BilgisayarlarBilgisayar oyunları

Uzayda ne yapılabilir? Dünya ötesi yaşam olağandışı koşullar Hakkında

Sıradan hayat astronotlar sürpriz bir sürü gizler. Uzak kozmik uzay insanlar alışkın olduğu yaşam tür oldukça farklıdır. Yeryüzünde rahat ortamında ve çevresindeki uzayda yaşam arasındaki fark nedir?

Her şeyden önce - bir spacesuit koymak

Uzayda yapılacak ilk şey - özel bir takım elbise olmadan orada olmaktır. Adam yüksek üzerinde birkaç dakika hayatta kalamaz vakum. Hiçbir dış baskı olmadığı için, herhangi canlı organizma beklediğini unenviable: tekdüze, patlama akciğerleri dağıtmak ve sonra gözler ve ağız mukozasının kaynamaya başlar içeride gaz kabarcıkları.

Uzayda ne yapılabilir? tam zamanı Yavaşladığı

Hatta uzayda tam olarak ne zaman bilmek kesinlikle imkansızdır. Bütün bunlar Einstein'ın görelilik teorisi ilkelerine göre gerçekleşir. Ama korkmayın - tüm o kadar zor değil. Sadece ISS daha hızlı bir kaç saniye için akar Dünya Zaman. Bunun nedeni, toprak yerçekimi kuvveti yörünge gerçeğine (tam olmaması bunun sadece yakın bir bütün gökcisimleri vardır uzak uzaydan mümkündür) çok düşük olmasıdır. yaklaşık 7.9 km / c - ISS inanılmaz hız değerlerini ulaşır. , Rölativiteyi, zaman içinde yerçekimi ve yüksek hız değişikliğinin yokluğunda göre yöntem. Ama bütün bu sonuçları olmadan nispeten olduğunu - örneğin, astronot aylarca ISS harcanan, eğer. Ancak uzak yıldızlararası seyahat olmak, o zaman, eve döndükten sonra, o bile onların büyük torun algılamak olası değildir.

Eğer bir atmosferde olmadan onlara bakmak zaman bir yıldız gibi görünüyor?

Hangi dünyada tanıdık ve sıradan görünüyor ne uzayda yapılabilir? açık alan kullanılamaz bu kadar zevk olur, nasıl yıldız bakmak için. Sonuçta, Dünya yüzeyinin biri onları atmosferin yoğun perdesini parıldıyorlar görür. İnsanlar su kolonundan hemen aynı bir yıldıza bak. Bu nedenle, uzayda yıldız tam güçle parlayacak.

Sadece yapın: kaynatma su ısıtıcısı, kalem yazı

bir tükenmez kalem ile yazın - uzayda yapılabilir başka bir faaliyettir. Özellikle Sovyet döneminde birçok ilgilenen öğrenciler, önce bu sorunun cevabı. Neden böyle oluyor, ve sonra ne astronotları yazmak zorunda? Aslında uzayda yerçekimi yok olmasıdır. Mürekkep giderek kendi tabanına hareketli böylece işlemek için genellikle gereklidir ve yazma mümkün hale gelir. Sovyet zamanlarda, astronotlar Balmumu kalem yazdı. Tüm grafit çubuklar kırılmış ve bunların parçacıkları nefes astronotlar için tehdit oluşturan edildikten sonra. ABD'den Astronotlar Bir keçeli kalem kullanıldı.

kaynatma su ısıtıcısı - Hem de uzayda gibi basit bir eylem yapmak imkansızdır. Bu açık alan fiziği kaynaklanmaktadır. Tabii ki, her okulun suyun kaynama noktası düşük, tırmanış yüksek olduğunu hatırladı. Örneğin, dağ su ısıtıcısı üstündeki ayağın altında daha hızlı kaynatın. Ama uzayda basınç yokluğunda, su neredeyse anında kaynar.

alan çok soğuk olduğundan, ancak buhar partikülleri derhal buz kristallerinin çevrilir. gezegenlerarası uzay istasyonları su üzerinde hareketsiz kaynayan tabi. Sonuçta, içlerindeki, hatta yapay yollarla eğer, ancak basınç ve sıcaklık yaratır. Kazana su kaynamış - ISS uzayda neler yapılabileceğini yapmak. Ancak bu, 85 ° C'lik bir sıcaklıkta meydana gelmektedir

o ruhlara alanı kullanmak mümkün mü?

Bu daire çevresinde gezegen uzayda mümkün değildir listeden başka durumdur. Parfüm, tabii ki, mümkün, ama kokusu çok keskin. Genellikle, uzayda, koku ve tatları ile ilgilidir hepsi kendine has özellikleri vardır. Örneğin, gıda her zaman tuzsuz gibi görünüyor. Bu nedenle, astronotlar çeşniler çeşitli ile sağlanır. Astronotlar kendilerini evren kızarmış biftek bir kokusu vardır derler. Ve ayın kokusu kokusu Gorohovoy Gari gibidir.

düşünce gelişimi üzerinde oynamak

Birçok mantık oyunları ve sınavlar uzayda yapılamaz bir soru sundu. "Sınıf arkadaşları" oyun "Matruşka" - Böyle oyunların örneklerinden biridir. İnternette, elbette, benzer oyunların çok sayıda vardır. Ancak bu oyun görevleri ve çeşitli konuları farklıdır. Her gün yeni üyeler katılın. Bu oyunda en eğlenceli sorulardan biri - "uzayda ne yapılabilir?". "Matruşka" nedeniyle önemli ölçüde ufkumu genişletebilirsiniz gerçeğine popülerlik kazanmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.