BilgisayarlarEmniyet

Neden flash sürücü, Windows 7, ne yapacağını göremiyorum?

USB sürücünün bağlantı işletim sistemi yanıt vermiyor gerçeği nedenleri, Windows aşağıdaki kusurları çoğu. işletim sistemi, Windows 7 USB flash sürücü, büyük olasılıkla görünür değilse, doğru çalışmaz. Bu sorunu ortadan kaldırmak için zor değildir, sadece sistemin gerekli kurulum yapmak gerekir.

Ancak genellikle bu sebepleri Windows 7 suçlu değil kesinlikle değildir, görünür flash sürücü değil, ama sorun "demir" yatıyor. Örneğin, o kırık USB sürücü veya bağlandığı için bağlantı noktasıdır. Bir arıza durumunda, bunu veri kurtarmayı denemek için yanıp, ancak çalışmaları tamamlamak için yeni bir cihaz satın almak zorunda kalacak.

olası sorunların kısa liste

Bilgisayar USB stick görmez, genellikle şu mesajları sinyalleri:

  • Sürücü zaten USB yuvasına bağlanır "Ekle diski".
  • "Disk biçimlendirilmemiş".
  • CRC hatası verileri.
  • Bir flash sürücü bağlarken Bilgisayar tamamen donar.
  • Bu cihaz bağlı sanki tepki vermez.
  • mesajı sistem tepsisinde "aygıt düzgün çalışmıyor".

donanım sorunları

flash sürücü kırık ise, görebileceğiniz tarafından en kolay yolu, ya da yazılım kesiminde bir sorun - onun göstergesi bak. Hemen hemen her tür bir aygıt, bir ışığın yanması veya güç yanıp söner (lamba) 'dir. OS başarısızlıkla - bağlandığınızda yanarsa, bir hafıza tamam, ama anormal davranış nedenlerini sopa olduğu yüksek bir olasılıkla söyleyebiliriz.

Windows sopa görmez, ancak gösterge hiçbir yaşam belirtisi yanıyorsa ilk bağlantı yuvası değiştirmek ve sorunun ortadan olmadığını görmek için deneyin. USB soketli sistemlerde birine sopa açtığınızda sıkıca kapatır, ancak diğer portlar normalde çalışıyoruz büyük olasılıkla hatalı yuvadır.

Sürücü USB uzatma kablosu ile bağlıysa, doğrudan USB flash sürücü takmayı deneyin. Normal çalışmada, onun anahtarlama sonra flash sürücü suçlama uzatıcı konusuna söylenebilir.

Tüm USB bağlantı noktaları numaralandırılan, ama işletim sistemi hala USB flash sürücüyü görmüyor? Bu durumda ne yapılabilir? bilgisayar, her şey-USB cihazları (HDD, yazıcı, web kamerası, telefon vs.) ayırmadan deneyin. Bu işlemden sonra, sistem bağlı USB flash sürücüyü görür ve üzerinde dosyalar okursanız, o zaman sorun yetersiz beslenme olduğunu. Bu genellikle bir düşük güç kaynağı ünitesi ile ilişkilidir. Sen ayrı bir güç kaynağı ile USB uzatma kablosu kullanın veya güç kaynağını değiştirmeniz gerekir ya.

Bir sık durum - tepki vermez PC sisteminin ön panelindeki bağlantı noktalarına cihazları bağlamak ve diğer yuvalara geçtiğinizde herşey iyi çalışırken. Büyük olasılıkla, ön panel sadece anakart bağlı değildir.

flash sürücüde Virüsler

Windows flash sürücüyü görür, ancak açılmaz, pencere diyor monitör ekranında görünür olur "Erişim Engellendi." Bu durum bir flash sürücü virüs ve anti-virüs ekranda onu başlamasına izin vermez düşündürmektedir. Ya dosyalar mevcut başlangıç dosyası, ancak bilgisayarın durumu hakkında aşırı endişe anti-virüs arasında.

, Simgeyi fare tıklayın Far, sürücüyü sağ tıklayıp (veya "Aç Yeni Pencerede") "Keşfet" seçebilir veya örneğin bir üçüncü taraf dosya yöneticileri kullanın. Bu durumda, bir kerede dosyaların ekran sonra kök yer alacak autorun.inf dosyası, kaldırın.

Autorun.inf

Gerçek dosya autorun.inf zararlı yazılım, olmadığını açıklamak gereklidir ve eğer kaldırılırsa, bu sürücü dosyaları enfekte olmayan bir flaş üzerinde olduğu anlamına gelmez. Autorun.inf otomatik örneğin, disk bağlamak programları indirmek için Windows sistemlerinde kullanılır, bu lisans CD-ROM, ama bugün bulunabilir, aynı sistem kullanılmış ve zararlı yazılımları çalıştırılır. Her durumda, sopa CureIT program veya başka herhangi bir Antivirus kontrol edin.

Bir ileti penceresi flaş açarsanız anti-virüs yazılımı devre dışı bırakarak sürücüyü açmaya değil, "Erişim Reddedildi": görmek dosyaları, ancak bilgisayar bulaşmış olacaktır.

BIOS Setup

Bazen PC önyüklenebilir USB flash sürücü görmez ve gerçekten OS USB yuvasına bağlı cihazları tanımayı reddediyor. Bu durumda, BIOS ayarlarını kontrol etmek mantıklı: onlar devre dışı destekleyip desteklemediklerini. BIOS USB son sürümleri 2.0 bağlantı noktası varsayılan olarak etkindir, çünkü bu sorun, çok nadir olarak kabul edilir.

İlk BIOS ayarında bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir girin. Anahtar «Del» veya «F12» basmalıdır ülkenin katılımının ilk aşamada (ekranda mesajlar, belirli uygulamaya bağlı olarak). öğe Çevre Birimleri (veya Gelişmiş) için ayarlar paneli görünüm girdikten sonra. Bir satır olacak, USB sorumludur, aynı zamanda mutlaka yazıt «USB» (USB, USB Denetleyicisi USB Aygıt Yerleşik) olduğunu, en önemlisi farklı adlara sahip, ancak. etkinleştirmek için USB denetleyicisi, Ayarı Disabled'dan Etkin geçin.

Normalde F10 tuşuna basın veya seçmek için gerekli sonra «Exit & Save» BIOS ayarları kaydetmek için. Bundan sonra, PC otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

teşhis Devam

USB desteği BIOS etkindir, ancak işletim sistemi hala sopa görmez. Bu durumda ne yapmak, daha tam Microsoft resmi web sitesinde yer alan Windows Kullanıcı Kılavuzu, tarif eder.

Git Aygıt Yöneticisi Bilgisayar simgesine sağ tıklayarak ve ardından seçilmesi "Özellikler". grup "Disk Sürücüleri" seçeneğini işaretleyin. herhangi bir cihaz, büyük olasılıkla bir bellek denetleyicisi üflenir edin. Flaş sürücü ve diğer cihazlarda görünmez olursa da işe yaramaz gelecekte de kullanmak ve verileri geri muhtemeldir.

Bir grup "disk cihazları" Görev Yöneticisi işletim sistemi flash sürücü görür, ancak tanıdık bir şekilde açılmıyorsa, bir dosya sistemi sorunlarını yön verme olasılığı yüksektir, ya da üzerinde bir dosya sistemi olarak Windows'u ne okuyabilir değil.

ikonu "Bilgisayarım" a sağ tıklayın. Menüden "Yönet". Soldaki sütunda "Disk Yönetimi" Aç yardımcı programını indirin. Burada flash medya dosya sistemini görebilirsiniz. o ise bilinmemektedir işletim sistemi, bir USB flash sürücü biçimlendirmek için.

Burada, sağ tıklatın simgesine tıklayın ve ardından "Biçim" seçeneğini tıklayın. Bu süreç bazen cihaz büyük bir kapasiteye sahiptir, özellikle uzun zaman alır. Eğer kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir biçimlendirme önce sürecini hızlandırmak için "Hızlı Biçimi."

Bazen bu Linux flash sürücü biçimlendirilmiş nedeniyle, Windows, üçüncü taraf dosya sistemleri (örneğin Raizer veya Ext) ile çalışamaz gerçeğine okunamaz. Bu durumda belirli bir sürücü veya FAT bunu biçimlendirmek için gayri deneme için bakmak gerekir. Hiçbir zaman işletim sistemi Windows Explorer'da sürücü açar, ancak flash sürücü dosyaları görmezse diskleri biçimlendirmek ve bunları gerekir. Biçimlendirme sonra tüm veriler silinecektir.

Biçimlendirme işlemi yol açarsa bilgisayar askıda kalır veya bellek yongası zarar olasılığını başarısız olur. Böyle bir cihaz artık işe yaramaz, ama bunun üzerinde saklanan verileri geri yüklemek için, size servis merkezine deneyebilirsiniz. (Onlar% 100 garanti vermez rağmen) bu tür girişimlerin fiyatları yüksek, ama veriler çok önemliyse, başka bir şey kalır.

sürücü başarısız

Aynı zamanda flash sürücü, Windows 7 göremiyorum işletim sisteminde Zaman zaman aygıt düzgün çalıştığını belirtir. Bu durumda, USB flash sürücü biçimlendirmek sadece işletim sisteminde gerekli sürücülerin yüklenmesi ile ilgili bir sorun, gerekli değildir. Büyük olasılıkla, yanlış bilgi siciline kaydedilir veya verilerin otomatik olarak üzerine edilemez. Bu sorun olduğunu belirlemek için, Aygıt Yöneticisi 'ne gidin ve grup açmak "Kontrolörler USB veri yolu." bazıları değer yakınında ise ünlem işareti sürücüleri sorundur.

aktif operasyonları başlamadan önce ayarları yedeklemek zorunda kalacaktır. klavyede kombinasyonu Win + R tuşuna basarak ve bir dize "Çalıştır" kelimesini «naibi» girerek Aç kayıt editörü. ControlClass \ \ şube HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet bulup bölümüne {36FC9E60-C465-11CF-8056-444.553.540.000} açın. Sağ fare düğmesini tıklayın ve "Gönder" i seçin. Sonra adı UpperFilters ve LowerFilters bulunan tüm bölüm anahtarlarını silin.

Aygıt Yöneticisi yeniden girin. ünlem işareti bulunan bir sonraki hangi tüm cihazlardan, kaldırın. çıkarıldıktan sonra, F5 tuşuna basın. OS otomatik olarak gerekli tüm sürücüleri yükler.

bilgisayar flash sürücü tarafından görülemez sadece zaman yardımcı olacaktır alınan önlemler, Windows 7 de otomatik olarak bu arızaları önce gerçekleşen operasyonda diğer USB belleklerin düzgün çalışması için yazılım yüklemek olacaktır.

Yukarıda tarif edilen sorun, bir takım nedenlerden kaynaklanabilir. OS önceden çünkü şebeke içinde veya USB-stick kontrolörü ile doğrudan çalışmak programların kullanımından sonra bir güç dalgalanma ince çalıştı sürücüyü tanımıyor. Bu programlar JetFlash, Alcor MP, ChipGenius arasındadır.

ChipGenius okur ve sürücü hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. AlcorMP kontrol flaş cihazları reflash servis merkezleri kullanılır. JetFlash ayrıca firmware değiştirmek için kullanılır.

Neden Windows XP USB flash sürücüyü görmüyor?

İşletim sistemi sürücüsü bu sürümünde yeni dağıtımlarda olduğu kadar stabil değildir uygulanmaktadır. Kullanılmayan cihazlar için Yaşlı sürücüler hatalar çeşitli, sistem bir flash sürücü veya açma sürekli bir disk takmak isteyen atanan tamamen yanlış etiket asmak olabilir kurşun.

nedeni OS cihazı yeni sürücüsü yüklemeyi gerçekleştiren bağlamak her zaman gerçeği yatıyor, ancak cihazın tamamlanmasından sonra kaldırılmaz, hem de sistemde kalır. Böyle bir çatışma neden olabilir aynı anda USB sürücüsünü bağlarken: Windows sisteminde zaten ve spesifik USB bağlantı noktasını belirlemek bir sürücü kullanır, ancak yeni bir sopa için uygun değildir. Bu nedenle, işletim sistemi aygıt simgesini görüntüler, ancak flash sürücü dosyaları görmek etmediğini ortaya çıkabilir.

Adresleme

basitçe daha önce yüklenmiş olan tüm sürücüleri kaldırmak zorunda doğabilecek çatışmaları dışında bırakın. kapatın ve USB-bus kullanarak cihazları kapatın. PC'de tekrar açın ve üreticinin resmi web sitesinde bulunabilir aracı, DriveCleanup yükleyin. Uygulama herhangi bir Windows sürümü için kurulabilir. Dikkatli olun, 32-bit işletim sistemi ve sırasıyla 64 bit, 64-bit üzerinde 32 bit uygulamasını kullanın.

«: \ Windows \ System32 C» Bundan sonra, sistem klasörü indirilen dosya taşımak. Bir komut istemi başlatın. Win + R basarak, bunu içine "Çalıştır" yazın "cmd" açabilirsiniz. İşte komut «drivecleunup.exe» yazmak ve «Enter» düğmesine basın.

tamamlandıktan sonra sürücülerin kaldırılması bilgisayar yeniden başlatmak için. Bilgisayar açıldığında, flaş medya için gerekli tüm sürücüleri otomatik olarak yüklenir.

XP hakkında hikayenin devamı

Çoğu zaman, sorunun cevabı diyebilirsiniz, "neden sopa eski OS göremez": "Çünkü programcı eksikliklerin" İkinci hizmet paketi olarak flash sürücü düzgün çalışması için izin vermez hataları çok. Bu durumda, hemen hemen her zaman herhangi bir USB flash sürücü aynı USB bağlantı noktasında çalışır, ancak bazı - çalışmıyor.

En basit çözüm - SP3 yükseltmek için ve, diğer şeyler arasında, onun için çıktı tüm güncellemeleri ve yamaları yüklemek.

Bilgisayarım sopa mikro SD görmez?

"Ağabey" çoğu zaman okumak ve harici bir cihaza bilgi yazma, arabulucu davranır. buna kendisini mobil cihaz bağlamadan veya kart okuyucuya sürücüyü yapışmasını bazen veya her zaman tüm Bize PC deneyin, kameradan gelen görüntüleri Verici bir cep telefonuna uygulama indirerek oyuncuya ses dosyalarını kayıt.

Ama sorun, bilgisayar veya bağlantı yanıt vermeyen ya da flash sürücüye dosyaları göremez. Genellikle, bu tür bir olay için hatalı bir döngü veya cihazın kendisinin oluşabilir. bilgisayar, microSD okumak farklı bir kart okuyucu kullanarak deneyin ya senin kadar arkadaşlar aynı veri kablosu çekmek için hiçbir standart araçlara sahiptir.

bilgi kurtarma

"Hayır tedbirler yardımcı olamadım ve bilgisayar sadece sopa görmez. Üzerinde oldu verileri kurtarmak için nasıl "- okuyucu sorar. geri yüklemek için, programı kendi segmentinde en iyi olarak kabul edilir R-Studio, kullanmayı deneyebilirsiniz.

işletim sistemi cihazı algılar ancak flash sürücü dosyaları göremiyorsanız Genellikle, aynı zamanda Ar-Studio yardım ve hatta daha büyük olasılıkla bu durumda olabilir. Dosyalar silme veya biçimlendirme sonra kaybolabilir ve sopa sonra hiçbir şey yazmayın eğer onlara sorun geri yükleyin. Biçimlendirme hızlı ve eksiksiz değildi Ancak, verilerin sonsuza kadar kayıp anlamına kabul etmek zorunda kalacak.

uygulama ile başa çıkabilmek için, herhangi bir kullanıcı kurtarma servis merkezine bir flash sürücü getirmek için çalışır sonra eğer ama, iş için fiyat normalden daha yüksek atayacak mümkün olacak. birkaç kez daha sert beceriksiz eylemler sonra bilgileri kurtarmak için, çünkü bu, böyledir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.