Haber ve ToplumKültür

Sağ nedir? Kelimenin oluşma tarihi

İlk defa bu tanım kralların döneminde ortaya çıktı. Sağ elin anlamı iki kelime ile belirlenir "sağ". sembolizm kalbinde Onun rolü yazı karşılar. Bu tahakküm fikri ile ilişkilidir çevreleyen dünyaya, bir enstrüman etkisi olduğunu, yaratılış ve faaliyet, yanında genellikle Tanrı'nın imajını benzer. Bunun genellikle kral ve rozetin egemenliğin bir ifadesidir, çünkü dillerin çok sayıda el ve yetkililer arasında özellikle belirgin bağlantı vardır.

Hıristiyanlıkta sağ nedir

Ortodoks Hıristiyanlıkta, yani ikonografisinde koruma salih bir işaretidir. Sağ el Yüce, güç ve kuvvet sembolü sağ olduğu bilinmektedir. inananlar için büyük önem Of bulut ellerin kaynaklanan resimdir ve aslında bu Trinity ilk kişiye sunumu oldu. Antik çağlardan beri, sağında oturuyordu bir konuk evinde en hoş konuk oldu. Din, sağ el tecrübe kazanıyor aktif prensip, geleceğe, karşılık gelen gücün eli vardır. Bu nimet ve lanetten ayinlerinde kullanılan, merhamet ve mantık bir işaretidir. Mesih'in ikonografi çoğu bir sağ kolu olarak Tanrı'nın sağ eli gösterilir.

Sağ - emanetlerin parçası

Bazı dinlerde, kelime kutsal emanetlerin parçasıdır. Fırça en ünlü İoanna Krestitelya. Kutsal peygamber dürüst sağ eli ile temsil edilir. Bu Vaftiz sırasında Mesih'in kafasına emanet edildi kişi oydu. onun nerede tüm zaman için sürekli değişmektedir. Şimdi eser altın sandığın yatıyor. Bu arada, kol başka yerlerde olan iki parmak eksik. İlk kez konum yüzyıllar boyunca değişti ve kutsal Evangelist Luke yapılmıştır. iktidara geldiğinde, Julian Mürted, el yine tüm Hıristiyan emanetler yakıldı çünkü onun döneminde gizlemek zorunda kaldı. V ise yüzyıl Khalkedon sağ eli nakledildi ve daha sonra İstanbul'da. Sonra çok hareketli Rusya'nın 179 Paul I teslim etmeden önce vardı. Yani onun için bir gemi yapmıştı. Devrimden sonra o kayıp, ama Karadağ'da Cetinje Manastırı'nda uzun bir süre sonra ortaya çıktı. Ne sağ eline bakmaya devam aşağıdakiler.

sinemaya sağ yumruğu

Bu kelimenin ilgi nedeniyle "Oyun Thrones" dizisinin büyük popülerlik ortaya çıktı. Herkes bilir ne kralın sağ elini filmde. Ondan sonra, bu krallıkta ikinci yazıdır. Hep sadakatle Cetvelleri servis, tavsiyelerde bulunur ve tüm siparişleri yerine getirir. Şu anda devletin hiçbir kafa Etrafını değiştirir yoktur. Genellikle Eller emir vermeli ve o zaman kral eğlence, savaş veya dualar yapan çünkü, adil bir yönetim için, ordu komuta zorunda olduğunu. Sıradan insanlar Kral uykuda sağ oluşturur "ve diğerleri kadar yaygın görüş hükümdar' sağ eldir oldu.

Birinci subay bile Eygonom ben Targaryen atandı ve kardeşi Orista oldu Baratheon. Kral ona mukavemet kabul edilir ve genellikle kendi halinde ağırlıklı bıraktı. Başlangıçtan itibaren, tayin yakın akrabalarının Eller, nadiren kral ve krallık onların tanınmasını kanıtladı kim knights. Bazı yardımcıları yıllardır hizmette kaldı, ama aynı zamanda kısa bir süre görevinden sonra emekli gidenlerin vardı.

çıkartmaları

Sağ elin Her onun ayırt edici işareti oldu. hurma el benzeyen giysileri yıpranmış elemanı, filmin Eddard Stark olarak. Tywin At Lannister altın eller oluşan bir zincir oldu. Doğru ellerini servis görevlileri da, çıkartmalar idi. Hatta dairede ayrı kulede olduğunu. Umarım, şimdi ne sağ elini anlıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.