SağlıkTıp

Bebeklerde Büyük sıkıntı küçük adam ya da pamukçuk

çocukluk hastalıklardan biri pamukçuk olduğunu. Bu steril olmayan emzik yetersiz kullanılarak neden olabilir ağız hijyeni, kaşık ya da bebek doğrudan temas içinde olduğu gibi. Nesneleri. Bazen hastalık doğumdan sonra ortaya çıkar, o zaman bu durumda enfeksiyon doğum kanalından geçişi sırasında meydana dikkati çekiyor. Ardıç yenidoğanlar klinik belirgin işaretler ya da tam tersi, asemptomatiktir olabilir.

pamukçuk gelişimini tetikleyen faktörler

  1. özellikle prematüre bebeklerde ağız mukozasında gelişmemişliğinde
  2. hastalık sonrası iyileşme bağışıklık sistemini Azaltılmış
  3. dysbacteriosis
  4. kötü hijyen

pamukçuk belirtileri

Çocuklarda ağız ardıç damak ve dil üzerinde beyaz lekeler veya plak şeklinde kendini gösterir. Kurdeşen oluşumunu curdled edilir. yeterince taşı oluşturması ilk kolay bir bandaj ile temizlenebilir. İşlem sonrası ağız iltihaplı alanlar ortaya çıkarır. ülserlerin ve erozyonlar şeklini çalıştırırken gözlenir.

Tehlikeli pamukçuk bebeklerde?

Çocuk huzursuz olur, o bir kaşık veya şişe biriyle yiyemez. Gastrointestinal kandidiyaz (gastrointestinal sistem) yakalanma ihtimali çok daha yüksek olduğunu. Ama bu kötü değil. tehlike, damızlık bakteriler hemen belli olmayabilir alerji, neden, ama bir ay sonra, bir ya da iki yıl toparlanma sonrasında edilir. Sonra kim suçlayabilir mi?

pamukçuk tedavisi

Genellikle çocuklarda mantar enfeksiyonu tedavisi doktor tarafından reçete edilir yerel ajanları tarafından yürütülen. hastalık üzerinde yeteri kadar etkili etkisi vardır Candida çözüm. Tedavi süresi - Hastalığın biçimine bağlı olarak 10 gün,.

Nasıl düzgün "Candide" tedavisi için? Her beslemeden sonra maya beslenme kaynağıdır kalan sütü, kaldırmak için tavsiye edilir. Biraz su içmek çocuk sahibi veya ıslak bandaj ağız mukozasında silin. Pamuklu çubuğun üzerine çözeltinin 11-12 damla uygulamak ve etkilenen alanlar davranın. Tavsiye prosedürü günde 3 kez tekrarlayın. Bu süre içinde hastalık geçemezse, "Diflucan" nin pediatrik doz kullanımı olasılığı hakkında doktorunuzla sorun.

Ayrıca etkili bir vitamin B12 hapları ve ½ "nistatin" ile bebeklerde pamukçuk tedavi. ezilmiş ve B12 1 mg ile karıştırılır işlem öncesi bir tablet. ağız işlem etkilenir beslenme alanları sonra. O bir günlük 6 kat prosedürü yürütmek için tavsiye edilir. bu tedaviden sonra bir pozitif sonuç, ikinci günde gözlenmektedir.

Bir diğer eşit derecede etkili bir yöntem - bir çözeltisi ile etkilenmiş bölgeleri tedavi "Sodyum tetraborat % 20." İşlem tercihen, bir yemekten sonra günde 3 defa yapılmalıdır. saf kullanılan çözelti işlemeden önce, seyreltilmez.

Eğer şüpheniz varsa - ilaçları kullanmak edip etmeyeceğine, popüler tarifler kullanın. pamukçuk ilk belirtileri soda çözeltisiyle bebeğin ağzını silin zaman. 1 st içinde. Sıcak kaynamış su, 1 çay kaşığı ekleyin. l. Soda. beslenme sonrası bintik küçük bir parça, 6 kez bir gün için ağzını silin.

Ne olursa olsun tedavi yönteminin, onların göğüsler, meme ve şişe nedeniyle dikkat. Her besleme tedavi meme soda çözeltisi önce, şişeler ve emzikler düzenli kaynatın. Sadece özel bir kapta steril emzik tutun. Bebeklerde pamukçuk yalnız başarısız unutmayın. Bir çocuk doktoru - kurtarmak için bebeğiniz sadece bir doktor sunabilir tedaviyi tamamlamak gerekir. Tüm siparişler hastalıkların tamamen kaybolması önce yapılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.