KanunCeza hukuku

20 suçluların tarihinin en zengin

Eğer bir milyoner olmak istiyorsanız, suç bulaşmaman çalış. Birçokları için, bu açıktır. Bununla birlikte, birçok yasa ihmal ve bu nedenle çok zengin olmuşlardır. suçluların bu kadar para neden Birisi gerçekleşeceğini riski her zaman vardır, belki budur. Eğer mağazadan satın asla şeylerin Ticaret - Bu dünyanın en zengin suçlular için gelir büyük bir kaynaktır. gelmiş geçmiş bütün cezai yetkililerinin, biz en çok para kazanılan olanların bir listesini derledik. Unutmayın, bu kendini kalkmayın. Tüm bu insanlar arasında, ortak bir şey olduğunu göreceksiniz. Şöyle ki, hayatlarını sona erdi nerede - Cezaevinde.

20. Frank Lucas (52 milyon dolar)

Frank Lucas biyografi göre, o eski uyuşturucu satıcısıdır. uyuşturucu kaçakçılığı hapis milyonlarca kar sağlar olmasına rağmen, hayatının sadece 12 yıl geçirdi. Lucas ABD'ye eroin taşıma hizmeti ve o en kötü şekilde yaptım. Kaçak ölü Amerikan askerlerinin tabuttan gizlendi. Hayat Lucas Denzel Washington'ın rol aldığı filmi "American Gangster" (2007) 'de gösterilmiştir.

19. Jose Figueroa Agosto (100 milyon $)

Jose Agosto - Bu yetkililer ile uğraşmak sevmeyen bir adam. Bu tutuklandı ve hapis 209 yıla mahkum edildiği için Porto Riko büyük uyuşturucu satıcısı oldu. Ama yakında kaçarak komşu Dominik Cumhuriyeti'nde çıktı.

hayatlarını değiştirmek ve yeni bir ülkede çekmememizi yerine, Figueroa uyuşturucu kaçakçılığı ile oyuna döndü. Tutuklandı, ama Agosto bir sahte belgeler kullanıldığından serbest bırakıldı. 2009 yılında başka bir tutuklama izledi. 2010 yılında, Agosto yine yakalandı ve o bile kaçmaya çalıştı. Onun kısmetine - 100 milyon $ - o polis belirtmedi ayrı bir yerde bir ceza saklanma nakit. Bulmak Yani eğer - hepsi senin! Ama Federallerle keşfini paylaşmak zorunda.

18. Dzhordzh (Yang 100 milyon. Dolar)

Dzhordzh Yang o çok yaratıcı değil takma George Boston aldığı için Boston, Massachusetts, bir yerli. 1980 yılında Genç Amerika kıyılarında neredeyse tüm kokain taşıyan bir adamdı. 1984 yılında tutuklandı ve 20 yıl hapis cezası, ancak Haziran 2014'te serbest bırakıldı.

Belki hapiste geçirdiği zamanın darbe yumuşatmak için, suçlunun hayatıyla ilgili bir biyografik film çekildi. Filmde ana rolü Dzhonni Depp oynayacak görünce Çoğu insan heyecanlı. Yang filmin verildiği tarihteki kilitlendi Ama onun şöhret zevk edemedi.

17. Niki Barns (105 milyon dolar)

Bay Dokunulmaz - Niki Barns Genç ile karşılaştırıldığında, çok daha iyi bir takma ad vardı. O şimdi 81 yaşında ve hâlâ hayatta. Barnes eroin ne oldu ile başladı. Genç Barnes eroin için hapse bırakıldıktan sonra bağımlılığı reddetti, ancak bunun yerine uyuşturucu işinde oldu. Belki uyuşturucu satarak kendisi için onları satın almak çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Barnes gerçekten çok para kazandı, o uzun zamandır polis kaçınmak başardı. Ağırlıklı olarak çok sayıda polisin yanında çalışan çünkü. Başkan tutuklama kararı imzaladığını dokunulmaz, o kadar Jimmy Carter kızdırdı olduğunu iddia etmek. Bu nedenle Barnes ömür boyu hapis cezası aldı. Ama yine de uyuşturucu ticareti attı rağmen, hikayenizi anlatarak para kazanmak başladı 1998 yılında çıktı ve. Eğer başkan yapmak zorunda şahsen tutuklama emri imzaladığı düşünün?

16. Paul Lir Alexander (170 milyon)

İskender ya da El Loco herkes onu aradım gibi bir işadamıydı yükseliyor. ABD'ye kokain beslemesini kontrol ederek, aynı zamanda federal hükümet yasalara uyan vatandaş gibi davranarak diğer kaçakçıları yakalamak için yardımcı olur. Şehirde sadece bir kaçakçı olan bir servet elde ve yakında Brezilya ABD'ye taşındı.

Amerika'da bu ve yakalanmış, ve Alexander 12 yıl hapis cezası geçirmek zorunda kaldı. Sonra geri hapiste 42 yıla mahkum olan Brezilya, gönderildi. O 2011 yılında olabilir çıkın, ama kaçmayı başardı. Polis halen bulamıyorum.

15. Yeh Zhenli gon (300)

Onun geçmişi oldukça ilginç. Bunun yerine sokakta uyuşturucu satan, o Çin'den psödoefedrin verilen Meksika'da bir ilaç şirketi, çalıştı. o çok para kazanılan sonra Meksika'da yaşamaya başladık ve şimdi Sinaloa kartelinin üyesidir.

ABD'de Onun varlıkları 200 milyon $ ulaştı. O da Meksika, Avrupa ve Hong Kong geliri var. Çoğu değil dört söz, hatta tek bir ülkede, zengin hale gelebilir.

14. Dzhozef Kennedi (400)

Dzhozef Kennedi, Başkan John F. Kennedy'nin babası kariyeri boyunca İngiltere'ye büyükelçi oldu. Ancak, bu onun ana gelir kaynağı değildi. O zengin bir ailenin içine doğdu, ama yasağı döneminde alkol kaçırıldı. Ancak, bu resmen teyit edilmemiştir. O kaçakçılık alınan para, o gayrimenkul yatırım yaptı. Bütün bunlar bir araya gerçekten zengin politikacı olmak için ona yardımcı oldu.

13. Ricky Ross (600)

onlar benzer olsa bile, ünlü rapçi ile karıştırılmamalıdır. o yaygındı Ricky Ross, 1980'lerde Los Angeles'ta kokain kaçakçılığı milyonlarca kazandı. Sıkıntılar ilaçların yaptığı 90'dan fazla kilogram edinilen zaman o özel bir operasyonda 1996 yılında tutuklandı. Ama hayat Rikki Rossa düşürüldü ve 2009 yılında serbest bırakıldı. Haziran 2014 yılında hayatının geçmişi olan bir kitap yayınladı ve onun adının yukarıda belirtilen kullanım için rapçi dava açtı.

12. Rafael Caro Quintero (650 milyon)

O Meksika'da Guadalajara bir kartel oluşturdu ve kardeşi ile birlikte bu aile işi yaptı. Değil her zamanki tarihe başlangıç, ama onlar çok para kazanmak için başardık. Caro kartel üyeleri ve federal ajan ve pilot olarak birden cinayetten aranıyor.

Quintero 1985 yılında cinayetten (ancak uyuşturucu kaçakçılığından) 40 yıl hapis cezası aldı, fakat 2013 yılında Kosta Rika cezaevinden serbest bırakıldı. ABD ve Meksika federal kurumlar hala onu karşılamak için mutlu olurdu, o özgürlük artık.

11. Joaquín Guzmán (1 milyar dolar)

2009 yılında, "Forbes" dergisi Joaquín Guzmán Modern dünyada insanların gücünün biri seçildi. O Meksika'da ünlü kartel "Sinaloa" başıydım ve 2003 yılından beri uyuşturucu kaçakçılığı işinde en iyisiydi.

Loher 1993 yılında tutuklandı, ancak Guatemala cezaevi görevlilerine rüşvet vermek onun büyük zenginliğini kullanıldı. O 2001 yılında kaçtı. Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri tutuklanması için önemli bir prim teklif ettiler. arama 13 yıl sonra, Meksika hükümeti Şubat 2014'te onu bulmak mümkün olmuştur. O, bu listeden kişiler için oldukça nadir olan, barışçıl teslim oldu.

10. Al Capone (1,3 milyar)

Amerika Birleşik Devletleri tarihinin belki de en ünlü gangster Al Capone,. Genç bir adam olarak o Yasağı sırasında alkol arz yapan kaçakçılar, bir güvenlik görevlisi olmak üzere New York'tan Chicago'ya taşındı. zamanda, kendisine karşı delil bulmak çok zordu. Ancak, ABD hükümeti onu tutuklamaya mümkün, ama sadece vergi ödemeleri gelen kaçakçılığı suçlamasıyla oldu. Bu suçların o 11 yıl hapis cezası ancak bir felç geçirdi yalnızca 8. O, sadece birkaç yıl sonra öldü tebliğ edilmiştir. hayatını göz önüne alındığında, sadece bir zaman meselesiydi.

9. Griselda Blanco (2 milyar dolar)

O listede yer alan tek kadındır. Griselda Kolombiya kartel "Medellin" liderlerinden biri haline ve ayrıca Miami dükkan olmuştur. ABD'de kendi kontrolü altında her yıl kokain büyük miktarda düştü. Çalışmaya düşkünlüğü zorlu yollar onu takma kara dul getirdi. o Ochoa ailesinin üyelerini katıldığında Karteli Blanco ilişkileri neredeyse durdu. Uzun bir süre o kaçak oldu, ama 2012 yılında bir uyuşturucu satıcısı o yolda bir çatışma sırasında vuruldu, bulunmuştur.

8. Carlos Leder (2.7 milyar dolar)

O Kolombiya kartel "Medellin" kurucu üyelerinden biridir. Bu listedeki birçok kişi gibi o da Güney Florida'da kokain başlamıştı ve ülke çapında yayıldı. Genç yaşta, o George Young buluştu Connecticut, araba çalmaktan tutuklandı.

Serbest bırakıldıktan sonra, Leder & Young çalıntı uçağı alacak kadar kokain sattım. Bu Leder parasını yapılmış, ancak federal ajanlar eline altındadır. Halen kaçak kaçak hapis cezasını çekiyor.

7. Brothers Rodriguez Orejuela (3 milyar dolar)

Diğer ortaklar bu girişimciliği kanıtlamak için "Cali" olarak bilinen kendi karteli yarattı ile Gilbert ve Michel Orejuela, hatta uyuşturucu kaçakçılığı dünyasında yaygındır. Marihuana kaçakçılık ile başladı, ama yakında kokain geçti. Bunlar ABD ve Avrupa'da hemen hemen tüm üretim sorumluydu.

kardeşler Kolombiyalı polis tarafından bir baskın sırasında, Haziran 1995 yılında tutuklandı. Ben kardeşler hapis cezası verildi, böylece bir sürü kanıt toplamak başardı. Altı ay (2002-2003) sırasında onlar serbest bırakılmış ancak kısa süre sonra tekrar tutuklandı. Şu Orejuela kardeşler ABD cezaevinde bulunmaktadır.

6. Jose Gonzalo Rodriguez (5 milyar dolar)

Gonzalo de kartel üyesi olduğu "Medellin." Orada 1988 yılında "Forbes", dünyanın en zengin insanlardan biri onu aramak zorunda kaldı o kadar çok para kazanmak başardı. kara para aklama cezalandırma Başkan Bush'un sipariş sonra, Gonzalo gelirlerini gizlemek zorunda kaldı. O da iki düzineden fazla insanın katlinin düzenleyicisi oldu. Gonzalo insanların tutuklanması sırasında oğlunun öldürüldüğü ve bunun bir sonucu olarak, bir silahlı çatışma düzenledi. Gonzalo yüzüne bir el bombası tutarak, kendini öldürdü. Birçok düşman rağmen, onun cenaze binlerce kişi katıldı.

5. Hung Ca (5 milyar dolar)

Khun Sa ilaçlar, aynı zamanda çok karlı bir silah kaçakçılığı sadece yer aldı. Hatta genç yaşta o mücadele öğrenmiş ve Çin'de İç Savaş sırasında ordusunu düzenledi. Hızla büyüyen ve silah ve afyon kaçırmaya başladı.

Khun Sa 5 ila% 90 New York'ta afyon arzını artırmayı başardı. Böyle bir anlaşma var reddetti rağmen O da, 400 milyon $ için Avustralya'nın kendi afyon alanlarını satmak için teklif etti. ABD hükümeti bu nedenle Khun Sa verilmesi, ancak Birmanya hükümeti gerekli ve vermedi. Onun son yıllar orada geçirdi.

4. Brothers Ochoa (6000000000)

Kardeşler Jorge Luis Juan David ve Fabio Ochoa da kartel üyesi oldukları "Medellin." Onlar kendi restoran ve bir hayvan çiftliği ile çok mütevazi başladı. Ancak, uyuşturucu kaçakçılığı gibi kârlı değildi. Hükümetin yeni lideri, suçluların gözaltı ve mahkemeye kendi aktarımını başlatmak istediğini söyledi bu listedeki birçok Kolombiyalı gibi onlar 1980'lerde zorluklarla karşı karşıyayız. kardeşler böylece cezaevinde cezasını azaltan, yaptığı anlaşma gitti. Şimdi ise serbestçe dolaşıyor.

3. Daud Ibragim Kaskar (6.7 milyar dolar)

Bu Colombia veya Çin'in bir yerli değil, ama yine de organize suç yardımıyla milyonlarca kazanmak başardı. O terör örgütleri, silah ve uyuşturucu satışı finansmanında yer almıştır. Bu El Kaide hesabını dondurmak için BM'ye çağrıda ABD, dikkatini çekmiştir aittir. İbrahim yana ABD ve Hindistan'da aranıyor.

2. Amado Carrillo Fuentes (25 milyar)

Amado kendisiydi patron Juarez kartel üyesi öldürme, üstüne yolculuğuna başladı. Bu yüzden onun lideri oldu. iki düzine uçağın yardımıyla o kendi sermayesini artırmaya yardımcı olmuştur Kolombiya, Meksika ile kokain sağladı.

plastik cerrahi yardımı ile ABD ve Meksika'da, Fuentes gelen suçlamalarda önlemek için görünümünü değiştirmiştir. Bazıları onun ardından kendisi ameliyatta oldu ve kadar korumalarının Fuentes onun ameliyatı öldürdü inanıyoruz. Ama kesinlikle bu güne kadar bilinmemektedir.

1. Pablo Escobar (30 milyar)

Bu liste en ünlü uyuşturucu kralının, birçok isimleri vardır adam tarafından yönetiliyordu, ancak yine de kendi altında bilinir - Pablo Escobar. O kartel "Medellin" başıydım ve uyuşturucu kaçakçılığı ile sadece indirdi. Her gün, Amerika Birleşik Devletleri Escobar insanlar 500 milyon $ değerinde kokain teslim etti.

Hatta Escobar bilinen bir ilaç efendisi olduğu gerçeğine rağmen, onun yerli Kolombiya Liberal Parti üyesi seçildi. Birçok sıradan insanlar onu sevdi ki karizmatik oldu. Ama ABD ve Kolombiya Hükümeti bu görüşünü paylaşmıyoruz. O uyuşturucu kaçakçılığı, cinayet, bombalama, rüşvet, kara para aklama ve yolsuzluk suçlandı. Bu gelir ona milyonlarca getirdi, ancak 1993 yılında, Kolombiya hükümetinin birlikleriyle çatışma sırasında, onun öldürüldüğünü gerçeğine yol açmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.