ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Bir bakış, ilke, fiyatların: havalandırma bağlantısı olan Aspiratör. havalandırma davlumbazýn bağlayın

Aspiratör havalandırma ve Çevre Güvenliği mutfakta Ç buharı rolü ve aromalarını sadece çalmadan bağlantısı ile. Ayrıca yüzeylere zarar görmesini önler. Havada çeşitli buharlaştırma, yakıt yanma ürünleri ve yağ bakiyeleri kademeli duvarlar, tezgah üstü, tavan ve taban birikir. Bu nedenle etkinin, bunlar solmaya gres yağı ve diğer mevduat bozulmaya başlar. Mali durumunuzu kazandıracak ve mutfak eşyaları ömrünü artacak bu çıkarma süreçleri minimize edilebilir kullanma.

akım kabinlerinde Türleri

Modeller ve cihazlar dikkate varyasyonlar boyut, tasarım ve fiyat, çalışma prensibi farklıdır. havalandırma bağlantısı olan Aspiratör havalandırma kanalı boyunca mutfak çalışma yüzeyi üzerinde alan ve daha sonra etkisiz hale gelen havanın alınmasını arttırmak için kullanılır.

Kapsanan birimleri iki tipe ayrılır:

 1. Pasif modeli. yapısında bir elektrik motoru monte edilmek üzere mevcut değildir. Tüm çalışma süreci itme havalandırma kanalı sisteminde kaynaklanmaktadır.
 2. nedeniyle kubbenin içine yerleştirilir motorların ek bağlantı havalandırma fonksiyonuna bağlantı aktif aspiratör. Motorlu güçlü hava akımını, heyecan verici kurum, kiri, gres damlacıklarını içerir.

dekorasyon

Egzoz tasarımı akan herhangi bir tür, doğrudan ocağın üzerinde monte edilmiştir. özel vozuhovodami ile bağlı havalandırma ünitesi kuyu bulunmaktadır. Bu teneke kutu ya da oluklu metal olabilir. istenmeyen gürültüyü önlemek için, hava arabaları ses geçirmez madde ile donatılmıştır. Estetik görünüm, onlar asma tavanlar için maske cihazına eğer yağma olmaz.

ana cihazlar boyun üzerinde kanallar kelepçeler ile sabitlenir. kabul edilen çeşitli elemanlar hariç özü bileşen parçaları şunlardır:

 • ön filtresi. Bu yağ ve kurum katmanlardan cihazın koruma sağlar.
 • Güzel filtresi. kokuyu gidermek için kullanılır. Genellikle, karbon elemandan oluşur.

Filtrelerin Zamanında değişimi ve temizliği sadece çıkarma verimliliğini artırmak değil, aynı zamanda ünitenin ömrünü uzatmak olmaz.

kanal olmadan ekstraksiyon

Böyle bir cihaz, bir devridaim ve havalandırma geçitlerine bağlantısı gerektirmez. Hava koku, duman, aşırı nem ve yağ temizlenir filtrasyon ünitesi içine fan yardımı ile emilir. cihazın etkinliği kapasitesi ve filtrasyon sistemine bağlıdır. İki ana filtre birimi ile donatılmış bir havalandırma bağlanmadan Aspiratör.

Birinci sistem, hava içinde yağ boşluğa ortadan kaldırmak için kullanılabilir ve aynı zamanda kaba bir temizlik sağlamaktadır. Bu elementler alüminyum veya akriliktir. İlk seçenek daha uzun sunulduğunda kadar etkili ve temizlenmesi kolaydır.

Aşağıdaki sistem hoş olmayan kokular, aşırı nem, yanma artıkları ile mücadele etmektedir. Ana elemanının bir karbon filtresi. O (dörtte bir kez yaklaşık) düzenli değiştirilmesi gerekir.

Havalandırma ile bağlantılı olmayan mutfak davlumbaz çeşitleri

Tüm düşünülen cihazlar aynı prensip üzerinde çalışmak, ama yani kurulum, tipleridir:

 1. Düz çatı gibi klasik düzenleme. Özel tasarım ayrıntılandırmalar yok. küçük mutfaklar için iyi bir başlık haline gelmiştir.
 2. Kolye. Bu ocak üzerinde yüklü mümkün kılar önünde üretilen hava akışının serbest bırakma dolap üzerine monte etmek.
 3. Dahili sürümü. Bu mobilya içinde bir cihazı gizlemek için izin verir. Cihaz, kompakt ve yüksek performanslı güçtür.
 4. teleskopik ekipmanları ile havalandırma bağlanmadan Aspiratör. Bu varyasyonlar, gerekirse çalışma yüzeyine yakın yapılabilir.

Sayıldı birimleri (bir köşeye veya ayrı bir işlemde, ortada) onlar kurulacağı yere bağlı olarak çeşitli fonksiyonel görevleri yerine.

hava kanalları olmaksızın avantajları ve ekstre dezavantajları

Mutfak ve diğer ev aletleri kendi artıları ve eksileri var. Havalandırma sistemine bağlanmadan egzoz cihazı bir takım avantajlara sahiptir:

 • Ek parçaları ve bağlantı hortumları kullanmadan İlköğretim kurulum. Cihazı kendisi yükleyin zor değildir.
 • Ekonomik. daha fazla güç için prosedüründe kullanılan hava bağlantısı olan daha mutfak tezgahları (60), bu modifikasyon gerçekten uygun maliyetli bir şekilde göz önüne alındığında.
 • söz konusu yapının maliyetini hava ile benzer bir sisteme göre daha düşüktür.

bu birimlerin olumsuz filtre elemanlarının düzenli değiştirilmesi için ihtiyaç vardır. Bir çeyrek defadan az olmamak yapmak zorunda kalacaktır. Havalandırma bağlı olmadan Aspiratör, fiyatlar hangi 5000 ruble gelen, mutfağınızda güvenilir asistan olacak başlar.

Nasıl hava olmadan kaputu bağlamak için?

devridaim modunda çalışırken Cihazlar, havalandırma bağlantısı olan ocak davlumbaz daha yüklemek kolaydır. Bu da havalandırma bacasının ile etkileşimi gerekmez olmasından kaynaklanmaktadır. Bu cihazlarda ana şey - düzenli filtre elemanlarını değiştirmek için.

site yakınında Önce bu konuda endişelenmenize gerek çıkarma kurulum gücüne sahipti. birimin montaj öncesinde işaretleme bağlantı noktaları, matkap delikleri, daha sonra tespit cihazı için ayar vidaları veya dübel uygulanmalıdır. Bir başka aşama, duvara, davlumbaz, montaj olması bir elektrik prizine ve test doğrulama için bağlanacaktır.

hava ile ünitenin montajı

Ve büyük, havalandırma davlumbaz bağlantısı herhangi bir sorun olmayacaktır. Önemli olan tüm bağlantıların sıkı ve sağlam bir şekilde olmasıdır. iş yaparak, aşağıdaki öneriler dikkate almak gerekir:

 • Bağlantı tamamen havalandırma kanalının üstünü olmamalıdır ünite kapalı doğal hava taslağı gerçekleştirildiği zaman ki.
 • ünitesinin normal çalışması ilave müdahalesi olmadan hava akışı sağlayacaktır.
 • kanal ve kıvrım sayısı uzunluğu en aza indirilmelidir.
 • oluklu ve düz yüzey tüp arasında seçme, ilk düzenleme de bükülür, fakat akış birlikte hareket eder dikkate alınmalıdır.
 • bükme kanalı yumuşak bir geçiş olması gerekir.
 • havalandırmadan veya sabit besleme Caddesi'nden ek hava akışı verimli kaputu olun.
 • Yasaklanan baca gazı kolona erişimi olan cihaz monte.

bağımsız bir şekilde, havalandırma davlumbazı nasıl bağlanacağı yöntem olup, belirli nüansları ve teknolojik inceliklerini şartıyla özel bir güçlük, sunulur.

Sonuç

Cihazın özelliklerini inceledikten sonra, çalışma prensibi, operasyon ve montaj nüansları özü ille mutfakta bulunması gereken sonucuna varılabilir. modifikasyon seçimi odanın büyüklüğüne, çalışma sürecinin şiddeti ve tercihlerini kendi mali yeteneğine bağlıdır.

Havalandırma davlumbaz Bağlanma, ilkesi zor havalandırma bacaları, ardından ulaşım ile emme hava akımından dayanan ve belirli hesaplamalar gerektirir. Örneğin, çok uzun kanallar estetik olmayan bir nokta ve cihazın kendi verimliliğini azaltır. Belli anlarda altında tesisat işleri çok basit ve net.

çok daha kolay kurulumda hava olmadan Sürüm ve fiyatı aşağıda o. Ancak, burada özellikleridir. Aksi takdirde egzoz verimliliği önemli ölçüde azalacaktır, filtre elemanlarının düzenli değiştirilmesini gerektirir. havalandırma ile karışmadan Cihaz, herhangi bir boyut ve iç mekan için onları almak için izin verir eki çeşitli vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.