Ev ve AileEğitim

Nedeniyle uygunsuz eğitime çocuklarda psikolojik Ne sorunlar oluşur?

En psikolojik sorunlarının nedenleri oldukça önemsiz: çocuklukta duygusal deneyimler. Bugün dolayı ebeveynlerin görünüşte normal davranış için ortaya psikolojik sorunlar hakkında söyle.

Anksiyete, depresyon, yetersizlik bağımsız olduğu

Bazı ebeveynler her zaman ne olursa olsun onun ne kadar uzun yıllar içinde, çocuğunuzun bir göz tutmak gerektiğini düşünüyorum. Ancak, aşırı koruma sıklıkla psikolojik sorunlara yol açtığını düşünmüyoruz. Eğer anne danışmadan önemli bir karar yapamıyorsanız, o bu çocuklardan biri olduğu anlamına gelir.

Kötü alışkanlıkları ve ekstrem sporlar için tutku

ebeveynlerin sürekli olarak sorunların çoğunu oluşturur Çocuğunuzla konuşurken o zaman er ya da geç onsuz daha iyi olacağını sonucuna gelirdi. Sonuç olarak, çocuk bilinçaltında alkol, sigara, uyuşturucu veya ekstrem sporların kullanımı yoluyla kendini yok etmenin yollarını bulur bir yetişkin haline büyür.

rahatlamak için edilememesi

"Ciddi ol!" "Goofing Dur!" "Bebek olmayın!" Böyle eğitim çocuk büyüyüp de tamamen rahatlamak edemez bir adam, çocuk anlayamaz ciddi ve nefret olgunlaşmamış insanlar haline gelecektir gerçeği yol açacaktır.

Düşük benlik saygısı, birini taklit arzusu

daha "deneyimli" çocuklu çocuklarının karşılaştırmak Ebeveynler bir aşağılık kompleksi olan bir özeleştirel genç ve daha sonra yetişkin kişiyi alacaksınız. başarısızlıkları için kendimden nefret etmek mümkün olduğunca en iyi şekilde ve O'nun her şeyi yapmaya çalışacağız.

özel hayatında sorunlar

Sürekli çocuğu izlemektedir ve ona güvenmiyorum Ebeveynler, bir tuzak olarak dünyayı algılamaya ve düşmanlıkla onu tedavi edecek bir kişi getirmek mümkün olacaktır. Bu yetişkin de güvenle ciddi sorunlar olacaktır.

ebeveyn yardımına ara

"Bunun için çok gençsin!" - Bu bile yetişkinlikte bir çocuk haline adam yetiştirmek için mükemmel bir yoldur. Muhtemelen, o her zaman, "çok küçük" olacağı sürekli yardım velilere dönerek, bağımsız olamaz.

faiz ve girişim, yıkıcı tutkuları eksikliği

Ebeveynler genellikle "! ukalalık yapma" Ya da "bulutlar Dur!" diye ifadeler kullanırsanız, Çocukları herhangi bir kişisel görüş, herhangi bir girişim veya liderlik özelliklerinin olmayacaktır. Yetişkinler olarak, onlar alkol ve eğlenceli tutkularını bastırmak için muhtemeldir.

Duygu Gizlilik, eksikliği

duygu ve duyarlılık eksikliği ebeveynin çocuğu bilinçaltı düzeyde hissediyor. Sık sık ağlıyor ve şikayetçi durdurdu söylersem, çocuk kendi içinde kapanır. Bunlar bastırılmış duygular psikosomatik sorunlara dönüşebilir.

suçluluk Depresyon, duygular

"Size mezun şeyi girmiştir!" Haksız suçluluk duygusu çocuğu bunaltıyor. Aynı fakir değerlendirmesi yönelik tehditler için de geçerlidir - çocuk sürekli bir gerginlik içinde olduğunu.

bağımsızlık, sorumsuzluk, pasiflik eksikliği

çocuklarının tek bir adım izin vermeyin paranoyakça ebeveynler vardır. "Kedi dokunma! O kaşıyım! "" Kenarında oturmak etmeyin, sonbahar! "Bu ifadeler bir karar vermek için bir çocuğun korku olun. Sonuç olarak, aynı zamanda pasiflik ve sorumsuzluk geliştirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.