ÇirkinlikTamirat

Türleri, özellikleri: soba ve şömine için dayanıklı lake

Fırınlar ve şömineler malzemelerin çeşitli yapılabilir. Ama ömrünü uzatmak ve tırnak dirençli yardımcı olacak bu yapıların görünümünü korumak için. Böyle bitirme astar yanmaz ve refrakter özelliklere sahip olacaktır.

toplamlar

Dirençli vernik yanmaz olan, - bir yanma desteklemeyen bir çözelti. Bunu bileşimde çözücü içinde seyreltilmiş bir silikon reçinesi içerir. Çoğu zaman bu bir şeffaf renge sahip, ama bazen istenen gölge elde etmek için yabancı maddeleri ekleyin.

tuğla, taş, metal, seramik karo, alçı içeren yüzeylerin farklı, işlem için kullanın. Bazı durumlarda, ahşap substratların kaplanması için de kullanılır. dayanıklı lake parlaklık ve renk orijinal doku korur. Bu astar tabakanın yangın ya da imha korur.

Ne vernikleme fırın ve şömine yapar

80 ° C'de, toz süblimasyon üzerindeki sıcaklıklarda, zararlı maddeler ayrılır. binaların içinde saflığını ve ekolojik çevreyi korumak için, şömine ve soba yüklemeleri için bakım kolaylaştırmak boya çözümleri uygulayın. Ayrıca kırıklarda ince toz partiküllerinin birikimini önler, basit geometrik formları ile tasarlamak için tavsiye edilir. Bu önlemler zararlı etkilerinden kaçınmak, hem de tasarımlar dikkat kolaylaştırmak için yardımcı olur. Boyalı yüzeyden toz ve kirleri çıkarmak için çok daha kolaydır. Yangın riskinin azalması ek olarak.

boyama araçları için seçenekleri dikkate almalıdır.

KO-85 lake - teknik özellikler

Bu tür bir çözüm polifinilsiloksanovuyu ve polibutilmetakrilatnuyu reçine dayanır. Bu ısıya karşı dayanıklı lakenin, aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • Sıfırın ortam sıcaklıklarında çalıştırmak mümkündür.
 • Tek bir tabaka halinde uygulandığında, yüzey daha iyi su direnci özellikleri daha verir.
 • Yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. koruyucu film patlama gelmez altında sarkma olmaz.
 • 300 ° C, -40 sıcaklık düşüşü dayanıklıdır
 • sadece duvar ve işlemek için kullanılır, ancak ek yerleri de yapıların yıkımını önler mi.
 • Kurutma yüksek oranda - 30 dakika. çevre şartlarına bağlı olarak. Tavsiye sıcaklığı + 20 ° C olan
 • UV ışınlarına dayanıklıdır.
 • Yüksek Ateşe dayanıklı özellikleri. Bu yanma desteklemez.
 • Dayanıklılık, 20 yıl özelliklerini korur.
 • güçlü koku olmaması. Kuruduktan sonra, tamamen kaybolur.

Görüldüğü gibi, cila KO-85 korozif ortamlarda kullanımı için gerekli özelliklere sahiptir.

Lac-815 - Özellikler

Bu çözelti polifenilsiloksanovuyu ve Glyptal reçine dayanır. Farklı bir önceki bileşim olarak aynı kurutma özellikleri, ancak bir dizi farklılık vardır sonra:

 • 30 dakika ile 2 saat arasında - bir tabakanın katılaşma zamanı. Tam sertleştirme + 150 ° C bir yüzey sıcaklığında kalsinasyondan sonra ortaya çıkar
 • Daha dayanıklı yüksek sıcaklık işlemi - 350 ° C ila sobalar için bu gibi ısıya dayanıklı bir boya gibi başka uygun. daha yüksek bir ısı direncine sahip olduğu için, bunlar bir yanma bölgesi ile kaplanmış olabilir ve.
 • 350 ° C, -40 sıcaklık düşüşü dayanıklıdır
 • Bu kaplamaların kullanım ömrü - 15 yıla kadar.

iyiye doğru değişim özelliklerinin bir parçası. Bazı özellikler bu tür sertleşme daha uzun bir süre olarak, tartışmalıdır.

silikon emaye

Bu tür maddelerin baz lak-85 ya da 815, ancak alüminyum tozu ilavesiyle yatmaktadır. özellikleri göz önüne alındığında, bu emaye sahip olduğu ayırt edici avantajları olabilir:

 • ani sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklıdır. 60 ° C aralığında dayanabilir
 • bileşimin temel boyalar karakteristik olan su direnci,.
 • agresif ortamlara karşı dayanıklıdır. Ultraviyole radyasyona maruz kaldığında rengini değiştirmeyin.
 • Renklerin Bol çeşit.
 • Bunlar ile + 40 ° C -20 ila kullanılabilir
 • Yüksek korozyon direnci.

görüldüğü gibi, silikon emaye bazları arasında hemen hemen tüm olumlu özelliklerini muhafaza eder. Bu nedenle bu tür karışımları endüstride yaygın olarak kullanılan ve özellikle inşaat edilmektedir. Çoğu zaman onlar dış kullanılmaktadır. Uygulama kapalı odalarda yapılırsa, solunum koruma sağlamak için gereklidir.

Uygulama alanları

Herhangi bir silikon vernik kaplama yerleşim alanlarında fırınlar ve şömine dış yüzeyine uygulanır ve banyolarında, saunalar. Ayrıca, açık soba ve mangal için de kullanılabilir. Bu, para suya dayanıklı ve ateşe dayanıklı özelliklerini sağlar. UV dirençli ve aynı zamanda yağmurun doğrudan maruz korkmuyoruz çünkü Ayrıca, tarif cilalar, açık iş için sık sık kullanılır.

iç ve dış dekorasyon için seçenekler gibi tırnak şömine ve soba tasarlanmış olsa da, genellikle diğer malzemeler için kullanılır. Bu ahşap, sıva, beton, taş. Tür bileşimlerin bir ısıya dayanıklı bir metal çivi olarak konumlandırılmış olduğu belirtilmelidir. Onlar mükemmel bir korozyon yüzeyi korur. Yani genellikle soba ve şömine metal parçaları kapsamaktadır.

Bu çözümler, onlara agresif ortamlara stabilite gibi avantajları kısmını aktaran alkid, akrilik ve diğer bileşimler, içinde tadil edici maddeler olarak kullanılmıştır.

Isıya dayanıklı lake 85 hızlı kuruyan emaye KO-814 için bir temel olarak kullanılır. bir işaretli 815 olan bir ürün refrakter emaye 813. Bu çözümler altında yer alır ve bunların türevleri araç parçaları, yüksek sıcaklıklarda çalışan, işlem sürecinde kullanım, makinenin mekanizma bulabilirsiniz.

teknoloji çalışmaları

Herhangi bir kaplama ile olduğu gibi, yüzey kaplamadan önce hazırlanır, takdir edilecektir. İyice kir, toz temizlenmelidir. Metal parçaların gresini temizlemek. Önerilen hazırlanmış substrat Sonkat önce. Bu uygulama için bir boya hazırlamak için takip eder. Silikon vernik iyice kabarcıklar oluşması sonlandırılması önce karıştırılır. Bir fırça, rulo veya konvansiyonel sprey ile iş yapabilirsiniz.

İlk kat uygulayın. kurutulması için süre göz önüne alındığında. durumunda lake-85 20-30 dakika beklemek gerekecektir. LMC 815 için zaman ayarı etiketli - 30 dakika ila 2 saat arasında, ortam sıcaklığına bağlı olarak. 3 katmanları uygulanması önerilir. Bu boya-815 tamamen 150 ° C arasında bir sıcaklık etkisi altında katılaşan unutulmamalıdır, kalsinasyon nedenle gereklidir.

Toplam film tabakası 40-50 mikronu aşmamalıdır. Eğer bu rakamı aşarsa kaplamanın çatlama riski vardır.

Bir seçtiğiniz için Öneriler

Aslında, piyasa yukarıda tarif edilen bileşimlerle sınırlı değildir, başkaları da vardır. örneğin, lateks, akrilik polimer için. çözümü seçerken aşağıdaki veriler dikkate alınmalıdır:

 • işleme tabi Site konumu. açık ve kapalı alanlarda olacak. Belki banyo veya sauna. Bu bağlı olarak, nem, UV dayanımı dikkat edilmelidir.
 • Bir ürün tasarımına tabi tutulacak Sıcaklık,. kaplamaların izin verilen çalışma sıcaklığı aralığına dikkat edin.
 • koku varlığı, hız dökün.
 • Malzeme korunacak. Belirli bir baz ile yapışma çözeltisine dikkat edin. Üsse ve kaplama çözeltisi ile uyumlu olacak bir astar satın gerekebilir.

Doğru boya kompozisyonu seçerseniz, kalıcı çeşitli faktörlerin etkisinden yüzeyini korumak mümkün olacaktır. ısıya dayanıklı kaplamaların lehine onlar Devlet standartlarına uygun olarak yapılmış ve dolayısıyla yanmaz vardır ki söylenebilir. Bu Şömine, soba bitirme kaplaması gerekli en önemli özelliklerinden biridir.

Yani, bir ısıya dayanıklı lake bulundu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.