ÇirkinlikTamirat

Sıvalı kendi elleriyle duvar altında duvarlar: talimat, teknoloji ve açıklama

duvar kağıdı ve boya altında elleriyle duvarları sıvalı - değil kolay bir süreç ve belli bir bilgi ve becerileri gerektirir. Hemen o işi yapmak için karar verenleri, bu sabır alacağı unutulmamalıdır. Ancak, büyük bir arzu ile her şey mümkün: iş spatula, uçak ve diğerlerini dayanacak bir seviyeye kullanmayı öğrenirler.

Tabii ki, teorik bilgi verilerinin sanatta mükemmel olmaya yeterli değildir, biraz pratik yapmaları gerekecektir. Sonra çok zarar vermeden kusurları gizleyebilirsiniz oralarda daha iyi öğrenin. Ama yine de işin teknoloji ve sıra gerekli olduğunu biliyorum. belli kurallara uymadan kendi ellerinizle duvar altında duvarların alçı istenilen sonucu vermez, çünkü teori olmamalı tamamen dışında bırakın. Ve aslında, bu süreç bitirme genel algı sorumludur. Bu eserler sadece düzlük duvarları vermek değil, aynı zamanda çatlama onları korumak değil.

dolgu tipleri

sermaye ve kozmetik hem - Duvarları puttying herhangi bir onarım temelidir. Ancak, sonuçta açıklanan gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını bu sırayla, hala, uygulamanın doğru teknik ana uygun malzemeyi seçmek gerekir için yeterli değildir. Şu anda, pek çok marka dolgu farklı sunuyoruz. Bunlar, tabii ki, kalite fiyat, kompozisyonda farklılık ve. Zaten bu malzemenin seçimi ile karşı karşıya olanlar, karışım farklı adlara sahip olduğunu fark ettim. Kural olarak, bu basitçe açıklanmıştır: Her biri belirli gereksinimleri karşılamaktadır. En yaygın olanları düşünün.

 1. Evrensel duvar altında sıva. Alçı sıva uygulaması bu tip kendi elleriyle kaba (başlangıç) katmanları ve terbiye gerektirir. küçük damlalar yardımıyla 3 cm'ye kadar hizalayabilirsiniz ve tam bitirme için düz bir yüzey hazırlayın. Ancak, ufak çizikler fark edebilirsiniz gibi bir bitirme katmanı olarak resminin bu tür altında, uygun olmadığını belirtmek gerekir.
 2. Özel macun. Bu malzemenin maliyeti her zamankinden biraz daha yüksektir. Bu esas olarak başka tipte dolgu maddeleri de mevcut olmayan bazı özellikleri ile açıklanabilir. kârsız amaçlar için değil onu kullanma.
 3. macun başlatılıyor. teknik özellikleri için, bu sıva benzer. Ancak, çok daha kolay onunla çalışmak. Her şeyden önce, böyle bir dolgu büyük farklara sahip yüzeye için kullanılır. Bu tartışılmaz bir avantajı, (5 cm kadar) bir anda uygulanan tabakanın kalınlığı olmasıdır. Ayrıca, böyle bir karışım büyük ölçüde akışını kolaylaştıran çok plastik olduğunu belirtmekte fayda vardır.
 4. son kat. Bu tip tesviye için tavsiye edilmez. Bu sadece tamamen kaplama kusurları açıklığı kapsayan son tabakanın uygulanması için hizmet eder. Böyle bir formülasyon yardımı ile kendi elleriyle duvar altında sıvalı duvarları büyük ölçüde daha da kolaylaştıracaktır bitirme işi.

tipleri ve özellikleri: duvarlar temel

tuğla veya beton plaklar kullanılarak apartman binasının yapılması için. Ama banliyö binalar tahtadan inşa edilebilir. O bu yüzeylerin önceki tüm bitirme macuna gerekir mutlaka dikkati çekiyor. Her bir taban için, doğru bir karışımın belirli bir tür, aynı zamanda teknoloji uygulamaları, sadece tercih gerekir.

 1. Tuğla duvar genellikle zorunlu sıvanmıştır. Bu katman tamamen kuruduktan sonra, ona bu dönemde oluşturabilir küçük çatlaklar küçültmek için zaman vermek gerekir. Bir sonraki adım, emişli bir. Bir yapıştırıcı olarak hareket eden bir özel bir çözüm, kullanır. macunun sıva tabakasının yüzeyi uygulamadan önce iyice temizlenmelidir. Ancak o zaman duvar altında sıva uygulanmış.
 2. Panel evlerde kendi elleriyle sıvalı duvarlar biraz daha farklı bir diziyi gerektirir. Sıva gerek yoktur. Ancak, macun uygulamadan önce size oldukça sık farklı düzeylerde dikişler, sırtlar ve diğer kusurlar bulunmasından ötürü, usulsüzlük üzerine beton tabanın yüzeyini görüntülemek istiyorum. Mümkünse, o zaman başlangıç dolguyu hizaya değilse, onları kesmek daha iyidir.
 3. ahşap taban Kulp yukarıda çok daha ağırdır. Önce doğru dolguyu seçmek gerekir. keten tohumu yağı, burada uygun bir karışım. Onlar ağaçta kaldı niteliksel için, özel bir kullanabilirsiniz akrilik astar.

Böylece, detaylı, daha düşünün nasıl çalıştığını alçı duvarlar gibi böyle önemli bir süreci ile farklı temel içermektedir.

Nasıl duvar altında duvarları macun için (beton döşemeler)?

Beton bir baz özelliği yüzey düzgünlüğü. sıkıca yeterli düzenlenen üzerine sıva için, onu kaba yapmak gerekir. Dahil kuvars kristallerinden oluşan özel bir astar kullanılması önerilir. Takviye edici ağ gözü, plastikten yapılmış çok ağırlık hafif ama yeterli derecede güçlü elde edilen bir baz çözeltisi ile birleştirilmesi olan uygulamak da mümkündür.

Başlangıç karışımına olmalıdır beton duvarların puttying başlayın. gerektiğinde tamamen, levha ve doğru düzensizlik herhangi bir bozukluğun geçersiz kılar. oda sıradan duvarlar için mükemmel bir spatula 30 cm'dir. Hafif zımparalanmış ve ayar katmanının kurutulduktan sonra yüzey prime. başlangıç çözeltisinin Yüksek diferansiyel uygulama birkaç kez tekrarlanır. Çok ince sıva bitirmek sonunda başvurmuştur. Söz konusu eğitim duvar kağıdı için yeterlidir, ancak yüzeyi boyamak için gerekiyorsa, o 2-3 kat alacaktır.

Yapıştırma tuğla yüzeyler

tuğla ile kaplı duvarlar, genellikle idealden uzaktır, büyük seviye farklılıkları var karşılaşılabilir. panele aksine, pürüzsüz macun yüzeyi oldukça zor olacaktır. Tipik olarak, bu tür çalışma işaretleri üzerinde gerçekleştirilir, alçı için bu kavram oldukça aşinadır. tabaka yeterince kalın olduğu için başlangıç dolgu maddesi, sıvı olmamalıdır. Bir zamanda çözeltinin 5 cm uygulanabilir. Kendi elleriyle duvar altında Alçı sıva üstünde hem de altında üzerine uygulanır. düzensizlikler önlemek için, kural kullanmak gerekir: Bir mala veya spatula ile sıva atabilir. tabaka kalınlığına bağlı olarak, kurutma işlemi, 2 ila 5 gün arasında sürebilir. takip eden katmanların Teknoloji uygulama beton yüzeyli aynıdır.

Ahşap bir yüzeye sıvanarak

Ahşap yüzeyleri ile çalışan özel kullanmak için akrilik macun. Kolayca çok elastik bir spatula ile uygulanır. Bununla birlikte, maksimum tabaka kalınlığı 2 mm'den daha fazla olması gerekir. Derin kusurları engellemek gerekiyorsa, sıva birkaç yaklaşımlar uygulanmaktadır. duvar kağıdı yapıştırmadan önce yağlı boya yüzeyi boyamak için tavsiye edilir. ahşap duvarların sızdırmazlık başka bir yolu yoktur. Bunu yapmak için, sen net almak gerekir alt parantez ekleyin ve çözeltide uygulanabilir. en fazla 3 cm yüzey sertliği ise, sadece macun bitirme yeterlidir. Bununla birlikte, tabakalar birkaç geçiş uygulanmalıdır.

Bir başlangıç macun ile çalışma: zirveler

 • Kendi elleriyle duvar altında kaba sıvalı duvarları iyi yere tutulur için, maskeleme ızgara kullanılması önerilir.
 • duvarlarda Büyük düzensizlikler işaretçileri hakkında tesviye.
 • Macun çatlama yüzeyini vermek için, çözüm daha kalın tabakalar 3 cm gerekmez geçerlidir.
 • sıva için ev tabanı çok yumuşak olmamalıdır.
 • Arzu edilir bir şekilde, her bir müteakip tabaka astar ile kaplanır.

Kendi elleriyle kaplamaz duvarları bitirin: talimatları

 • Çözelti, ince daha elastik olduğu bu nedenle yüzey üzerinde kalır.
 • tabaka macun tamamlanması mümkün olduğunca ince olmalıdır.
 • yüzeyi, daha sonra boyanır, hareket uygulama katmanı sırasında aynı yönde olmalıdır.
 • yüzeye kurutma, onun kumlu ince örgü veya zımpara kağıdı sonra pürüzsüz hale geldi.

Sık yapılan hatalar

Herhangi bir onarım - pahalıdır. bazı işler kendiniz yapmak durumunda Ancak, önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Burada kendi elleriyle duvarları sıvalı değinmektedir. Nasıl bu konuda acemi izin verebilir hataları önlemek için? En yaygın olanları düşünün.

 1. çatlakların oluşumuna neden tabakanın tavsiye edilen kalınlıkta gözlemlenmemiştir.
 2. dolgu maddeleri belirli tiplerinin kullanılması amacı, örneğin, hizalama yüzeyleri üretilen kaplama çözeltisi amaçlanmamıştır.
 3. Kötü Üst tabakanın düşen yol açar priming.
 4. Çatlaklar ve dikişler örneğin havlamaya ve serpyanku kullanmadan olmaz, düzgün işlenmez.
 5. olmayan kalınlaştırılmış baz macun üzerinde birbirini takip eden tabakalarının uygulanması kaybı düzlemi ve sarkma seviyelerine neden olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.