MaliVergileri

Biz vergi ödemek: Vergi dönemi vergi zorunlu unsur olarak

ana kısmı kamu gelirleri bütçe ve bütçe dışı fonların sadece vergi transferleri için hesap. Vergiler - ücretleri aksine zorunlu ödemeler, aslında, onlar ücretsizdir. , Içinde Rusya ve başkalarının Vergi Kanununa vergilerin bir liste dahil edilmedi halinde ödemeler ülkemizde olamaz yönetilir. Fakat ek olarak, vergi de gerekli tüm unsurları içermelidir. Bunlardan biri vergi dönemidir. Ona yakın, ancak aynı tip, raporlama dönemi kavramı - bu verginin isteğe bağlı bir unsurdur.

Vergi dönemi - bir süre, vergi diğer elemanların belirlenmesi için süre - vergi tabanının ve doğrudan vergi kendisi. vergi dönemi ile karıştırılmamalıdır değil vergi ödeme tarihi. Bir kural olarak, vergi dönemi bir takvim ayı veya bir takvim yılıdır - belirli vergi bağlıdır. Ama raporlama dönemi genellikle üç aydır mahallesidir. raporlama dönemi nedeniyle de vergi mevzuatı sağlamak, ya da belki olmayabilir isteğe bağlı bir unsurdur. Hatta bölgeler ve belediyeler raporlama döneminin sorunuyla başa çıkmada özerktir - want yüklemez için - yüklemek istiyorum.

Ödeme belgelerinde vergi ve ücretlerin hesaplanmasında on haneden oluşur vergi dönemi, hızını gösterdi. Bu rakam ve raporlama dönemi kullanılabilirliğini belirler. Vergi sadece bir kez ödenir gerçeği ve periyodik ödemeler söz ve vergi dönemi sonunda vergi nihai tutar, avans net belirlenir. Gösterge, aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık olabilir.

vergi vergi döneminin Her bir grup için vergi kodu sağladı. federal yasalar ile belirlenmiş vergi, aynı zamanda gerekli unsurlar Sadece: konular ve nesneler, vergi tabanı ve oranlar, vergi dönemi ve hesaplama prosedürü ve prosedür ve vergi ödemelerinin terimleri. Diğer tüm vergi unsurları isteğe bağlıdır.

Federal vergi kurulmuş ve aynı anda yürürlüğe konulur. bölgeler ve belediye birimleri girilmelidir Ama zaten kendi ayrı federal vergi hareket kurdu. konu ve yerel yönetimlerin yetkileri sadece Rusya Federasyonu sınırları içinde yargı yetkisine sahip.

vergi dönemi gelir vergisi federal hazineye ödenecek bir federal vergi, çünkü, Rusya Federasyonu'nun düzeyinde kurulan (ve tanıtılan) edilir. Federal yetkililer tarafından kabul edilen ve onaylanan devletimizin tüm vergiler - Rusya Federasyonu Federal Meclisi (Duma ve Federasyon Konseyi).

Gelir vergisi örgütleri, bireylere değil ilişkin olarak hesaplanır. Bu vergi doğrudan. Bu vergi için vergi dönemi takvim yılı ile çakışmaktadır. Ayrıca, mükellef - Organizasyon - bu yıl vergisi matrahı esas gelir vergisi hesaplamak için gerekmektedir. Vergi tabanı - vergilerin ekonomik temelidir, bu durumda, yani biz net gelir bahsediyoruz dikkate şirketin tüm gelirini, bütün maliyetlerinden arındırılmış alacaktır. vergi mevzuatı sağlayan avans ödemeleri üç ayda - vergi bu tür. Ama İncelenen yıl için bir aylık vergi iadesi yoktur. Bundan sonra, gelecek yılın 20 gün, organizasyon vergi ödenecek sayar kurumsal konumu beyanı (başvuru formu), vücutta meydana gelir. ve bu ifadeye dayanarak gelir vergisine tabidir. Ödeme Dönemi - sonraki yılın 25'inden önce.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.