Haber ve ToplumKültür

Tula Filarmoni konserlere davet

Tula Filarmoni - Rusya'da en eski. Şehir konser bürosu çalışmaya başladığında Onun temeli, 1937 kadar izlenebilir. O zamandan beri, neredeyse seksen yaşında aldı ve bütün bu yıllar Filarmoni ünlü müzisyenler tarafından seyirci harika performanslar memnun ediyor. makale bulunduğu bu yerde, tarihi, ünlü açıklar.

öykü

Tula Oblast Filarmoni şu anda yirminci yüzyılın mimarisinin bir anıtıdır güzel bir binada, şehrin tarihi merkezinde yer almaktadır. Ünlü Rus mimar IA Ivanov-Shicai bir plan üzerinde inşa edilmiştir. Bir proje oluşturduğunuzda, o sadece iki stilleri katıldı: neo-klasik ve Art Nouveau. Orijinal bina yerel soylulara kulüp için inşa edilmiştir. odalardan biri de sahne inşa edildi, kulüp 1918 yılından bu yana tiyatro yapımında kullanıldı ve 1925 yılında resmen Tula Dram teslim gerçeği nedeniyle. Daha sonra 70'lerde, burada yerel bir ofiste bir konser ev sahipliği önceden vardı Filarmoni, yerleşti.

1957 ile 1996 Filarmoni Müdürü - efsanevi bir figür

1952 yılında Filarmoni umut verici iletken I. A. Mihaylovsky, Moskova Konservatuarı mezunu geldi. O kurum için çok şey yaptık, ve 1957 yılında Şirket Müdürü olarak atandı. Bu pozisyonda, Mihaylovski, kırk yıldır o meşhur ülke çapında, Tula Filarmoni gelişti sağlamak için ayrılmış tüm hayatı çalıştı. Tüm Sovyet ünlüler onun sahnede gerçekleştirmek için onur. Yetenekli lideri olarak Joseph Alexandrovich defalarca Moskova'ya transfer etmek çalıştım, ama o başkente taşımak için cazip teklifler reddedilmiş ve doğduğu şehrin sadık kaldı.

Nedeniyle önemli başarılar ve kendi adını taşıyan 2000 yılından bu yana Tula Filarmoni gelişiminde I. A. Mihaylovskogo muazzam katkısı.

gruplar

Şimdi kurulduğu günden beri kurumun temel amacı - müzikal sanat tanıtım, arzu hayranlarıyla neşe vermek. Bunu yapmak için, düzenli olarak müzisyenler ve farklı grupların virtüöz konser performansları var düzenlenmektedir.

sahne Tula Filarmoni gerçekleştirmek Kalıcı sanatçılar:

  • Tula Devlet Korosu - kentinde düzenlenen ilk müzikal gruplarından biri. varlığını yıl içinde yüksek sanat, ünlü Rusya genelinde ve yurt dışında kendi gelenek yarattı, pek çok ödül kazandı. Repertuarı farklı devirlerde, tür ve stilleri eserleri de dahil olmak üzere, çok zengindir.
  • "Tula" - Rus halk araçların Orkestrası. korumak ve aile gelenekleri ve çok sayıda ünlü sanatçıların ile işbirliği uzun bir geçmişi geliştirmeyi hedefliyor Çok orijinal topluluk.
  • Vali bando - Rus kültürünün 1500 eser onun repertuarında! müzisyenler harika askeri ve vatansever yürüyüşleri ses, ulusal marşların, vals, ünlü Sovyet hit yanı sıra Rus ve yabancı pop müziğinin kompozisyonları yerine getirilmesinde. Pirinç Bant ustalıkla gerçekleştirir ve çocuk şarkıları.
  • JAZZ-orkestra - yabancı sahnesinde bilinen şarkıcılar ile en genç ama zaten ünlü grup.
  • Opera Studio opera sanatının dayanmaktadır performansları ve programları hazırlamaktadır.
  • Keman ensemble - repertuarında klasik ve çağdaş eserlerinin, tedavi caz ve pop motifleri çeşitli.

Tula Filarmoni bilinen ve diğer yetenekli ekipleri. Bu folklor topluluğu "Tatlı", erkek vokal beşli "Meşale" dörtlü "Efsane", kemancı Natalia Lvova ve gitarist Alekseya Simonovskogo Bella-musica enstrümantal ikilisi - Chamber Ensemble, «Dolce-Trio bir grup", dans topluluğu "Vis". Bu grupların hepsi yerli Filarmoni karşı çok hassastır ve her konuşmayı tüm yetenek ve içten coşkusunu yatırım.

Ayrıca burada 1997 yılında başarıyla geliştirilmesi ve izleyicilere genç sanatçılar tarafından müzikal profesyonel yürütülmesine büyülüyor olmuştur Çocuk Filarmoni Salonu, kurdu.

Nerede Tula Filarmoni olduğunu

Tula Filarmoni resmi ve fiili adresi: o şehrin tarihi ve kültür merkezi olması nedeniyle yer zor değildir üzere Lenin Caddesi, 51., ardından olsun. taksi ve toplu taşıma olarak otobüs durağına gidin. Sen Merkez İlçe, Kare Komünarları'ndan ve Tolstoy'un karakoluna gidebilir.

operasyon ve bilet Mod

kimin afiş hep 10-00 den 19-00 günlük açık yaklaşan konserler ve performanslar, anlatacak Tula Filarmoni,. Biletler ana binada, hem de aşağıdaki adreslerde uzak kutu ofislerinde bilet ofisi satın alınabilir:

  • Str. Sovyet, 47 (TC "Gostiny Dvor");
  • Str. Proletarskaya, 39b (müzik mağazası "Bastogne", ikinci kat);
  • Str. Gösteriler, 134 (Privokzalny alan).

Ayrıca, bilet Tula Filarmoni resmi web sitesi üzerinden rezervasyon yapılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.