SeyahatYol tarifi

Berlin, Münih, Hamburg: Almanya'nın en büyük şehirler

Almanya - Avrupa'nın çok kentleşmiş bir ülke. Genel olarak, burada yüz kentsel yerleşim vardır. Nasıl Almanya'nın en büyük şehirleri denir ve neredeler var? Bu konuda ve bu makalede anlatacağım.

nüfus açısından Almanya'nın en büyük şehir

Komşu Polonya alana kabaca karşılaştırılabilir Almanya'nın bölge. Ancak, en kalabalık federal cumhuriyet son iki kez daha üstündür. yaklaşık 80 milyon insan var. Almanya'nın en büyük şehirler - bu Berlin, Münih, Hamburg, Köln olduğunu. Hepsi 2015 itibariyle milyonda ile şehirler vardır.

Almanya - çok kentleşmiş bir ülke. köylerde toplam nüfusun sadece% 10 ev sahipliği yapar. Ama Almanya'nın en büyük kent (Berlin, Hamburg ve Münih) 7 milyondan fazla insan yaşamaktadır.

Sonuçta, bu Avrupa ülkesi, 100 kentsel yerleşim vardır. Ama bunların en küçük - Minden - canlı bugün yaklaşık 80 bin kişi. Aşağıda ilk on bir listesidir büyük şehirlerde toplam nüfusun bir göstergesi olan Almanya'da.

Böylece, Almanya'nın en büyük şehirler:

  1. Berlin (3.3 milyon kişi.);
  2. Hamburg (1.72m.);
  3. Münih (1.36 milyon.);
  4. Köln (Colo 1 Mili.);
  5. Frankfurt (676 inci.);
  6. Stuttgart (592 inci.);
  7. Düsseldorf (590 ths.);
  8. Dortmund (571 inci.);
  9. Essen (565 inci.);
  10. Bremen (544 inci.).

Almanya'nın en büyük şehirleri: Berlin Sermaye

Berlin - federal devletin başkenti. Onun birçok turistik ve kültürel bölgelerin yanı sıra geçmiş yüzyıllarda ve modern binaların mimari başyapıtları arasında düşünülemez tezat için turist çekiyor. turist Alman başkentinin en popüler eserlerinden biri olan ve Reichstag kalır - Parlamento binasını.

Berlin - sadece sıradan değil Avrupa başkenti. Şimdi en azından 170 farklı müzeler faaliyet sanat ve sanatçı, bir kent. Son derece Avrupa, Berlin tiyatro ve orkestralarında değerli. Bu şehri ve alışveriş turizminin hayranları seviyorum. Onlar "Hackesche-Höfe" in seçkin butiklerde için olacak sadece değer.

Yukarıdakilerin rağmen, Berlin alışılmadık sakin ve rahat bir şehir. atmosfer ölçülür ve özgürlükler açıkça her yerde burada keçe, sakin. Buna ek olarak, Berlin'de başkentte bir tatil, alışılmadık keyifli kılan parklar, kafeler ve yaz teraslar çok.

Münih - Almanya'da en umut verici

birçok yönden gurur Bavyera başkenti zaten önde başardı ve Leipzig, Frankfurt ve hatta Berlin etmiştir. Alman banka Berenberg Uzmanlar Almanya'da Münih en umut verici kenti belirledik.

Münih başarıyla sözde bilgi ekonomisini geçti. Böylece, kürelerin yüksek teknoloji işletmelerinin şehrin çalışan nüfusun yaklaşık% 50'si için çalışmaktadır. Ve yüksek öğrenim olan kişilerin sayısı ve Münih tüm ülkede eşsiz değildir. Tabii ki, eğitimli ve vasıflı işçi bir dizi burada büyük yatırımları çekmek için başarısız olamaz.

Münih aynı zamanda uluslararası bir şehir çağrılabilir. Burada altı çalışmalarında biri yabancı. Bazı uzak karadan Münih uzmanı sokaklarında Görülme - yaygındır.

Hamburg - nehir ve köprüler kenti

Hamburg büyük Almanya'daki şehir, aynı zamanda en güzel ve ilginç biri değil sadece! Ancak, turist nedense çok sık çarpıcı atmosferi ile şehrin mimari ve tarihi anıtların parti hazine atlar.

Avrupa'nın en geniş şehridir - Çok az insan Hamburg biliyoruz. O Paris ve Londra çok daha fazla. nüfus başına yaklaşık 30 kilometre karedir. ve aynı şehirde kendi içinde büyük bir cazibe ikinci büyük Avrupa limanı vardır.

Ama Hamburg'da en ilginç - onun nehirler ve sayısız kanallar, köprüler olduğunu. Şehir çok sık Venedik'e Amsterdam hatta karşılaştırılır. Ama köprü daha geçerli: 2500! Hamburg başka bir özel özelliği vardır: yurtdışında 10-hikaye daha yükseğe binalarda. Yerel makamlar, kentsel peyzaj benzersiz manzaralar beslemek beri.

Sonuç olarak

Almanya'da büyük şehirler nelerdir, biliyor musunuz? Şimdi doğru bu soruya cevap verebilir. Devletin büyük şehri için Berlin, Münih ve Hamburg arasındadır. bir milyondan fazla nüfuslu Her nüfus.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.