ÇirkinlikBahçıvanlık

Çitlerin için Çalılar.

Birçok bahçıvanlar için sadece bir çit büyümeye eskrim bölümünde. çitlerin için Çalılar gerçek dekorasyon ve tüm bahçeye güzel bir ek olarak kullanılır. Hedges çeşitli olabilir. En yüksek çit çit çevresinde tüm alanı hizmet edebilir. Çit ortalama yüksekliği işlevsel alana kısmını ayırır. Düşük burçlar bir sınırı olarak görev.

Hedges genişletilebilir ve kesimler kullanılarak, ama biraz daha zaman alacaktır. çitlerin için Bitkiler çok farklı olabilir. Çoğu zaman bu amaçla ardıç, şimşir, kurtbağrı için de kullanılır.

Ardıç çit için çok uygundur. Unutulmayan, en güzel çit olarak kabul edilir. Birçok ona çünkü nazikçe bazı çalılar üzerine yerleştirilir siyah meyveleri, çam üzüm düşünün.

Yüksek çitlerin iyi bakmak ardıç Virginia veya Çince. Ardıç Bu çeşitler ürüne kompakt ve güzelliği etkileyen, nispeten yüksek ağaçların dönüştürülür. Bu bitkilerin şekli mum andırır. Ardıç çeşitleri "Altın" veya "Kazak" da çitlerin için çalılar, sadece alt olarak kullanılır.

Için ardıç çoğalması çok uygun yay kesimler bir. yaklaşık on iki santimetre uzunluğunda Nisan ve bir günün sonunda kesilir Küçük sürgünler köklerinin oluşumu için özel bir solüsyon yerleştirilir. Sonra kutulara veya tencere koymak ve yarı gölge ile toplama, bahçede çıkar bulundu. Sulama toprak kurumasını önlemek, orta üretir. Altı hafta sonra köklü çelikler açık toprağa ekilen edilebilir. Onlar için, sen rüzgar ve direkt güneş ışığından korunan bir yer bulmalıyız. Sadece bu koşullar altında, bunlar güzel kabarık çalılar olurlar. don genç çalılar başlangıcı ile üst üste kuru yapraklarla kaplı, ısınmak gerekir. çitlerin için Çalılar onlar yeni sürgünler oluşturur ve daha yoğun hale gelmesi, yılda iki kez kesilmiş olmalıdır.

En yaygın ve şimdiye kadar en yeşil çit şimşir kabul edilir. yoğun parlak yeşillik ve bunun çekimleri Bol miktarda çitlerin için güzel çalı elde edilir. Sürgünler bazen budama yapmak için zaman zordur o kadar hızlı büyür. Şimşir farklı zorluk yeşil rakamlar oluşturmak için idealdir. o şimşir bitkilerin atası kıvırcık saç modeli oldu bir görüş vardır.

şimşir çitleri Biçme zevki getiriyor. Ayrıca biraz hayal gücü eklerseniz, başkalarının zevk sınırlama yoktur. En yüksek kutu ağaçları iki metre yüksekliğe ulaşabilir. Düşük büyüyen çeşitleri sınırları olarak kullanılır ve bunlar hakkında yirmi beş santimetre yükseklikte yükselir.

şimşir yanında kupürleri katman tarafından yayılan olabilir. İşlem son derece basittir. Alt dalları eğmek ve toprakla onları serpin gereklidir. kullanılan tel çivilerin olabilir toprak yüzeyine dalları pekiştirmek. Bir süre sonra sürgünler kök ve yeni genç bitkiler oluşturacaktır.

arborvitae da çitlerin için çalı oluşabilir. Bu şimşir aynı yöntemle çarpar.

Kışın soğuk burçlar iyi hazırlamak gerekir. Evergreen bitkiler kış aylarında bile sürekli nem buharlaşır. Şimşir, örneğin, yaprakların çok sayıda vardır ve o nem çok verir. Bu nedenle, soğuk hava başlangıcı öncesinde bitkiler yeterli sulama üretmek ve talaş iyi turba ve kuru yaprakları serpin gerekir. şiddetli soğuğunda durumunda burçlar yalıtımı arttırmak gerekir. Uzun bitkiler gövde etrafına daha turba veya talaş ihtiyaç dökmek.

şimşir için dışarıya doğru çok benzer Privet. Ama kurtbağrı avantajı şimşir çok daha hızlı büyüyor olmasıdır. Bitki çok dayanıklı olduğunu. o birçok yol çarpar: köklerden uzakta hareket ediyor kesimler, tohum, aşı kalemleri, enayiler tarafından. renkli Privet "altın", yeşil kırmızımsı, mavimsi ve olağanüstüdür. Tüm tonları alternatif ise, çit sıra dışı ve güzel dönecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.