MaliKredi

Tüketici kredisi anne sermayeyi ödemek mümkün mü? Nasıl kredi anne sermaye ödemek için?

Annelik sermaye - bu kendi konut satın almak için büyük bir aile için inanılmaz bir fırsattır. Bu hükümet programı yasal olarak devletten çok beklenen mali destek kullanarak, doğru emlak satın almak için izin verir. Ama tüketici kredisi anne sermayeyi ödemek mümkün mü?

Ne hukuk mektup nedir?

Rusya Federasyonu'nun mevcut mevzuata göre, matkapital çeşitli kanunlarla yönetilir. Yani, bu mali yardım Federal Yasası kapsamında verilmiş durumdan onların yaşam koşullarını iyileştirmek için aile sermaye yönünde kurallarına atıfta 29.12.06 Kararı uyarınca "çocuklu aileler için devlet desteğinin ek önlemlerle Üzerine" 265-FZ №. kullanımı sosyal yardım 265-FZ 10 uncu tarafından kontrol edilir.

Yukarıdaki kanun ve yönetmeliklerin tüm inceledikten sonra gerçekten tüketici kredisi anne sermaye ödemek belirler. Ve bunun için belediye fonun nasıl ve nerede hakkında bilmemiz gerekir.

ne geçirmek Sotspomosch?

yasa ve hükümet düzenlemeleri temelinde, analık sermaye (tam miktarı veya bir kısmını) aşağıdaki amaçlar için harcanan edilebilir:

  • Yapım veya bitmiş altında konut satın almak için;
  • üzerinde yükümlülüklerin yerine iyileştirilmesi yönünde yaşam koşullarını değiştirme amaçlı.

Böylece matkapital teminat veya ipotek ve diğer ilgili ilk ödeme olarak kullanılabilir ev kredileri. Ancak, yalnızca her bakımdan size uygun değil, aynı zamanda oldukça Rusya Federasyonu dışında daha topraklarında kalmak olmamalıdır bir ev seçtiniz.

Aynı konutta yaşayan çocuklar, ebeveynler ve diğer aile üyelerinin ortak özelliği bir daire ya da başka emlak satın almak için bir anlaşma resmiyete. Gördüğünüz gibi, tüketici kredisi anne sermaye ödemek için mümkün olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi yoktur.

Eğer devletten nakit yardımı başka ne geçirebilirsiniz?

para ya da bir kerede tüm miktarın bazı (çocuğun anne için) emeklilik artırma olasılığının, yani onun finanse kısmına bir bakış açısıyla mümkündür harcayın. aile sermaye sertifikası vardır Rus aile için konut satın alarak banka transferi yoluyla ödeme gibi.

Ayrıca 25 yaşından küçük çocuklar için eğitim alanında hizmetler için ödeme gidebilir Matkapital. tüketici kredisi anne sermaye ödemek için mümkün olup olmadığı, biz aşağıda açıklayacağız.

Ne zaman matkapitala izin kullanarak?

kurallara dayanarak, matkapital sağlar parayı kullanmak, sadece çocuğa 3 yaşında, (ve hangi bir sertifika verilir) olabilir. aileniz zaten bir ipotek veya (uzun tarafınızca resmi sertifikasyon öncesi) diğer konut kredisi verilmiş ise çocuk yılların yukarıda belirtilen sayıya ulaştığında, o an için beklemek, gerek yoktur.

Bir sertifika elin ihracı hemen sonra olabilir bu durumda, kredi veya bir kısmını ödemek için. Bu durumda, bir kredi dekore düşük maliyet konaklama, kolay aynı anda kredi ve faiz anapara tutarını geri ödeyeceksiniz. Ama nasıl tüketici kredisi anne sermayeyi ödemek için? Ve bu niyeti gerçekleştirmek mümkün olup olmadığını?

Ne matkapital harcanan edilemez?

Devlet yardımı değildir konut ve çocuk ve ebeveynlerinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi satın alınması ile ilgili kişisel ihtiyaçları için harcanan edilemez. Ve, aslında, devlet emeklilik fonu yapmaz ve. Aşağıdaki ihtiyaçları için kamu yardımı harcamak değil:

  • Arazi temini için;
  • ev aletleri ve diğer malların alımı amacıyla hazırlanan tüketici kredileri ödemesi için;
  • borçlu borcunu ödemek için kamu hizmetleri ;
  • konut evin ya da aile bulunduğu odadaki onarım rekonstrüksiyonu;
  • iş makineleri ve onarım çalışmaları için gerekli olan malzemelerin alımı için.

Sen tedavisi için ödeme matpomosch kullanamaz ve nakit varsayımında miktarını almaya izin verilmez. Ancak, hükümet yardımı verilmesini düzenleyen yasa ne de kamu yönetmeliklerde ne, sen Tasarruf Bankası veya başka finans kurumunun tüketici kredisi anne sermaye ödemek alamayacağını söz edilmez. Bu sorunun cevabı için Emeklilik Fonu temsilcilerine başvurmalıdır.

Ne emeklilik fonları ödünç?

Biz (toplumda) Hükümet Emeklilik Fonu temsilcilerine yukarıdaki konu açarsanız size söyleyecektir aşağıdadır: Tüketici kredileri için olamaz ödemek için fon para harcamak yatırıldı mevcut mevzuata göre. Bu bir kural olarak, tüketici kredileri belirli bir amaç için verilmemiş, aslında kaynaklanmaktadır. Çoğu zaman bu sözde kişisel ihtiyaçlara banka kredileri olduğunu.

Yine. Matkapital hedeflenen kredilerin ödenmesi konusunda sadece geçirebilirsiniz. yani yapım veya hazır altında bir evde sadece bir ipotek olabilir. Buna ek olarak, yerine konut banka kredi paketinin ilk kullanılabilir matkapital. Tüketici kredileri de hedef konut kredisi ait olmayan, bu nedenle annelik sermaye kullanarak geri ödeme yasaktır. Ama nasıl hala böyle bir kredi yayınladı, bilmeden, eğer, Tasarruf Bankası veya diğer herhangi bir bankada tüketici kredisi anne sermayeyi ödemek için?

Ve konut alımı için harcanan bir tüketici kredisi ne götürüldü olur?

O kadar değil kanunu anlamak, veliler pervasızca malzeme yardımı aracılığıyla ödemek için umut bir daire satın almak için tüketici kredisi almak olur. Ancak bunu yapabilmek için bilerek böylece umutsuzluk içine düşemez. ikinci çocuğun, yetişkinlerin sadece birinin doğumundan sonra, bazı kurtarmak için tüketici kredisi anne sermayeyi ödemek için nasıl düşünüyoruz.

Ödeme matkapitalom kredileri ile ilgili bir sorun yoktur. Emeklilik fonu şey ispat etmek çok zordur, bu nedenle mahkemeye gitmek zorunda. analık sermaye konut edinimi içeren herhangi işlem yapmaya izin verilir: uygularken şöyle birşeyler söylüyor Federal Kanununun 10'uncu 265 paragrafların birinde başvurmak için gereklidir. Ana durum - o yasa çelişmemesi gerekir.

Mahkeme kredi karşılığı mal satın harcandığını ve çocuklar dahil tüm aile üyeleri, süslenmiş kanıtlayan belgeleri sunmak zorundadır. yani Çocuklar ilgi de dikkate alınır.

kamu hizmeti ile dava sonu?

Emeklilik Fonu ile olan anlaşmazlıkları gidermek için sadece mahkeme kararı ile mümkündür ve yargılama olumlu sonuç kuralın bir istisnası olması muhtemeldir ve kasten bu plan çerçevesinde önerilmez hareket ederler.

Bu nedenle, tüketici kredisi anne sermaye ödemek ve gerçekten acele yapmayın, nasıl kaydedileceğini bilmiyorsanız. Birincisi, Emeklilik Fonu uzmanları ile istişare. artıları ve eksileri tartmak.

Özet: sosyal yardım kullanımı yasaların üstünde olmamalıdır. Aksi takdirde, suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışıyor sinir ve çok fazla enerji, gereksiz borç girmek geçiriyorsunuz risk.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.