ÇirkinlikInşaat

Tuğla döşenmesi için fırının bir çözelti: bileşenleri, oran hazırlanması

Düzgün hazırlamak fırın duvarcılık için çözüm tuğladan yapılmış - bu yapının gerçekten başarılı inşası için en önemli koşullardan biridir. Birçok kişi sık sık, uzun vadeli fırının sonucunda bu noktaya yeterince dikkat etmezler ve bazen normal çalışamaz. Yani bu yazıda düzgün fırın tuğladan yapılmış duvarcılık için çözüm yapılmış nasıl ayrıntılı olarak tartışacağız neden olduğunu ve soba gerçekten güvenilir ve dayanıklı olduğu için bu sırayla düşünülmelidir.

Ne olacak?

Süresince fırın döşenmesi yüz tuğla başına çözelti genel olarak yaklaşık üç kepçe gerekli. Çoğu durumda, fırının yığma tuğla için avantajlı bir çözüm, bir tekdüze bir bileşime sahiptir, ve bu nedenle deforme olmadan 1000 ° C'ye kadar sıcaklığa kadar dayanıklı olmalıdır. herhangi bir zorluk çözeltisi dokunma ile belirlenir olmadan bu alanda uzun bir süre çalışması Uzmanları, kil kalitesi imal edilecek, ve duvar derzleri yaklaşık 4 mm kalınlığında yapılır. kalın dikişler yapıyorsanız, fırın yığma tuğla çözüm yüksek sıcaklıklara dayanacak şekilde mümkün olmayacak ve itme ve artan yakıt tüketimini bozulmaya çatlakların oluşmasına neden çöker. Diğer şeylerin yanı sıra, bu sorunların en sonunda son derece nahoş sonuçlara yol provoke edecek oturma odasına karbonmonoksit salınımı tehlikesi, yol açacaktır söyleyemeyiz.

Ne düşünmelisiniz?

soba yapımcısı en önemli kurallardan biri şudur: daha az kil yüksek kalite olacak, duvarcılık kullanılır. Her türlü alakalı becerileri yoktur profesyonelce bu tür şeylere ve prensip yapan olmasalar bile bu insanları çalıştırılabilir beri kil kendisi asil bir yapı malzemesi olduğuna dikkat edilmelidir. Bu durumda, eğer duvarcılık o kadar nasıl ciddi kayıplar olmadan ortadan kaldırmak için imkansız olacaktır ki bu durumda çimento çözeltisi üzerinde gerçekleştirilmektedir bricklaying için harç hala zor profesyonelce kişiyi, ancak çok daha zor düzgün tüm oluşturmaktır. Kolayca israfı olmadan fırını sökmeye gerekirse Kil çözüm ayrıca, izin verir. tuğla ve kil çözeltisi döşenmesi için kullanılan diğer yapı malzemesi olarak onarım işleminde, daima korunur.

Ben takviyeleri gerekir mi?

O uzman takviyelerinin kullanımı, ama aslında biz sadece 100 yıl önce, böyle bir katkı kullanılmamaktadır unutmamalıyız eğer, kullanılan solüsyonun gücünü arttırmak mümkün olduğuna inanılmaktadır, ancak bir kil çözüm üzerinde tam dayanıyordu fırın, sadakatle hizmet kilden tuğla döşeme için bir çözüm hazırlamak üzere yüz yıl veya daha fazla kişi, - gerek düzgün ve etkili mümkün olan her şeyi yapmaya bile, böyle zor bir görev değildir. Düzgün Bu durumda herhangi bir katkı ve çeşitli öneriler gerekmez bir kil çözümü yapmak için tüm malzemeleri hazırlamak mümkün olsaydı, bu durumda, basit güvenlik ağı bulunmaktadır.

Nasıl olmalıdır?

tuğlalardan yapılmış gerçekten güvenilir fırın kurmak için, "şişman" çözümün en çok plastik kullanılması gerekli, ancak. Bu durumda, bu ciddi ise yeterince güçlü, hacmi düşürülmüş ve hatta çatlasa nihai kurutma işleminden sonra çözelti "yağ" ile aşırıya için. tasarım çok güvenilmez sayede aynı zamanda, "yalın" çözüm, istenen mukavemet ulaşmayacaktır.

çözeltisinin elde edilmesi için kil plastisite ve yağ tarafından farklıdır, bu da kum yokluğunda normal yağ içeriği yapılır çözeltisi olan kil yatakları olduğu gerçeğini belirtmek gerekir. Genellikle aynı anda farklı yerlerden alınır kil iki ya da üç tip, mix, ancak bu durumda kesin bir dozajını gözlemlemek için yeterlidir.

Nasıl karıştırma edilir?

Başlangıçta, fırının yığma tuğla için çözelti karıştırma kuru halde gerçekleştirilir, ancak daha sonra su ile elde edilen karışımın kapatır. durumda kil daha hacmine bağlı olarak beş kısım yarısı arasında bir miktarda kuma ilave çözelti içinde, planlanandan daha fazla yağlı olacaktır. 1 ya da 2: daha önce hazırlanan çözelti oranı kum ve kil en yaygın oranı 1 1. Su kil toplam miktarının yaklaşık dörtte eklenir.

yağlı kil işleme kum daha fazla miktarda kullanmak gerekir için en unutmamak gerekir ve herhangi bir yabancı madde olmaksızın, çok ince taneli olması gerekir. Başlangıçta, kum ince bir elekten dikkatle un elenir ve çok yalın kilden tüm aşırı kum çıkarmak için.

Nasıl kalitesini kontrol etmek?

kil kalitesini nasıl kontrol edebileceğinizi yolları oldukça vardır. Yukarıda zikredildiği gibi, bir çok durumda, tercih edilen ticari uzmanları sadece pişirme sonrasında duvar kil harç dokunmadan kalitesini belirlemek mümkündür.

Bu alanda uzman olmayan en kolay yolu kalıp olduğu kişiler için bir top çözüm ve zemin üzerindeki rulo yapılmış. top tamamen ufalanmış eğer Bu durumda, bu hazırlanan çözüm çok fazla kum, hem de çatlakların sözü çok sayıda oluşumunu içerdiğini gösterir. top elde edilen normal şişirilmiş ya da yağlı çözelti içinde herhangi bir çatlak olmamalıdır.

Ayrıca kalitesini belirlemek için diğer üç yolu vardır duvar harcı.

ilk

bunun tüm su tamamen yerleştirilmeyen kadar bu zamana kadar, az miktarda su ve iyice yoğrulur elinde ilave edilir ve bundan sonra kil yaklaşık 0.5 l, alın ve kendisi bu ellere yapışmaz. Piştikten sonra, hamur topu kaynar 40 ila 50 mm'ye kadar olan çapa sahip, haddelenir, ve daha sonra aynı top 100 mm olan çap, kek yapmak için de kullanılır. Normal koşullar altında, ürün, iki ya da üç gün boyunca kurutulur.

Bu dönem için pasta çatlak oluşmuş olsaydı Dahası, kil çok yağlı olduğunu ve buna kum eklemeniz gerekir söylüyor. çatlaklar tamamen yok ve bu nedenle daha erimemesi bir metre boncuk bir yükseklikten düşen sonra ise Yine, kil kil ve kum çok kaliteli çözelti yapmak için uygundur.

Sandy clay de çatlak olmaz, ama bunun için yağ kil yeterince büyük miktarda eklemek gerekir böylece, kırılgan olduğunu anlamak gerekir ve sonuç olarak 1 fazla akış çözümü elde edebilirsiniz m3 duvarcılık. Şeffaf kil veya kum tekrar test kaliteli bir çözelti üreterek, her biri daha sonra, birkaç geçiş ilave edilir.

ikinci

Kil bazı yemekler koymak ve elde edilen kıvam yoğrulur ve topaklar Veselka karıştırılır, sonra su ile doldurulur. Toprak Veselka sopa kadar güçlü ya da tamamen onu saran Bu takdirde, bu kum, belirli bir miktarda eklemek gerekir, bu sayede elde edilen çözelti, aşın yağ içeriğine işaret eder. , Veselka karıştırıldıktan sonra tek tek kümeleridir, bu kil normal olduğunu ifade eder, ve bu da kum yokluğunda fırın duvar harçtan hazırlanabilir. ince bir tabaka ile kil ile çok ince olarak tayin edilir, ve bu durumda, sırayla kavrama normal akış ve çözelti özelliklerini sağlamak için, buna yağ kil belirli bir miktarda ilave edilmesi gereklidir.

üçüncü

Bu yöntem, en doğru ve üretim tuğla için gerekli olan kil en iyi kalite belirlenmesini sağlar. Yaklaşık kil 0.5 litre sağlam bir hamur durum yoğunluğuna yoğrulur, sonra dikkatle birinci yöntemde olduğu gibi aynı şekilde ellerini yoğrulur. Daha sonra rendelenmiş iki plakalar arasında düzenlenir ve üst kademeli elde edilen boncuk sıkıştırılması, hafifçe bastırılır haddelenir bu hamur topu, den. Sıkıştırma ampul çatlak olmaz sürece tekrarlanır. Bu durumda yağ içeriği derecesi ampul düzleştirilmiş ve hangi karakter çatlak oluşacak ne kadar bağlı olarak belirlenir.

top oldukça yalın kilden yapılmış ise, o zaman bu durumda, üzerinde ilk tıklama, tamamen parçalara yıkılır bile. yağlı bir kil, topa yaklaşık dörtte ya da beşinci de sıkıştırma altında çatlar. top çapının üçte birinden, sonra araları için sıkıştırılır, bu kil normaldir ve hiçbir katkı maddesi gerektirmeyen gösterir. Yağlı kil orijinal kalınlığının yarısına çökebilir.

Alternatif bir seçenek

- 200 mm topun aynı testinden, eller 10-15 mm, uzunluk olan kalınlık flagella, göz önüne sermek için. Flagella, haddeleme, pimler etrafında bir halka şeklinde bükülmüş veya gerilir.

kamçısı sorunsuz çekilir halinde, kil yağlı ve Kâgir çözümün bir parçası kum eklemek gerekir. Normal kamçı kil kullanılarak da düzgün çekilir ve patlama olacak zaman kalınlığı yırtılması yerinde olduğunda bükülme sırasında küçük çatlaklar görünür iken, sadece, flagellum'un başlangıç kalınlığının yaklaşık% 15-20 daha azdır. esas olarak gergin olmayan yalın kil flagellum kaynaktan, yeterince boşluk düzensiz ve zaman süreksizliklerin ve çatlakların çok sayıda bükülmüş içerir.

Ne düşünmelisiniz?

ideal için uygundur, normal kil, belirlemek için topu birkaç kez ezme için test yöntemleri kurutulmuş tuğla üretiminde, hem de fırın çözeltinin duvar için.

Oldukça sık test sırasında oranları istenen gereksinimleri maç olacak duvarcılık, için mükemmel bir çözüm yapmak için kil birden çok türde karıştırmak gerekir. Ayrıca ekleyebilir veya gerekirse kum çıkarmak gerekir. Tek yolu gerçekten yüksek kaliteli bir çözüm malzemelerin en optimal oranı seçmek ve yapmak mümkün olacak.

İzin verilen sapmalar İster?

Bir hata varsa bile neredeyse görünmez fırının çalışması gelince, yağ içeriği tarafında err en iyisidir. çözümün vaka kum çok büyük miktarda olacak, bu önemli ölçüde duvarcılık toplam gücünü etkileyebilir. Çok fazla yağ sıva çözümü ciddi çatlaklar verebilir, ama birkaç yaklaşımlar kum ve badana bir sürü harç kullanılarak, onları ortadan kaldırabilir edin.

Nihai seçim sonrasında istenen solüsyonu hazırlamak için basitçe.

Nasıl bir çözüm hazırlamak için?

Başlangıçta, kil kadar uzun hepsi kil topaklar ezilir kadar çiğnenmiş büyük kutu veya çukur ve ardından lastik çizme ıslatılır. O özel bir sabotaj kullanarak bunları kırmak mümkün olduğunu belirtmek gerekir. Bu prosedürleri takiben iyice tamamen kil topaklar ezmek için teslim çözümü test etmek gerekir. onları güvenli şekilde uyması için bu durumda, eğer solüsyon iyice karıştırıldı ve aynı kil ve kum optimum oranlarda, çelik mala veya kürek gelen kayma iyi olacaktır, bu değil.

Üst yükseltmek için tuğla bu solüsyon da tabaka ve bunun üzerine koymak ve ikinci öldürmek ve daha sonra, beş dakika üzerinde uygulandığında, daha düşük uygun kaliteli bir çözüm rip olmamalıdır. Aynı zamanda, normal çözelti (örneğin, bu sap edilebilir kürek) sopa indirilmesi sırasında, kontrol önemsiz iz kalması gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.