KanunDevlet ve hukuk

Rusya'nın cezaevleri, cezaevine girmemek için daha iyi olduğu yerlerdir.

Muhtemelen bir adama hapisten daha kötü bir yer yoktur. Hiçbir destek ve bakımın olmadığı akrabaları ve arkadaşları olmayan yerler. Sadece küçük pencereli, hatta onsuz olan soğuk ve kasvetli duvarlar. Rusya cezaevleri, tökezleyen ve cezalandırmak zorunda kalanların uzun süre "ev" olabiliyor.

"Başkalarının günahları için otururum ..."

Hayatta kimse kötüye kullanımdan muaftır. Herkes, çeşitli nedenlerle, bir gün kafesin diğer tarafında kendini bulabilir. Ve bazıları için "Butyrka" sözcüğü popüler bir müzik grubuyla ilişkiliyse, başkaları bu yeri ilk elden biliyor.

Butyrskaya cezaevi, evler arasında Butyrskaya Zastava yakınlarındaki Novoslobodskaya caddesinde bulunan Moskova'daki en büyük gözaltı mekanlarından biridir. Hapishane 18. yüzyılın sonlarından beri biliniyor. Tutukluları bir çok ünlü kişi idi. Örneğin, NE Bauman, FE Dzerzhinsky, VV Mayakovsky, E. Pugachev. Hapishanenin kulelerinden biri "papaz" ın adını bile taşıyor - Pugachev. Bazen garip sesler duyulur. Masum cezalandırılmış canların çığlığı olabilir mi? Tek kelimeyle, korkunç bir arazidir.

Övülen zindanların arasındaki ikinci sırada "Haçlar" bulunur. Hapishaneye, yapısının özelliklerinden dolayı ad verildi. Burada, hapishaneye hücum edilerek cezalandırılan suçlular hedefleniyor. Bu aşamada cezaevinin şehir sınırlarının ötesine taşınması planlanmakta ve bu bina satılmaktadır (ve düzenli bir miktar için!).

"Rusya'nın ünlü ceza infaz kurumları" listesinde bir sonraki - Lefortovo cezaevi - zulüm ve şiddetle damgalanmış bir yer. Cezaevi 19. yüzyılda kuruldu ve ilk başta küçük hırsızlar ve soyguncuların sığınmacı oldu. Binanın her biri elli oda bulunan dört kat vardır. Lefortovo "kutuzka" gizemi ve karanlığıyla kaplıdır. Şu ana kadar orada hiçbir gazeteci nüfuz edebildi. Dolayısıyla kimse hayatın içeriden nasıl olduğunu bilmiyor.

Rusya'daki en korkunç hapishaneler

Böylelikle hapishanenin bazı yerlerinde tutsaklar üzerinde korku ve dehşete neden olan başkaları daha oldu. En korkunç ve acımasız lakap Orenburg bölgesindeki "Kara Yunus" hapishanesiydi. Yer sayısı bakımından, bu, tüm tarihçesinde tek bir rehineyi "kaçırmayan" en büyük koloni. Bu hapishaneye, intihar bombacıları için de bir yer deniyor, çünkü cenazeye hayat boyu hizmet ediyorlar. "Siyah Yunus" ın tutsakları, en acımasız katiller ve tacizciler, yamyamlar ve teröristler, elleri binlerce masum insanı öldürdü.

Gün boyunca bir zindanda külüstür oturmak ve onları gözyaşları altına götürmek yasaktır. Tahammül edilen Willy-nilly, itaatkâr robotlara dönüşür-zombi. Ama bu hayat bile kullanılabilir.

Suçlular için ikinci korkunç bölge, Beyaz Kuğu'dur, şartlı tutukluları özellikle ağır suçlarla suçlanan Beyaz Kuğu'dur . Bu bölgede bir terim kullanmak, uzak doksanlılar hakkındaki efsaneleri tamamen boşa çıkaracaktır. Birden fazla "Hırsız" kırılmıştı.

Rusya'daki kadın hapishaneleri

Rusya Federasyonu'nda mevcut 739 mevcut koloniden 35 kadının kolonileri var. On tanesinde cezayı çocuğa (Samara, Sverdlovsk bölgesi, Khabarovsk, Chelyabinsk, Vladimir, Moskova ve Kemerovo bölgeleri) birlikte verebilirsiniz.

Genellikle kadınlar cezaevine girer, zaten hamile kalırlar. Bebeğin doğuşu herhangi bir şekilde cezayı etkilemez (yalnızca belirli durumlarda vakit kısaltabilir). Bu "anneler" hayatı biraz daha iyi görünüyor - gıda daha kullanışlıdır ve yürüyüşler daha dayanıklıdır, bu nedenle pek çok insan hamileliklerini bu hoşgörüye bağlı tutuyor. Doğum yaptıktan sonra çocuklar günde sadece birkaç saat geçirebilirler. Çocuk üç yaşına geldiğinde ya yetimhaneye ya da yakınlarına gönderilir. Hiçbir şey yoksa ve yetimhanenin kalabalık olması durumunda, Rusya'nın cezaevlerinin çocuklar için "ev" haline geleceği muhtemeldir.

Hayat devam ediyor

İlk kez hapishaneye giden insanlar hep bir düşünceye sahipler: "Hepsi bu kadar! Hayat bitti ... ». Fakat durum bu kadar uzaktı. Çubukların arkasında hayat bitmiyor, hatta tersi, yeni bir hayat başlıyor. Yeni kurallar, yeni bir toplum, yeni çıkarlar ve meslekler.

Tutukluların kendi günlük rutini var, burada iş dışında bir yer ve dinlenme var. Rusya'daki birçok hapishane, bir belgesel veya film izleyebileceğiniz spor alanları, kütüphaneler ve dinlenme odaları ile donatılmıştır. Sınırlanan yerlerde de küçük kiliseler var, çünkü asla tövbe etmek için çok geç değildir.

İşten bahsedersek, hapishanede kolay bir iş yok. Mahkumlar temelde çelikten dökme, odun işleme ve her türlü şeyi dikme ile meşguller. Böylece zaman daha hızlı geçer ve bir kuruş kazanabilirsiniz.

Rab'bin yolu açıklanamaz ...

Bu hayatta kimse sigortalı değildir. Bugünün örnek teşkil edici ve kanunlara saygılı bir vatandaş, yarın sabıka-sabıkalı bir kişi olabilir. Bir terim vermek yeniden eğitim, yeniden doğuş, bu varlığın yeni bir görünüşüdür. Ve Rusya'daki en acı yaşam boyu hapishaneler ("Kara Yunus" ve "Beyaz Kuğu" gibi) acı ve korkuyla yetiniyor olsa da, burada tamamen farklı bir hayat olduğunu hatırlamak önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.