KanunDevlet ve hukuk

Kaldırımlar (SDA) park. kaldırımda park için ince

Günümüzde araçların park ilişkin kuralların çoğu şehirlerde değişti. yanlış yerde araba bırakarak, hızlı bir ceza alabilirsiniz. Bu yazıda neler olduğu sorusunu ele alacak park kuralları kaldırımda ve bazı onunla ilgili.

kaldırım

Bu kavram altında yayalar hareket bir boşluk anlamına gelmektedir. Bu ağaçlar ya da çiçekler, çimler, ekim kenarlıkla karayolu ayrılır.

Yol kuralları trafik yasak bu alanda park etmek. açıkça kaldırım ve bordür ve patika kavramını Orada öngörülen. Burada hareketli yayalar, araba müdahale park çünkü ayrım, gereklidir. Dolayısıyla, bu hususta ayrı bir kanunla düzenlenir.

Kaplamalar ve verges

Sürücünün kısmında da yol kenarında park olsun kaldırımda bir otopark olarak ince nedeni oldu için dikkatli olmak gerekir. bu düzenlemelerin yol yolun bitişik yolun bir bölümü olduğunu belirtmektedir. Omuz, onunla aynı seviyede olan, ancak diğer kaplama ya da işaretlerini değişebilir olmasıdır.

Ayrıca Kaldırım otomobiller için yolun tarafına bitişik. Bu nedenle, pratikte bazen bu kavramların kesiştiği olur. Örneğin, bir sonraki karayolu şeridine ezilmiş taş ile toprağa edildiğinde, olamaz kesin olarak, bir kaldırım veya kaldırım olduğunu. Bu gibi durumlarda yayaların hareketine adapte o kısmı göz önünde bulundurarak en kötü durum senaryosunda gelmektedir. Sonra kaldırımda park için para cezası ödemek zorunda kalacak olduğunu dert olamaz.

Sen mopedler ve bisiklet ve motosiklet ve otomobillerin sadece sürücüler yasaktır yan hareket bilmeli. Yolun bu bölümü sadece fırsatta kullanılabilir. Bununla birlikte, bu varyant, örneğin, ne zaman bir alternatif yoktur.

Arabalar yani yük çekmek veya yolcular karaya gibi kaldırımlar üzerinde kenarda adımların aynısını yapmak. Durdurma veya, özellikle, park yerleri yasaktır. İstisnalar park (veya yol kenarında) kaldırımda izin verilen özel işaretler vardır yolun bir parçasıdır.

Kaplamalar ve yürüyüş yolları

yayaların veya bisikletlilere hareketli nerede kavramı geçit yeri varsayar. Bu kısım özel karakter tahsis edilir. Bu sitedeki hiçbir park veya durma izin verilmez. SDA kavramı birini veya başka, karışık kaldırım ve kolay geçit açar rağmen. Sürücüler genellikle trafik kurallarına görmezden gelip makineyi terk yolun bölüm sınır olmaması olduğunu söyleyerek onun eylemlerini açıklayan.

park kaldırımda izin verilip

Tabii ki, negatif bu sorunun cevabı. ceza ne olursa olsun sürücü kaldırıma üzerine sürdü kaç santimetre arasında kazanılan edilecektir. kaldırımlar üzerinde park yasaktır.

Bazı sürücüler onlar, kimseye müdahale olay yerinde her zaman araba koymayın söyleyerek eylemlerini savunuyorlar binasına 20 metre yayalar için fazlasıyla yeterli olduğunu ve hatta bir bebek arabası ile kolayca geçebilir. Ancak bu argümanlar herhangi bir rol oynamaz. Orada bir yasadır ve trafik polisi ona göre para cezası yazmak.

kaldırımlar park sadece aracın teknik arıza ya da mücbir sebep vakası gerçekleşebilir. Bu durumda eğer Ancak, güçlü kanıtlar getirmek zorundadır.

Okolotrotuarnaya park

park şehrin gerçekliği hayal etmek yeterli alanında izin verilip verilmeyeceğini anlamak için. park için yerler yeterli değildir. Bu nedenle, sürücüler kaldırıma yanındaki Park fırsat var. Ve bunun için SDA bile özel bir konsept tanıttı.

8.6.9 - Ama kaldırımlar üzerinde park sadece özel işaretler 8.6.2 vardır durumlarda izin verilir. Onlara göre, araba vardıklarında durabiliriz:

 • Sadece sağa veya sadece sol tekerlekler;
 • Tüm tekerlekler sadece ön veya sadece arka tarafı;
 • sadece ön veya sadece arka tekerlekler.

kaldırım ve otopark kavramları farklı okolotrotuarnoy. işaretleme yoksa, bölgedeki durum kolay değildir anlamak için.

kaldırımda park için ince

kaldırım beri - yayalar için belirlenmiş alanlarda, trafik polisi Aslında sitesinde bu park hakkında sorular gündeme getirmiştir. ancak zorunlu sebep varlığında bu davada haklı. Ama gerçek yine kanıtlamak zorunda.

İdari Kod Madde 12.19 öngörülen suç. Bu park kurallarının ihlali bölgesel şehirlerde 1000 ruble, Moskova ve St. Petersburg 3000 ruble para cezası ile cezalandırılabilir olduğunu belirtmektedir.

Buna ek olarak, araba ceza-park gönderilir. Sonra bu "hizmetler" ödemek zorunda. Bu durumda Ödeme 7000 ruble artar. Bu zaman ve sinirlere eklerseniz, daha da olacaktır.

kaldırımda sürüş için ceza

Yeterli sürücü kaldırımlar binmek için hayal asla. Eğer binmek istiyorum buysa, 2000 ruble ödemek zorunda. Tabii ki, birisi ve bu miktar için önemsiz görünebilir, ancak hiç kimse istediğini verebilir. Federal önem şehirdeymiş ve bölgesel şehirlerde: suçlu sürüş için ödeme kaldırımlar üzerinde o park için para cezası tersine, aynı şekilde yürütülen olacaktır.

çim park için ince

Başlangıç olarak, bu kavramın tanımı bugün olası değildir bulmak için. Tabii ki, onlara çim tüm sitelerin bir çim aradı. Bu nedenle, anlamak cezalar zor olabilir.

Ancak, en meraklı zihinleri bölgesel enstrümanları arama yapabilirsiniz. kırpılmış çim gibi bir özelliği yoktur. Böylece, bazı durumlarda, tamamlanması yönünde değilse yakından kırpılmış çim, alan bir çim olarak kabul edilmez böylece.

Buna ek olarak, Moskova ceza miktarı diğer şehirlerde göre biraz daha yüksek olduğunu göreceksiniz. Başkentte, dikimleri koruma yasası vardır. Saldırgan ve kentsel alanlarda bu hasar güzelleştirilmesi tanımlanır.

İdari Kodu yeşillik, çimenler ve oyun alanları ile alanlarda bu tür park için belirtilen sorumluluktur. 10 000 15-000 ruble ve tüzel kişilerden - - 30 000 000 100 ruble gelen vatandaşlar yetkilileri, 5 $ 000 ödemek zorunda kalacak.

nerede şikayet

yorgun Yayalar sürücülerin apaçık ihlalleri kaldırımda park yapılan şikayet tahammül. Nerede bu gibi durumlarda şikayet etmek ve nasıl doğru yapmak? Eğer bu gibi eylemleri durdurmaya karar verirseniz, bölge trafik polisi bakın. Bu şöyle yapılır:

 1. atış devlet odaları çarptı ve sürücünün kabinde mevcut olmadığı açıktı böylece araba farklı açılardan fotoğraflandı.
 2. Trafik polisi resmi web sitesine gidin.
 3. Aşağıdaki formu doldurun ve aynı fotoğraf yanı sıra sol verileri ekleyin.
 4. İlginçtir, bu park için ceza şehir yetkilileri ayarlayın. Bu nedenle, çeşitli illerde, o biraz farklı. o karla kaplı, ve çim görülecek zamanlarda daha sık durumlar dışında, penaltı önlemek mümkün olmayacaktır daha.

suçun kanıtı

trafik polisi kaldırımda park tarafından görülecektir eğer sürücü, cezalandırılacaktır. Trafik kuralları gibi durumlarda ceza reçete. Araç sahibi şanslı değilse Ve, otopark cezası üzerinde alınacaktır. Bir suç kanıtı fotoğrafları yanı sıra trafik polisi uygulanan tanıkların veya başvuru ifadesini olacaktır.

Sürücü bir çekiciye görürse, o arabaya alma hakkına sahiptir. Aynı zamanda o her durumda bir ceza ödemek zorunda kalacak.

Bugünün gerçekleri park bahçesinde kaldırım üzerinde yapılır bile, düzenin koruyucusu çağrılarını yazma hakkına sahiptir, öyle ki vardır. Ancak, sürücü hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda, bu sürümlerinden birini inşa itiraz edilebilir:

 1. o direksiyonu sürükleyici o fark anda eğer elinden cezası kaçının. Sonra o kaldırımda binmiş ısrar etmek mümkündür.
 2. Bir başka argüman bir aracın arıza iddiasıdır.
 3. kaldırımın belirgin bulguları yoksa, sürüm bu gerçeğe dayanmaktadır.
 4. Buna ek olarak, aksi yapmak mümkün değildi, mücbir sebepler vardır.

bir ceza herhangi bir versiyonda toplamı çekilmiş veya azalttı. kayıt tüm kuralları tarafından yapılır Ancak, "defol" sürücü başarısız olur. Sonra bir ücretli otoparka çok daha olumlu olurdu kalmak giderler olarak alınabilir.

Sonuç

Eğer gerçekten park etmek gerekirse Böylece, ve diğer yakın yerlerde trafik polis memurlarının dikkatini çeken olmadan bunu. araba ile seyahat etmek uygun oldu yayalara dikkat edin.

Tabii ki, bu önlemler yardımcı ve para cezası ödemek zorunda olamaz. Bu nahoş durum, daha sonra park yeri dönmeden sınırlı değildir buysa, hiçbir arabanın görüyoruz. Bu da ince park etmeye götürdü anlamına gelir. Sonra sadece daha yüksek bir miktara yayılmış, aynı zamanda sinirleri israf. belki durum olarak aşırı değildir ve park izin verilen bir yer için görünmelidir: Eğer park etmeden önce, yani, bu düşünün?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.