SağlıkTıp

Uterus normal boyut

Birçok kadın sık sık aynı soruyu soruyorum: "?, Uterusun normal boyutlarda duruma bağlı olarak ne". Genellikle doğum veya kürtaj sonrası, hem de içinde normal boyutunda kabul dönemine bağlı olarak gebelik: Bu ifade eder menopoz ve ötesinde. Biz bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Hatta normal bir halde rakamlar, sürekli sonsuza değişeceğini unutulmamalıdır.

Normal uterus boyutu doğurmayan bir kadının, aşağıdaki gibidir: 2.9 - uzunluk, 2.6 - kalınlığı 2.9 - genişliği. Ünite santimetredir. Biz, ergenlik sonrası dönemde bahsediyoruz ergenler çünkü bile ergenlik, rakamlar biraz farklıdır.

kürtaj sonrası şiddetle hafif, normal rahim boyutunu yapmak önerilir, ancak artmıyor. uzunluk, 2.7 - - kalınlık 3.1 - genişliği 3,1: göstergeler aşağıdaki gibidir.

- uzunluk, 2.8 - kalınlığı 3.3 - genişliği 3.4 aşağıdaki gibi normal uterin boyutu olgun kadın olması gerektiği gibi, ilk birkaç cins standart değişikliklerden sonra.

Bu köklü değişiklikten sonra bu tür süreksizliklerin boyutu ortaya çıkar. uzunluk, 3.0 - - kalınlığı 3.4 - genişliği 3.7: ikinci ve daha başarılı iletim boyutları, aşağıdaki sınırlar dahilinde kalacak sonra.

hormonal değişiklikler başladığında Ayrıca, neye odak göstergeleridir. Post-menopozal olarak (bir ila beş) göstergeleri neredeyse millipara gibi olmak: 2.9 - uzunluk, 2.4 - kalınlığı 2.7 - genişliği. Ama şimdi, fazla altı yıldan sonra, büyük ölçüde azalır. uzunluk, 2.1 - - kalınlığı 2.3 - genişliği 2.4: ortalama kadın azından aşağıdaki boyutlarıdır.

Doğal olarak, teklif edilen rakamlar bunlar kadının büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir olarak yaklaşık değerlerdir. Ayrıca, performansında bir değişiklik de cinsel ve kadın hastalıkları ile etkilenebilir.

Bize hafta hamilelik tarafından rahim hangi boyutuna daha fazla ayrıntı edelim. Her kadının vücut benzersiz ve farklı gebelik ilerler çünkü ortalama veri, pratikte bulunmadığına dair akılda tutmak gerekir. Bu nedenle, daha önemli bir nokta rahim nasıl şekildir. Örneğin, döllenmeden sonra altıncı haftaya rahim armut şekli küresel hale gelir. Sekiz hafta azından o herhangi bir yönde şişkin, tamamen asimetrik hale gelmişti. Ama rahim onuncu haftaya bir kase gibidir.

aşağıdaki gibidir hafta hamilelik tarafından rahmin büyüklüğü yaklaşır:

4 hafta - bir tavuk yumurtasının boyutuna sahip;

8 hafta - hacimleri ulaşan kaz yumurta ;

12 hafta - Bir erkeğin Yumruk büyüklüğünde olur;

16 hafta - rahim alt göğüslerine daha yüksek altı santimetre bulunur;

20 hafta - rahim mide çekmeye başlar, ve alt vajina üzerinde on iki santimetrelik bir mesafede olduğu;

alt zaten göbek ve vajina üzerinde - - 24 hafta yirmi dört santimetre;

28 hafta - rahim göbek üzerinde ve vajina yukarıdaki dört santimetre yükselir - yirmi sekiz santimetre;

32 hafta - vajina üzerinde otuziki santimetre yükselir ve karın çevresi seksen beş cm olur;

36 hafta - kaburga bulunur rahim alt yakın kılıç şeklinde bir süreç, mide, beş santimetre artar;

40 hafta - uterusun alt vajina üzerinde otuz iki santimetre inmeye başlar.

hamile bir kadın bakıldığında jinekolog veri boyutuna dayanmaktadır. Bir uzman serviks boyutu ne göre belirlenir olarak isteklilik bırakın.

doğum vermediyseniz kadınlarda ortalama oranlar: uzunluk - 4 cm çap - 2.5 cm, ancak giderek nedenle 10 cm açılıyor dağıtım kanalı önce, gebeliğin son ayında çok dikkatli olmalı ...

Sağlıklı ve doğru ölçüleri ol!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.