın yakınında bulunan ve bu yüzden onun adı edilir. yüzlerce kadın Nicholas gelmek yüzden Yavaş yavaş Küçük bir göl ortaya çıkan, o, kısırlık gelen şifa verir manastır, bir mucize istemeye sırayla.

Antik geleneğe göre, kutsal göl Anna ilahi yardımı olmadan değildi çıktı. Birincisi, onun yerine Tatarların istilası sırasında tahrip edilmiştir kilise inşa edildi. Bir süre sonra restore edilmiş ve yeri Aziz Anne görüntü görünümünde damgasını vurdu. Simge tapınağa getirdi, ancak ertesi gün olay yerine taşındı bulundu. Bu yerde bir şapel inşa edilmeden önce bu mucize birkaç kez oldu. Bir süre sonra puanlama kutsal bahar.

toplam ateizm kilisenin zamanlarda tekrar tahrip ve kaynak beton levhalarla toprakla dolduruldu ve kapatıldı. Ancak, kutsal su yolunda yapılan ve köylüler gölün dönüş için bir yer temizlenmiş.

Şimdi, tüm göl erkekler ve kadınlar için ayrı kabinleri ile, yüzme havuzu inşa edildi. Gölün sıcaklığı ne olursa olsun sezon, değişmez dikkat çekicidir. Yaz aylarında su donmaması kış aylarında ısıtılan değildir ...

Gotik katedrali Vilnius

Bu kilise geç Gotik mimarisinin bir başyapıtı olarak kabul edilir. Küçük Katedrali bu onun arkasında St Bernard büyük bir kilise ayakta çok daha hevesli görüşlerini çekiyor, o kadar kırılgan ve küçük görünüyor. Kim ve hangi süre içinde Katedrali inşa - bu kesin bilinen, ancak Napolyon kendini Paris'e aktarmak için istenen o kadar göz kamaştırıcı görünüyor değildir.

Kim Aziz Anne ünlü Kilisesi Vilnius sembollerinden biridir. Eğer katedralin ana cephesi de bakarsanız, "A" ve "Ave Maria" ya anlamına gelebilir harfi "M", bulacaksınız "Anna Maria Mater." Bazı uzmanlara göre, cephe bileşimi gediminas ayağı, 3 küçük yapı olan tepelerini taklit eder.

19. yüzyılda çan kulesi sözde-Gotik tarzda yürütülen, kilisenin yanındaki inşa edilmiştir. Şimdi ziyaretçiler katedralin güzelliği zevk ağaçların gölgesinde oturmak veya çim yatabilirim kilise kırık güzel bir park yakınında. Turistler için Rus rehberleri gibi bir buçuk ya da 3 saat süren özel turlar düzenlenmektedir.

Augsburg Kilisesi

küçük bir manastırın ile kilise 1321 yılında şehrin kalbinde inşa edilmiş, daha sonra birçok kez restore edilmiş ve yeniden inşa edilmiştir. Zaten 1420 tarafından, bağış sayesinde Aziz Anne manastırı iki defa orijinal alan idi. Capella takı sonra Fugger Chapel inşa edilmiş ve. Kentin en etkili ailelerinden birine aitti ve pratik Rönesans tarzında ilk bina oldu.

çekici özelliklerinden birisi Martin Luther'in Kilisesi'nin Müzesi. Tarih Luther Cardinal kendisi ile teolojik konuşmalar için kente gelen onun 1518, kadar uzanır. Bu toplantının sonucunda papalık legate gerillaların lideri tutuklama planlıyordu. Ancak görüşmenin ardından Luther gizlice şehri terk etti. 1551 yılında okul daha sonra Aziz Anne spor salonunun açılışına edildi ve tapınak, yeni tarih. Bir süre sonra kent mimarı, bir kütüphane ve külahlı bir kilise kulesi ile jimnastik yeni bina için özel olarak dikilmiş.

dekorasyon kilise

16. yüzyılda, kilise bu güne kadar orada görülebilir boya tablodan oluşan eşsiz koleksiyonun sahibi oldu. Büyük Alman ustası Lucas Cranach the Elder eliyle ait sanat eserlerinin bazıları. Tapınağın sanatsal bileşeni tasarımı gelince, görmek için bir çok şey var nasıl hacılar ve Hıristiyan inancına ilgisiz basit turist. İlk olarak Rokoko ve Barok tarzında, duvar tavana dikkat etmelidir. Sayısız fresk ve sıva böyle kıyamete, çarmıha gerilme ve Dağ Vaazı gibi büyük olayları tasvir.

bağışlara tamamen inşa edilen Kuyumcular şapel genişlemiş ve Kral Herod'un fresklerle süslenmiştir. hikayede, kral İsa'nın yerinin tespit edilmesi için bir istek ile büyücüye döner. Freskler İsa kendisi Magi, St. Helena, George ve Christopher betimliyor.

Aziz Anne Athos Manastırı

Yunanistan Saint Anne adanmış hac en popüler yerlerden biridir. Afonsky skeç, mucizevi simgesi vardır anneler korur. Binlerce insan alan çocukların simgesinin önce namazından sonra ve Aziz Anne ve kendilerine yardımcı olduğu bilinmektedir. Simge simgesinin yakınında duran yumurta ile eski lamba kanıtladığı, asırlık kez burada duruyor.

O bir hediye prepodnos Türk Sultanı manastırında bu lamba 200'den fazla yıl önce çıkıyor! Bu hediyeyi tarihinin çok ilginç. Bütün aile bir lanet gibi, daha önce Müslümanlar kısırlığa belirtildiği gibi, Sultan Limnia, çocuksuz olduğunu ve gerçeği. Zaman geçti, padişah giderek yaşlanıp tüm yavrular bulmak için hiçbir umut oldu. Sonra Athos Manastırı ebeveynler çocukları bulmanıza yardımcı mucizevi simgesi duruyor söylentiler duydum. Ve padişah ona getirmek için bir istek ile inziva cömert hediyeler gönderdi tereddüt etmedi kutsal su lambalardan ve yağı.

"Biz Hıristiyanlığı ikrar etmedi kişiye türbe teslim edecek nasıl" ve yağ döktü: Ancak, hacı düşündük. Ancak, Sultan simgesinin gücüne inanan ve yine onun isteği hacılar yürütülmesini talep etti. karıştı olmak, hacılar manastırın babalara tavsiye için gitti. "Ne yapacağız? - sordular. - Biz Sultan'ın isteği uymayan olsaydı, bizi cezalandırır "ve babalar cevap:" "O zaman basit tereyağı o ve normal su götürün!.

O kadar yapılmasına karar verildi. Simgenin mucizevi gücüne inanan Sultan, normal akışından su içti ve Kutsal Anna son umudu olduğu için, umutsuzca dua etmeye başladı. Simge gerçekten yardımcı oldu ve yakında bir mucize gerçekleşti: Sultan uzun zamandır beklenen oğlunu aldı! şükran dolu, Sultan değerli taşlarla süslü bir lamba gönderdi. Ancak yakında, hırsızlar taşı çalmış ve Sultan onun yeri gümüş yumurtada gönderdi.

namaza güçlü oldu ...

Birçok kişi onların dualarına cevap almadı sırf Allah'a inanmayı reddediyorum. Ama ya o tapanların kendilerinin hatası mı? Aslında çok sık biz de hangi itiraz açısından ve Rabbin büyüklüğünü dikkatine, haraç ödemek için kendi acıların odaklanmış olmasıdır. sadece kendi ihtiyaçları sabitleşmek zaman bizim dua geçersiz olur. Herhangi dua başarısı için temel koşul - bu bize yardım etmek istediğini Tanrı, sevgisi ve iktidarda güvendir.

güçlüydü dua, Tanrı'nın lütfu ışığında düşünülmelidir için, o zaman buna çıkmak mümkün olacak ve namaz duyulacaktır. Her duada Tanrı'yla "karşılamak" öğrenin. Sonuçta, biz sevdiklerinizle ve ailenizle toplantı Uzun, fakat Tanrı'dan genellikle sadece bir şey istiyorum. Ama Tanrı satıcıyla gibi değildir. O hayatlarında Rabbin o varlığı için gerçekten inananlar ve uzun ürünler için iyilik bahşeder.

Sultan Örneğin On onun duaları ve niyetlerinin samimiyet o kadar önemli değildir o kadar insan din olduğunu görülebilir. Bu nedenle, "yanlış" içtenlikle Allah'a çevirmek ve hayatının katılmaya ona sormak bile, Rab onun dualarına cevap verecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.