SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Eklem Fare eklem diz: Tedavi, kaldırma

Eklem fare - kemikli veya kıkırdak organıdır bir patolojidir. Bu serbest diz veya dirsek boşluğu ve neden ağrı yüzen bir fragmanıdır. Fare genellikle daha rahatsızlık dışındaki eklemlerde arasında sıkışır. Nedeniyle eğitim ve davranış patolojinin doğası ve düzenli ve haddeleme kemirgen onuruna seçildi.

Fare büyük şekilsiz enkaz pirinç küçük bir tahıldan, çeşitli boyutlarda olabilir. En yaygın hastalık etkileyen diz eklemini. Ama bazen vücudun dirsek, kalça ve omuz alanlarının durumlar vardır. Ne olursa olsun patolojinin lokalizasyonu, herhangi bir durumda bir yetkin ve zamanında tedavi gerektirir.

oluşum mekanizması

Şiddetli yaralanma - Çoğu durumda fare eklem yaralanması sonucu oluşmuş. eklem boşluğunda kıpır kıpır özgürdür ve ağrıya neden olan bir parça kapalı kıkırdak ya da kemik kırılmaları grev sırasında. osteokondrit, artroz, artrit, deforme Bu nedenle ek olarak, patoloji, aşağıdaki hastalıkların bir sonucu olabilir hastalık Koenig ve hemartroz.

eklem boşluğunda bu hastalıkların bir sonucu olarak parçacık halinde reddi oluşur. Bu sürekli hareket halinde olan bir sözde kapsül oluşturur. Bir pıhtı bu formasyon küçük bir yüksek neglobulyarnogo proteinidir - fibrin. Daha sonra kemik parçası gibi, bir kıymık oluşturan bağ dokusu kazanır.

semptomlar

Eklem fare başka hastalıkların patolojisi ayırt edilmesine yardımcı belirtileri vardır. Hastalığın başlıca belirtileri şunlardır:

 1. kısmi immobilizasyon ile birlikte diz şiddetli ağrı,. Bütün eklemin bir fragmanı bloke olduğunda oluşur. Acı hisler geçicidir. Bir kişinin vücut pozisyonunu değiştirdiğinde Onlar oluşur.
 2. Şişme ve diz (dirsek) iltihabı. Bu kalıcı eklem kilidi neden olarak. en kötü sonuçlar - kıkırdak ve bir bacak toplam immobilizasyon zarar.
 3. eklemde rahatsızlık. onlar spall oluşumunun ilk sinyali ile başlatılabilir rağmen birçok insan, yaralanma veya travma rahatsızlığı dolandırıcı.

Fare eklem diz eklemi gösterilebilir olmayabilir. kıymık sinovyal zarın ters saklandığı takdirde hastalığın tipik semptomları, mevcut değildir.

tanılama

Bir kişinin diz veya dirsek ani ağrı şikayet varsa, ilk yardım sağlamak için gereklidir. olası hasarları bu alan için elastik bir bandaj ile iyice sıkılır. Sen hasta ve özel diz koyabilirsiniz. Kliniğe hastayı alacak ambulans, çağırabilir kez. kontüzyonu, yaralanma, burkulma veya fare eklem diz: Burada yaşanan doktorlar doğru tanıyı koymak mümkün olacaktır.

Röntgen doktorların korkuları doğruladı. tıbbi teknoloji uzmanının yardımı ile o kadar yer almaktadır ve bir fare, hangi boyutunu dikkate almak mümkün olacak. Buna ek olarak, hasta bilgisayar tomografi yapılacaktır. bir doktorun yardımıyla kıkırdak, menisküsün, kemik durumu hakkında öğrenir. general ve biyokimyasal: Ayrıca, hasta kan testleri geçmesi gerekir. Bazen o farklı immünolojik çalışmalar öneriyoruz.

operasyon

eklem fare çıkarılması, hastaya gösterilir muhtemeldir. Ne yazık ki, bu patoloji konservatif tedaviye uygun değildir. böylece hastalığın şekli, büyüklüğü, eğitim ve ihmal derecesini: Ameliyattan Açık hacimleri öncelikle şu faktörleri etkiler. İşlem süresi, tek tek belirlenir. eklem fare bir uzuv kısmen veya tamamen immobilizasyon yol açar Ama eğer müdahale en kısa sürede planlanacaktır.

eğitim kaldırır sırasında Operasyonu, artrotomi aradı. İlk olarak, doktor eklem boşluğu, ardından fareyi kaldırmak ortaya çıkarır ve tutan plastik kemik ve kıkırdak dokusunu. Bu eklem ileri deformasyon önlemek için yardımcı olacaktır. Bu şekilde, sabit bir durum bacaklarda sağlayan düzeltmek, - Bundan sonra, ayak immobilize edilir.

Ameliyat sonrası tedavi

eklem fare kaldırıldı sonra hasta onarıcı terapi gerekir:

 • Hasarlı nokta reçete "andekalin", "Angiotrofin", kan dolaşımını artırmak için "Kallikrin Depo."
 • bir enflamatuar süreç ise, "Gordoks" ya da "Contrycal" reçete edilir.
 • Grubun B. vitaminler "Aktovegin", eklem, "Solkoseril" in dokuları besleyen ilaçları içilmesi tavsiye edilir
 • Hasta aynı zamanda, eklem kıkırdağının kalan geri yardımcı ilaçlar gerekir. Bu, örneğin, "glukozamin" ya da "kondroitin sülfat".
 • yazmak için emin olun, yeni, ama zaten kendisi bir pozitif ilaç "Piaskledin" kanıtlamak başardı. Pahalı, ama çok etkili bir şekilde daha imha kıkırdak korur.
 • Hiyalüronik asit enjeksiyonu bir kursu almak gereklidir. O nedenle önemli ölçüde acı sürtünmeyi azaltan, doğal eklem yağlama rol oynamaktadır.

Димексидом » или « Бишофитом » . ameliyat yere giden kan akışını arttırmak ilaçlar ısınma olmadan yapmayın - "bişofit" "Dimexidum" veya birlikte sıkıştırır.

Minimal invaziv cerrahi

Minimal invaziv teknikler de eklem fare kaldırılır. Cerrahi tedavi artroskopi ile gerçekleştirilebilir. Bu yöntem, geleneksel cerrahiye göre daha az travmatik olduğunu. artroskop - - özel bir cihaz yardımı ile Medic diz iki delik olun. birinde patoloji ile iç durumunu göz önünde bir optik tekniği sunar. Bu durumda, resim ekranda yayınlanır. ikinci delik, doktor manipülasyonu için bir araç ekler. Bu nedenle, hastaya zarar az. Bir hafta içinde size rehabilitasyon başlayabilir.

fizyoterapi tedavileri

Ameliyattan sonra hasta artık kendisini fare eklem diz tecelli vardır prosedürlerin bir dizi geçmesi gerekir. fizik tedavi yöntemleri ile tedavi aşağıdaki işlemlerini içerir:

 1. Ortak masajı.
 2. Ultrason tedavisi.
 3. Çamur tedavisi.
 4. van kabulü: radon ve terebentin.
 5. dinamik akımı etkiler.
 6. Elektroforez, kükürt, lityum ve çinko eklem metabolik süreçleri geri.
 7. enzimler ile Galvaniz "kötü" kumaşı kaldırır.
 8. enflamasyon tedavisi için analjezikler ile Fonoforez.

Bu prosedürler, yeterli ekipman ve kalifiye personel olduğu bir klinikte ya da hastanede yapılabilir.

Bu teklif halk doktorlar?

Biz bir kez daha anımsıyorum: ameliyat yüzen kıkırdak ortadan kaldırır sadece aracılığıyla diz eklemi. Tedavi halk ilaçları ancak alternatif tedavi olarak, sadece yardımcı bir unsur olarak ya da ameliyat sonrası iyileşme için sunulabilir. Bu durumda, bu tür tarifler kompres yapabilirsiniz:

 • Bal Yemek kaşığı 3 yemek kaşığı ile karıştırın. l. elma sirkesi. etkilenen eklem karışımı yağlamak, daha sonra lahana yaprağı üzerine uygulandığında. polietilen ve sıcak eşarp ile bacak sarın. tabaka kuruyana kadar tutun. Ders - 1 ay.
 • Kırmızı ve mavi kil, bir çorba kaşığı alın. ekşi krema kıvamına benzer bir kütle meydana getirmek üzere su ile toz karıştırın. kil iki katmanlı yayıldı temiz bir pamuklu bez üzerine noktasına uygulanmıştır. iki saat boyunca düzenlenen bu bölgeyi ve izole etmek.

Bu ağrı ve özel banyo rahatlatmak için yardımcı olur. bunun hazırlanması için, enginar yaprağı bir buçuk kilo almak gerekir. Bunların ince shinkuem ve kaynar su 8 litre ile doldurun. su soğur ve işlem için kabul edilebilir hale gelir etkilenen bölge tamamen suyu içine daldırılmıştır, böylece, bu bacak atlandı. Biz yarım saat ayakta. Bu hamam 10 gün boyunca günde bir kez yapılması tavsiye edilir. Bu popüler yöntemleri sayesinde kendisi acısız ve etkilidir cerrahi ve rehabilitasyon sonrası daha hızlı iyileşme olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.