ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Türleri, çalışma prensipleri, yükleme: radyatörler için bir termal baş

evde optimal bir sıcaklığa için gerekli radyatörler için bir termal kafası. Isıtma işlemi noktalarda etkili ısıtma sisteminin belirlenmesinde bir - her odada. ısıtma Manuel ayarlama yüksek doğruluk ve tazminat zamanında ödenmesini sağlayamaz.

Neden termostat ayarlamak gerekir?

batarya sistemi için bir termal kafaya kullanıldığında daha verimli hale gelir. Zamanında dış sıcaklığı artırarak boru boyunca sıcak su akışına düşük bu ısıtma gücünü düşürülmesi ile elde edilir.

Geleneksel ısıtma sistemlerinde koni uygulanır valfler. Küresel vanalar bir dizi özellik ile de yaygındır:

 • açılış ve kapanış: Sadece iki pozisyonda kullanılabilir. ara pozisyonlarını ayarlama zordur ve topun aşırı pozisyonların ötesine sızıntı riski artış gösterir. Bu radyatörler için termal kafa yoksun.
 • Hiçbir otomatik yönetimi, tüm ayarlamaları elle su akışını yapılır.
 • Küresel vana hemen radyatör borularında ve eklemlere mekanik hasara neden olabilir sistemindeki basıncı, sağlar.
 • radyatörler için bir termal kafa doğal fiziksel özelliklerini kullanmak ve ek bakım autonomously çalışabilir.

gösterge cihazı

radyatörler için termal kafanın içini düşünün. Sıcaklık etkileri etkisi altında yay ve gazların genleşme çekme kuvveti: çalışma prensibi, fiziksel miktarların kullanılmasına dayanır. Dıştan, boyutu değişen bir oluklu kılıf gibi görünüyor.

Hazır yay kuvveti aletinin tüm ömrü için yeterlidir. Termal kafa yemeksiz olabilir ve onunla pil ve ağ ile yapabilirsiniz. Tercih basit tasarım, ancak uzaktan kumanda sensörü sistemleriyle daha doğrudur.

Sensörler dönüştürücü sıcaklığı için kullanılır: bir katı madde (ya da tabak yayı), (termometre çalışma prensibi gibi) sıvı, gaz (havadan daha hafif bir madde). Bir batarya madde su ya da katkı maddeleri ile özel bir sıvı olabilir. Termal başlığın tipini seçerken Bu son nokta dikkate almak.

Ne düşünmelisiniz?

Isıtma sisteminin düzgün bir tasarıma sahip olan radyatörün ısı kafasına uygulanmaktadır. Deneyimli tesisatçılar incelemeleri otomatik ayarlama kaynaklarının araçlarının tüketimini korur olduğunu göstermektedir, aynı zamanda odadaki sıcaklığın sürekli olarak izlenmesi insanı boşaltır. Isıtma Sabit oran cihazın üreticisi tarafından önceden tespit edilmiş bir hata payı içinde tutulacaktır.

Ancak, yükleyici hataları nedeniyle şu faktörlere performansında büyük varyansı neden:

 • Hassas sensör kapsül yatay bir pozisyonda yerleştirilmesi gerekir. Soğutucu tabanındaki ünitesini kurmak için önerilir. çünkü kablo çapı bunu önlemek için mümkün değilse, o zaman aşağıdaki koşullar göz önüne alır.
 • Kapsül sensörü açık olmalıdır. duvar kaplamaları için Perdeler, mobilya, dekoratif ızgaralar ve yakınlığı sensörünün doğru çalışmasını ihlal.
 • Yer bir niş bağlanırsa, o zaman, uzaktan algılayıcı ile radyatöre termal kafası kullanılmıştır. Algılama elemanı değil, bir radyatör üzerinde, oda duvar üzerinde yer almaktadır. genellikle pencere ve kapılar serin hava hamle taslaklar, yerlerden kaçınınız.
 • Yatay atama cihazında dikey olarak sensör termal kafa perdeleri kapatın ve yüklemeye tavsiye edilmez.

Hatalar doğrudan ısıtılan hava geciktirir ve ölçüm sonuçlarını bozan geniş eşiğin altında radyatörü ve sensör yükleme kullanıma sunduk. Birçok cihaz ambalaj ürünü pasaport, ancak doğru konumu belirtilen tüm koşulların yoktur. Sadece deneyimli montajcılar doğru açık pencerelerden taslak olarak meslekten olmayan nüans için dikkate bile böyle küçük önemini alabilmesi için vardır.

Sistem nasıl çalışır?

Sensör düzeneği şematik olarak, geleneksel bir vana veya radyatöre bir termal kafaya sahip bir valf olarak temsil edilebilir. Sıcak sıvı ile temas halinde olan bir termostatik vana, en basit haliyle pistonlu bir yaydır. esnek eleman gaz madde sıcaklığa duyarlı olduğu bir çalışma hacmi ile bağlanır.

sıkma kuvveti ayarlanabilir döner kadran topuzu, yani gerekli sıcaklık odasında yer almaktadır. onun piston bağlı sıvı akışını örtüşen gider. Monte edilmiş cihaz bağlama fındık, onun yapısal ayrıntılar arızalanması üzerine elemanın değiştirilmesi sağlar. Otomatik kontrol sistemlerinin arıza durumunda, küresel vana aracılığıyla sıvının ilave bir kaynağı sağlayın.

Ne ısı radyatör belirler?

ısıtma boruları türü, bir bütün olarak sistemin etkinliğini etkiler bağlayın. uzmanlar, montajcılar görüşüne göre, optimum bağlantı şeması radyatörler "alt-aşağı" dir. Bu tasarımlarda ısı kaybının optimum oranı ve bağlantıların sayısı minimum yoktur.

Radyatörlerin Tek taraflı veya seri bağlantı daha az etkilidir. zincirindeki son unsur pratik olduğu ısıtır ve rahatsız sıcaklıklara ilk odayı ısıtır. Bu tip, vaktinde popüler özel evlerde bulunan tüpler temin için çok yönlü bir yöntem bir taraftan giriş, diğer yandan akışkan çıkış yoktur.

İkinci durumda ısı transferi kaybı% 12 olacaktır. Çok yönlü bir yöntem güç dağılımı açısından en uygun olmakla birlikte, inşaat çok yer ve bağlantı sayısını gerektirir. Kendilerini termal kafa montaj yöntemi ile ayrılır:

 • Köşe - paralel bağlantı ve yatay bağlantı bir sistemde gerekli.
 • Düz - Seri bağlantı boru döşeme kullanılan.

Sen hemen önce hesaba radyatör ve termal başlığının montaj nüansları alınması tavsiye edilir çalışmalara herhangi bağlantı şemasını uygulayabilirsiniz.

algılama elemanı özellikleri

özel evlerde ısıtma sistemleri kullanılırken alt bağlantısı olan radyatörler için termal kafa ihtiyacı var. Tek katlı binalar gereksiz iletişimi acı vermez, bu nedenle radyatöre boru yerden getirilir. Bu düzenlemeyle, hassas sensör sayesinde, ek olumlu yönleri vardır:

 • Aşağıda soğuk havadır ve kontrol odasındaki en soğuk noktasında oluşur.
 • Termal kafası, her biri tek tek besleme yüklü olduğunda, en doğru düzenlenmesi meydana gelir. Ancak, bu önlemler daha maliyetlidir.
 • Daha doğru sıcaklık ölçümleri, radyatör tek tek paralel hat kolu bağlayarak elde edilir. Her baypas hattı boyunca geçer ve toplayarak bağlantı ısıtma cihazları en fazla 5 cm. Bu durumda, bir yüksek verimlilikte oluşur.

üreticilerin türleri

aşağıdaki gibi ısıtma sistemlerinin üretiminde önemli markalar:

 • Termal kafa Oventrop sahip panel radyatör Kermi (Almanya);
 • Bimetalik Rifar (Rusya);
 • Boru Zehnder (Almanya);
 • çelik panel Prado (Rusya).

Popüler Kermi radyatörler şunlardır: term-x2 planı-v typ11 şık, term-x2 profili-v profili. işaretler bulunur: FTV, PLV - bir alt astar; FKÖ, PLK - yan; Ph O - hijyen.

Kilitleme ve ısı alıcısı için tertibatlarïna Türleri:

 • "Oventrop" - üretici Almanya: boru sistemleri için multiflex CE serisi; İki boru ZB serisi; ZBU özelleştirilebilir; F - pirinç bileşimi ve yumuşak conta olarak. Vanayı uni OVENTROP.
 • Danfoss -Takip türleri: RA5062, RA5065, RA2920, RA2940, RA2994, RA5068, RA5074. Yapısal olarak farklı, radyatör belirli bir kapasite için tasarlanmıştır.

Her üretici rekabetçi bir model farklı maliyet ve eylem prensibini üretir. radyatörler "Danfoss" ve "Oventrop" için termal başlarının iki tür düşünün.

Isıtma düzenleyiciler birinci tip

Oventrop - bu marka boru, hem de ısı dağıtma "Kermit" termal başıdır. üretim tesisi tür ürün kapama valfini tamamlar. Plastik boru "Oventrop" oksijenin zararlı etkisinden korunmaktadır Evon, kaplanır.

radyatörler için Print Head "Oventrop" üretimi için test edildi. Sıvı kontrolleri ısıtma sisteminin optimal yönetim kaynaklarının tüketimini azaltmak ve hassasiyetle istenilen sıcaklığını korumak için oluşturmasını sağlar. Kermi radyatörler onları yüklendi.

Isıtma düzenleyiciler ikinci tip

Danfoss radyatör için bir termal kafa aşağıdaki varyasyonlar yapılabilir:

 • RTD-G - bir bobin, daha büyük bir bileşik çapı. tek borulu ısıtma devresinde ya da iki boru sistemi, bir sirkülasyon pompası ile donatılmamış, evlerde, kullanım alanı bulur.
 • RTD-N - radyatör, bir sirkülasyon pompası mevcut iki telli devre tedarik.

Modeller Danfoss RA2920, RA2940 için RA2994 regülatörünün sadece yatay yerleşim seçin. dikkate nedeniyle radyatör üzerindeki ekipmanın yanlış kurulum üzere bir ölçüm hatası yapmak nokta alınıyor. Dikey algılama elemanı seçerken Konveksiyon akımları göz önünde bulundurulmalıdır.

modellerde Danfoss RA5062, RA5065 uzun kılcal boru, bu yapısal herhangi bir pozisyon thermoheads ölçüm hataları azaltır. RA5068 ve RA5074 ulaşılmaz yerlerde kullanılan türleri, onlar uzak bir sıcaklık sensörü var.

Regülatör Seçim Seçenekleri

ilk madde kilitleme ve ekipmanları düzenleyen seçimi haline ısıtma sisteminin tür: . Tek taraflı, çok yönlü, "alt-down" İkinci boyutları önceden Sensör düzeneği ve valf, verimi, sıcaklık aralığı vardır. gaz, sıvı, katı: Eşit derecede önemli sensörünün türüdür.

gaz dolum çevre sıcaklığında değişikliklere karşı daha duyarlıdır. Ancak, doğruluk kaybolur. Sıvı akışı bir derece büyüklük dalgalanmalarla termal kafa değişimi. Seçilebilir montaj yöntemi ve sensör düzeneği, bir görüntüleme seçeneği bilgileri.

Bataryalar üzerinde çalışırken modelleri LCD ekranlı bir uzaktan kumanda ile vardır. Nedeniyle pratiklik yerleşik sensör ile yaygın basit tasarım için.

kurulum tekniği

binaların içinde radyatörü monte ederken Uzaktan kumanda bir niş içinde, barlar altında gereklidir. Kurulum thermoheads ısıtma sistemini tahliye ile başlar. deşarj yandı etmemek için, radyatör soğutmak için tavsiye edilir önce. Termal kafasının inşaat malzemeleri oldukça yumuşaktır ve sürükleme fındık tavsiye edilmez.

En kullanmak olacaktır Bir tork anahtarı. Cihaz akış yönüne bir işaretçi sahiptir günü, o karıştırmamak daha iyi değil düzgün çalışması için. Sensörün montajı yapıldıktan sonra optimum sıcaklık uyarlanmıştır ve başlatma sistemi içinde sıvıya aktarılır.

Boru ve radyatörlerin havasını tavsiye edilir. Bunu yapmak için, özel bir kap içinde unscrews bir drenaj vanası kabarcıklar bırakmak bitiş kadar sıvı boşaltılır yoktur.

Ek faaliyetler ve düzenleyici hizmetler

Sensör sıcaklığına seçilen otomatik olarak muhafaza edilir. Isıtma sistemi soğuk mevsim ve kış başlangıcında sonra yıllık bakım gerektirir. filtre kullanılmadan ve çalışma malzemesi kullanılmıştır musluk suyu gibi kaba olarak bağlantı sıvı kısmı.

Pas nedeniyle kazan, pompalar, vanalar kusurlu parça kaçınılmaz görünür. Katı yabancı maddeler kaynama sıvısından görünür. Operasyonda, periyodik dokunulduğunda her bir ısıtma radyatör kontrol edilmesi tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.