Ev ve AileAksesuarlar

Gevşek ürünler için dispenseri. toz ürünler için Gravimetrik besleyici

Hiç ürünler ambalajlı nasıl düşündünüz mü? Nasıl seri üretim için gerekli dozu elde etmek için? Daha önce bu insan kaynaklarının kullanımı sayesinde sağlanmıştır fakat zaman işliyor, bilim ve teknolojinin gelişimi durduğu yerde durmuyor.

Dağıtıcı. Bu nedir?

Verici - Gerekli ağırlık ya da katı maddelerin dökme ürünleri, pastovidnyh maddeler, sıvı, gaz hacmini ambalajlanması için kullanılan bir özel ekipman. dağıtıcı otomatik modda çalışır.

İkinci adı dağıtıcı - dağıtıcı.

Dispenserler: tipleri ve özellikleri

Türlere sınıflandırma dağıtıcılar şunları içerir:

 1. Vidalı. Toplu ürünler, toz veya granül halindeki maddelerin macunlar ambalaj için ikinci dispenseri. Avantajlar: basit yapısal tasarım, kolay temizlenebilir ve ana bölümden değiştirme (özellikle bir vida). Dezavantajları: düşük dozlama hassasiyeti, vidanın bir üretim hatası hassas ölçüm doz bağımlılığı.
 2. Surround. arada bir katı madde kütle paketleme için, gaz halindeki maddeler, sıvı, macun kıvamında bir materyal hazırlamak için kullanılır. Avantajlar: basit yapısı, güvenilirlik ve ölçülü doz doğruluğu nispeten yüksek. Dezavantajları: dozun miktarı paketlendi madde, fiziksel ve kimyasal özelliklerine bağlıdır. Bu nedenle, bazı ortam hatası dağıtma zaman az ya da çok meydana gelir.
 3. Mass. zaman zaman gaz dağıtmak için, dozaj sıvılar, macunlar ve katı dökme ürünler için kullanılır. Avantajlar: ölçüm doğruluğu derecesi yüksek, doz büyüklüğü eksikliği fiziksel ve kimyasal (.. sıcaklık, basınç, vs.) bir ürün, bir köpük ölçülmesinde küçük hata özelliklerine bağlı olarak değişir.
 4. Ağırlık. Bu tür gevşek ürünleri için dağıtıcılar dökme katı, sıra sıvıların ölçülmesi için kullanılır. Ürün besleme oluğu ve taşıyıcı olan bir şekilde bağlı olarak, ağırlıklı dağıtıcılar. Avantajlar: Yüksek ölçüm hassasiyeti, malzemenin akış hızını ayarlamak için.

Kuru maddelerin dozaj için yöntemler

Dozlama işlemi veya ön paket üç şekilde gerçekleştirilebilir:

 • ağırlık - ürünün ağırlığı ölçülür ve ölçüm sistemidir. Birim: kg doz en yaygın yöntem olarak kabul edildi;
 • kütle - ürünün ölçülen miktarının. Birim: cm3, l. Dozaj sıvılar, gazlar, macunlar için kullanılan çoğu durumda,;
 • hacim - Ürün belli boşluk doldurur. Birim: cm3, l. Bu sıvılar, gaz ve sıvı ürünlerin ölçülmesi ve aynı zamanda standart ağırlık dizinler içine sonradan dozlama ile granül maddeleri doldurmak için kullanılır.

avantajları

Toplu ürünler için dağıtıcılar aşağıdaki avantajları vardır:

 • yüksek performans seviyesi;
 • Dozaj ambalajın doğruluğu;
 • Otomatik modda, hassas dozaj ayarlama kontrolü;
 • Yüksek kaliteli yapılmış partiküler madde, temas dağıtıcısının bileşenleri paslanmaz çelikten ;
 • yönetim ve operasyon kolaylığı;
 • kurulum ve bakım işlemi kalifiye profesyonellerin katılımını gerektirmez;
 • ekipmanın mobil bir sürümünü sağlar.

Toplu ürünler için Kantarı: tarihin biraz

İlk defa dünyada kamu tartım dikkatini 1972 yılında Japon şirketi Ishida sunuldu. Bu şirket ve multihead terazileri üretimi için önde gelen şirketlerinden listesinin artık parçası. Sovyetler Birliği modeli multigolovchatogo dağıtıcı 1988 yılında kurulmuş olarak, Kiev bölgede "Veda". Bir süre sonra, (2001 yılından bu yana) 13 yıl içinde, söz konusu ekipman üretmek ve Moskova şirketi "Sinyal Pak" başladı.

Tasarım özellikleri

Toplu ürünler için temel yapı terazisi damarlarının birkaç çift (sayıları, 8 ila 24) sahiptir. çift, iki konteyner temsil ettiğinde, biri diğerinin üzerinde yerleştirilmiş. Tankın alt amortisörler ile donatılmıştır.

Ürün huni içinden ve dağıtım birimi aracılığıyla düşen konteyner (ara madde ya da depolama), üst sıra eşit miktarlarda kendilerine tahsis edilir. Depolama tankları kaynaktan ürün ağırlığı (tartım kapasitesi) ile ölçülmektedir kapların alt sırasında düşer. Her bir tartım kabı seti ürün dozu kütlesinin sadece bir parçasıdır. Göstergeler ağırlıklı ürünler yüksek doğrulukla gerekli dozu elde etmek için çok sayıda tank bir ürünü olarak yöntemin bir kombinasyonu belirleyen bir bilgisayara iletilir. kapasitans Seçildiğinde flaplan açılır ve ürün dağıtma aracı ambalajın bakkal çıkış kısmına bir huni içinden taşınmaktadır. Bundan başka kapların boş alt sıra vardır doldurma - açık huni daha sonra dökme malzemesi ile yeniden doldurulur üst üste muhafazaların karşılık gelen.

Özellikler gelişmiş multihead basküllerin

Toplu ürünler için modern basküllerin eşsiz bir yeteneği vardır - belirli ürün için adapte edilir. Katıların düşme yüksekliği en aza indirecek şekilde basküllerin inşa edilir. Buna ek olarak, kombine dağıtıcılar ürünler hareket ettiği birlikte özel bir parça ile donatılmıştır. Bununla neredeyse onların ambalajında en kırılgan ürünler eşitlemek için hasar olasılığını ortadan kaldırır.

Yenilik başlayan ve üç seviyeli multigolovchatyh dağıtıcıların sorunu. Standart kapasitesinin yanı sıra Bu cihaz (depolama ve ağırlığında) aynı zamanda, bellek kapasitesi mevcuttur.

Çıkış cihazları dakikada 250 doza kadar ulaşabilir.

Diğer bir özelliği de çok yönlü - bu kütle, küçük parçalı ürünlerin çoğu için uygundur. Ancak, gevşek ürünler için dağıtıcı, fiyatı dağıtıcı tipleri maliyetine kıyasla oldukça etkileyici, üreticiler daha ucuz yerine tercih ederler. Bireysel parçaları veya parçaların kütleleri aynı ürün olmadığı gerçeğine rağmen, gerekli seviyede olacak doğruluğu doz - bu ambalaj kek, köfte, dondurulmuş ve kurutulmuş meyve gelince, operasyon kantarı en etkili olacaktır.

Vida besleyici: yapısı ve çalışma prensibi

Vida dağıtıcı bir huni oluşur, besleme borusu, hazne kapağı, vidalı tahrik vidası, bir atım cihazı (alıcısına bir tarafına bağlı bir hızlı tepki kapısını içerir, ve diğer tarafta - namluya), çıkış hunisi, kilitleme plakaları, hazne, ürün seviyesi sensörü.

Dozlama işlemi otomatik olarak kontrol dayanmaktadır, çünkü elleriyle ölçülü bir vidalı gevşek ürünleri, zor olduğundan emin olun. Tüm parçalar besleyiciler çeşit yüksek kaliteli malzemelerden yapılır.

Vida dağıtıcı doz ve gıda ve gıda dışı ürünlerin paketlenmesi için tasarlanmıştır. Bu, tüm trudnosypuchih, toz (çimento, dahil etmek havan ve böyle devam eder. G., Un) ve öğütme ürünleri ürünler (tozlar, vanilin, şeker tozu, çeşitli baharatlar). Tipik olarak, Zapajshchik donatılmış toz ürün için bir vida besleyici böylece kağıt ya da plastik torbalar içinde bir ambalaj paketleri.

Nasıl çalışır? bir vida yapıştırma makinesi paketi ile dağıtıcının çalışma prensibi çok basittir. eylem adımları düşünün:

1. Adım: masaya bir paket kurun ve "Başlat" düğmesine basın.

Adım 2. vida besleyici çevirin. ekipmanın çalışması aktive edildikten sonra, ürün belli bir dozu ambalaj başlar. dozaj kömürlüğüne monte edilir Karıştırıcı, burgu homojen bir dolgu ürünü garanti eder.

Adım 3: Elektronik terazi üzerine bir paket yükleyin.

Adım 4. Başlangıç dozajlama. Karıştırıcı ve burgu ölçeklerde yüklü ürünün ambalaj içine hareketli çalışmalarına başlayacak.

paket doldurma 5. Otomatik kontrol adım. Konteynerler, doldurma, sırayla bir sinyal iletmek denge üzerinde bir etkiye sahiptir kontrol ünitesi ambalaj önceden tespit edilmiş bir ağırlık göstergeleri ulaşır.

6. Sızdırmazlık paketi Adım.

Uygulama alanları

Gevşek ürünleri için dağıtıcılar gıda, kimyasal, farmasötik ve kozmetik sanayilerinde yaygın kullanım bulmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.