ÇirkinlikInşaat

Havalandırma plastik. Borular ve havalandırma için kafesler

sağlıklı ve güvenli bir yaşam vakıf - Evde mikroklima optimum performans. Bu nedenle, sistem mühendisliği ile birlikte ortak spektrumu gerekli cihaz havalandırma sistemleri. Evin, onun parametrelerinin amacına bağlı olarak ve düzen Hava kontrol yapılarının konfigürasyonu tekabül seçilmektedir. Bu tür sistemlerin organizasyon için temel malzeme metal eylemleri galvanizli, ancak son yıllar giderek avantaj ve kurulumu kolay bir geniş yelpazesine sahiptir plastik havalandırma, bulduk. yapay kanal üretim teknolojileri tamamen metal havalandırma elemanları yerine sağlayan, farklı boyut ve şekillerde bileşenleri üretmek için izin verir.

Neden plastik metal daha iyi havalandırma için?

Temel olarak, havalandırma olanakları için avantajlar plastik elemanlar sisteminin kararlı bir performans sağlamak için azaltılır. Özellikle, aşağıdaki malzeme özellikleri ile teşvik edilir:

  • Yüksek gerginlik. oluşturan bileşikler ve sızdırmazlık halkaları ile yuva sahip teknoloji sistemi içinde delikler ve yarıklar riskini en aza indirir.
  • Düz yüzeyler. Bu ayrı olarak, genel ve bileşenlerinin bir plastik havalandırma vardır, metal ve asbest kanal, ana fark vardır. boru ve boru hatları hava sirkülasyonunu engellemeyecek sağlar kir ve kum, taneciklerin yüzeyleri üzerinde durgun değildir.
  • Antistatik. Plastik statik malzemeler için geçerli değildir, havalandırma kullanılan, bu yüzden toz yüzeyleri birikmez.
  • Kolay kurulum. Orta derecede kilo plastik boru montaj işlemi sırasında montaj işlemleri kolaylaştırır.

Tabii ki, orada da plastik havalandırma de dezavantajları vardır, ama bunlar geleneksel evlerin sömürü bağlamında önemsizdir. Eğer plastik havalandırma için mutfak kanalları yüklü Ancak, yangın güvenlik gereksinimleri sağlamak için gereklidir. fakir yangın direncine, bu malzeme metalik meslektaşları kaybeder nedeniyle öyle.

hava kanalları için, plastik borular

Pazarda sen farklı kesitlere sahip hava kanalları için plastik parçalar bulabilirsiniz. dairesel ve dikdörtgen yaygın eliptik ve düzleştirilmiş bölümün her zamanki öğelerine ek olarak. Yine, geleneksel havalandırma boru plastikten bu segmentte en popüler çözümdür. Bu kurulum kolaylığı ve minimum alan gereksinimlerine katkıda bulunur. düz oval şekli - Bununla birlikte, mekansal veri bir bölümünün seçilmesi için önemli bir faktör haline gelmektedir durumlar vardır. Bu kanallar yüksekliği tasarım uygulanması için sınırlıdır uzak bölgelerde kullanılmaktadır. Bu askıya yüklü nişler hangi tavan ve havalandırma bacaları olduğu bölgelerde özellikle yaygındır.

Dikdörtgen ve kare şekiller Hala ilgili geleneksel kanalları. Onlar da kurulum engellenmiş odaları için seçilir. nokta, entegrasyon, bağlantı elemanları ve kanal hesaplanması çok daha kolaydır. Öte yandan, dikdörtgen plastik havalandırma alt bant genişliğine sahiptir. Eklemlerin keskin köşeler hava geçişine bir engel haline gelir. esas olarak, metal yapılar anlamına gelir, ancak.

kanalların Türleri

iletken şekli tamamen kuru çevre havası bağlıdır güncelleme için kanal enine kesiti, seçilen ve taban alanı verilebilir. Ama teknik montaj koşulları dikkatlice boyutunun seçimi yaklaşım gerekir hızını ayıklamak için formu ve sorgular ilişkilendirmek izin vermez eğer. Havalandırma için bir plastik boru sahip standart çap, 15 cm olarak. dikdörtgen kanal montaj kabul edilirse, o zaman boyutu, 14 x 14 cm (genişlik ve yükseklik) olacaktır. Her durumda önerilmez boyutları olduğunu ve üzerinde çizmek için veri ortalama anlamak önemlidir.

boru durumda minimum çapa kanalları olarak 10 cm ve en fazla 25 cm. borusunun uzunluğu 50 cm, 100 cm ile 150 cm olabilir, eğer arzu edilirse, bulunan ve farklı boyuttaki model olabilir. Buna karşılık, plastik havalandırma kanalları 10 x 15 cm, sırasıyla yükseklik ve genişliği, 20 x 25 cm büyüklüğünde olabilir.

havalandırma yarıkları

Diğer şekillerde oluşturulan maden havalandırma, borular ve kanalların temelinde, ancak sistem ve ızgaranın önemli bir unsurdur. difüzörler ve difüzörler varlığı veya yüzey ızgara ile inşa edilen model, ayarlanabilir kanatlı modifikasyonlar bulunmaktadır. kanalları uymak, hem de kurulum belli bir yerde kendi parametrelerini uygun olmalıdır havalandırma plastik kafes boyutu ile ilgili olarak. Ayrıca, estetik işlevi hakkında unutma. Bu maskeli değildir havalandırma kompleksi, tek bileşenli, nedenle iç tasarım özellikleri uymak önemlidir.

havalandırma için plastik çeşitleri

Plastik havalandırma elemanları, genel olarak belirtilen bir polimer ile imal edildiği materyal. Bu grup, oldukça geniş olup, bu durumda, bir polietilen, polipropilen ve PVC olabilir. Bu kategoride ilk iki üyesi kimyasallara dayanıklı ve insanlar için zararsızdır. Ama PVC yapılmış hava kanalları için bileşenleri satın almak en iyisidir.

metalden daha önce de belirtildiği gibi, daha az yanıcı plastik. Ama PVC'den imal aynı plastik havalandırma tertibatı ile, polimer için mümkün olan en yüksek alev geciktirici var. Polietilen farklı olarak, bu tür bir eleman mutfakta bulunan ve endişe ve yangın riskinin olup edilebilir.

boru ve havalandırma ızgaraları montajı

operasyonun havalandırma elemanlarının montajı karmaşık değildir, ancak tadilat işi tavan dekoratif yüzeye demontaj içerebilir, çünkü büyük bir sorumluluk. Başlangıçta, hesaplamaları boru döşenecek mayın hatlarına yönelik yürütülmektedir. Daha sonra, montaj için boru oluşan ev deliklerin havalandırma için. Sabitleme özel bir klip ile ya da köpük ile ya gerçekleştirilir. Herhangi bir durumda, orijinal kanal 4-5 cm için kullanılan boru çapını aşmaması gerekir. En son aşamada montaj ızgaralar. Sabitleme vidalar aracılığıyla üreticisi tarafından sağlanan açıklıklar yoluyla gerçekleştirilir, ve bazı durumlarda, konut zımba veya tutkal sopa edilebilir.

sorun fiyat

Havalandırma sistemleri için borular, ızgaralar ve aksesuarlar için maliyet düşüktür ve orta ölçekli özel ev tedarik 5-6000. Ruble ile alabilirsiniz. Bu bir plastik havalandırma oluşturulduğu elemanlarının temel bir dizi ile en az donatılmış bir sistem ile ilgilidir. Fiyat boru birimi başına 100 ila 200 ruble arasında değişir. Maliyet hesaplama metre sürgün ve ayrı ayrı için değil akılda tutulması önemlidir. Parça boyutları üzerinde bir çok fiyat bağlıdır, uzunluk ve çapta değişebilir. Kafes 100-150 ruble mal olacak. Orada seçenekler ve daha pahalı, ancak ortalama koridor bugün nadiren tanesi 150 ruble aşar. Bu aynı zamanda plastik aksesuarlar için geçerlidir - özellikle de basit konnektörleri, adaptörler ve kaplinler 200'den fazla ruble hiçbir vardır.

Sonuç

Havalandırma sistemi cihazın malzeme ve yapılandırmaları seçilmesi birçok faktöre bağlıdır. Metal sistemlerinin avantajları tamamen bazı ortamlarda tesviye, ancak diğerinde kazanıyor. Bu bağlamda, plastik havalandırma evrensel olarak kabul edilir. Onun unsurları içerik ve mükemmel performans montaj şemaları, sağlamlığı seçiminde esnektir. Yine de, seçim oynadığı önemli rol plastik bileşenlerin arasında yer alıyor. Boyutlar, yöntem ve bağlantı kalitesi, hava termınallen ve sistemin diğer özellikleri düzenlenmesi hassas bir satın alma malzemesi önce hesaplanmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.