Uzmana sorun

Gerekli bir tedbir olarak tüzel kişilerin İflas

Formasyon ve piyasa ekonomisinin gelişimi mevcut mevzuat çerçevesinde gerçekleşecek, bazen çelişkili, değişik süreçler eşlik eder. Uygulamada görüldüğü gibi, farklı nedenlerle tüzel kişilerin iflas yoktur. Genellikle, bu prosedür "İflas Açık (İflas)" özel bir kanunla düzenlenir. orijinal biçiminde, yasa daha dinamik gelişiyor faaliyet sektörlerde sermayenin daha hızlı nakli sağlamak için tasarlanmıştı.

Bunu yapmak için, gerekli ölçüde yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa kurumsal pazarda, kaldırmak. Onlar, tabiri caizse Yani, pazara uygun ürün ve hizmet sunmak için daha güçlü ortaklarla karışmaz. Zayıf yönetim ve iş yapma içler acısı bir durumda herhangi bir şirket yol açabilecek yanlış eylemler. Bunun yasal bir terim değildir söylemeliyim. tüzel kişilerin İflas çok özel durumlarda aktive bir mekanizma olarak. şirket anca geçinmeye ise, bu çalıştırmak için hiçbir neden yoktur.

Ancak, belirli bir süre için, şirketin yükümlülüklerini yerine olamazsa, bunun giderilmesi için talep can ilgilenen taraflardan birisi. Bu durum olabilir. devlet fonlarına vergi ve zorunlu ödemeler üç ay veya daha fazla uygulanmaması durumunda bu mümkün olur. Örneğin, bir emekli fonu bu süreci başlatabilir. tüzel kişilerin İflas sadece hakem heyetinin kararı ile mümkündür. Bu mahkemede olduğunu ve uygun uygulamaya yönlendirilmelidir.

şirket hammadde ve bileşenlerin tedarikçileri ile yerleşmek mümkün değildir durum da çoğu kez yoktur. Bu durumda, iflas veya iflas işlemlerinin başlatılması için mekanizma, benzer görünüyor. İlgili taraf buna göre karar verebilir tahkim mahkemesine, ifade eder. Bu karar oldukça yüzden davacıya almak istiyorum neyi olmayabilir. Mahkeme uygulamasını ele alacağız sonra gözlem prosedürü şirkette tanıtıldı. mahkeme tarafından atanan işletmede durumu izlemek için.

Deneyim çok sık bu tür bir devlet işletmesi halen hesaplanabilir borcu, sahip olduğunu göstermektedir. Herhangi bir gelişme ve ne zaman dış gözlem, o zaman aynı mahkemenin kararı iflas mütevelli atadı. O alacaklıların taleplerini karşılamak için sorumludur. Bu değerlendirme ve satışını düzenleyen işletmenin varlıkları, bütün alacaklılara ödemek için elde edilen fonlara. Tabii ki, borçların böyle bir tasfiye tamamen alacaklıların iddiaları karşılamak için izin vermez.

satılır ve hesap bakiyeleri edilebilir tüm mülkiyet işletmenin tüm yükümlülükleri kapatmak için asla yeterli olması. yapıldığında Kalitatif olarak, aynı durum ortaya çıkar tasfiye SP borçlarını. Özel örnekler çoktur. Girişimci büyük kredi ve para modaya şapkalı alımlarını sürer. Ancak moda kısa bir süre içinde değişiyor ve bu elbiseler tüketicilerin satın alma durdurun. Tüm bu mallar satın alma fiyatı bile satmak için artık mümkün değildir.

Eh, iflas yöneticisi, onlar için maliyetin% 10 indirim mümkün olacak eğer. Dolayısıyla, alacaklılar iddialarını aynı payı hakkında alacaktır. Böylece, tüzel ve bireysel girişimcilerin iflas hep alacaklıları fonlarını geri verir değildir. Bu sorun kredileri daha dikkatli ve dikkate borçlunun ödeme gücünü alarak olması gerektiğini göstermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.