MaliKredi

Kredi tarihin konunun Kod Tasarruf Bankası bulduğumuz gibi?

Sayısal ve alfabetik değerler grubundan, Kredi hikayeleri (CCCH) Merkez Kataloğu'nda koruma altına verilere erişmek için kullanılan - kredi tarihin konunun Kanunu. o kurumları bankacılık ile onlar için bankaya geldiklerinde istemcilerin karşıya borçlanmaların. bugün vatandaşların kafasında köklü bir Rusya'da "kredi geçmişi", hem de dönem "kredi" kavramı. Ve böylece aniden ilgilenen size bu tür bilgileri alabilir nerede, içinde. Böyle veriler için, öncelikle konunun koduna sahip olmaları gerekir kredi tarihin. nasıl anlarsınız onu ve yokluğunda durumunda olsun, biz daha yakından aşağıya bakın alır.

kod Amaç

Konu kodu amacını anlamak için, bir örneği inceleyelim. Eğer bir kredi için uygulanacak kurum Bankacılık, kredi geçmişi vermesi istenebilir. Ama nerede bu bilgileri bulmak için bilmiyorum. Yani Merkez Bankası, CCCH bölümün web sitesini kullanabilirsiniz, çevresindeki tüm kredi büroları gitmek gerekmez. CI durumuna ilişkin bilgileri içerir Bürosu, öğrenmek, kişisel bilgileriniz ve kredi geçmişi konu kodunu girin, bu kolaydır. dolandırıcıların için, sizinle ilgili bu bilgileri görmek mümkün değildi senin bilerek pasaport bilgilerini ve konu kodu tarafından icat edildi.

Ya bir kredi geçmişi bilmek gerekir?

 1. Eğer hile ile elde edilmiştir kredi kurumlarının, gerek yok olduğundan emin olmak için gerekli klinik çalışmalarda ilgili durumu bilmek. her zaman olmadığından olumsuz kredi hattı potansiyel borçlunun banka hatasıdır. Müşteriler genellikle suçluların kurbanı. Buna ek olarak, kredi geçmişi yanlışlıkla Adınıza kredi kaydedilen finansal kurumların çalışanlarının kusuru ile kusurlu kabul edilebilir durumlar vardır. Böyle durumlarda, hatalı veri itiraz edebilirsiniz.
 2. bu tür bilgileri bilerek, bankaların borçlanma ret nedenleri bilmek ve durumu düzeltmek mümkündür.

Nasıl kredi geçmişi nedir?

Borçlu bankadan kredi alır ve programa göre, herhangi bir gecikme olmadan ödemek başlar. Yani herhangi borçlunun kredi geçmişi oluşmaya başlar. Hiçbir temerrütler vardır, çünkü pozitif olacaktır, bu durumda olduğunu.

Ama, herhangi bir sebepten ötürü, bir sonraki ödeme gözaltına ya da belki birden fazla edildiği durumu göz önünde bulundurun. Gerçekten kötü ve borç verme kurumuna borcunu ödemek olmadığında. Tarihte bozulma olduğunda budur ve zamanla bu finans kurumları gözünde olumsuz hale gelebilir.

Müşterinin kredi geçmişine kredi ödeme dikkat ihracı hemen hemen tüm bankacılık kurumları. Pozitif hikayeleri onlar daha elverişli koşullarda ödünç vermeye istekli olduğunda. Ve kötü ile büyük olasılıkla başarısızlık bekliyor. bankalar arasındaki rağmen, olumsuz kredi geçmişi var borçlulara ile çalıştığını da var ama onların koşulları sert ve faiz oranları - fahiş.

Bir kredi raporu nedir?

 1. bölümünü örtün. böylece adı, pasaport bilgileri, TENEKE numarası ve - Bu bölüm, borçlu hakkında bilgi içerir.
 2. Ana bölümde yani kredi, alınan ilgili tüm bilgileri içeren - krediyi vadesi geçmiş kredilerin varlığını veya yokluğunu, geri ödeme süresini veren banka miktarını, adını gösterir.
 3. Kapalı bölüm kredi fonları ihraç bankacılık kurumları hakkında veri içerir.

Nerede kod CI alınır?

kredi anlaşması imzalanması sırasında kredi tarihin konunun Kod bankanın müşteri tarafından kurulmuştur. Örneğin, Sberbank bu özel için serbest bırakır sözleşme uygulaması. Ve bazı bankalarda bu antlaşma metninde bahsedilmiştir.

Kredi tarihin Kodu - sayıların ve harflerin bir arada ve sadece borçlu tarafından bilinmelidir.

Kod ödünç para aldıktan sonra ayarlanmamış ise, daha sonra gelebilir. Bu KİB doğrudan uygulama gerektiren veya herhangi bankanıza gidin.

Ek konu kodu

Kod CI Ofisi sahip olduktan sonra, ek kod yükleyebilirsiniz. O, özünde farklı olarak, oluşum tarihinden itibaren sadece bir ay içinde kullanılır.

başka bir kişiye müşterinin ihtiyaçlarına tarihi, örneğin, banka yazılı onayı ile her zaman onu vermedi zaman, böylece Genellikle kod oluşturulur. Sadece ona bir ay boyunca borçlu gerekli bilgilere erişimi olan bir ek kod, verebilir. ek kod süresinin sonunda, o iptal etti.

Nasıl ek kod alınır?

ek kod yükleme işlemi aşağıdaki aşamaları ihtiva eder. aşağıdaki gibidir:

 1. Merkez Bankası web sitesini açın.
 2. Kredi tarihin konunun kodunu girin (nasıl kayıp durumunda onu tanımak için - aşağıda açıklanmıştır).
 3. ek kod atama formu doldurun.
 4. Ek bir kod atayın.

ek kod elde etmek için prosedür basit olmasına rağmen, borçlunun kişisel verilerin korunmasını sağlar.

Nasıl konunun kodunu değiştirmek için?

konu kodu borçlunun herhangi finans kurumu başvurma hakkına sahiptir değiştirmek için sadece nerede kredi aldı. banka kredi o CCCH alır bürosu, ve nerede cevap mümkün olacak bir istek gönderir. CCCH gelen cevap ofisine alır ve oradan - banka ve borçlu. oldu daha hızlı prosedürü değiştirmek için hemen kredi bürosu başvurabilirsiniz.

Nasıl konunun kodunu biliyor musunuz?

Kredi tarihin konunun kodu vardır ana noktaları, inceledik. Nasıl bunu unutmuş ihtimaline karşı biliyoruz? birkaç yolu vardır:

 1. Onun kredi almaya oldu bankası, kredi tarihin konunun kodunu öğrenebilirsiniz. Banka çalışanları ilk müşteri isteği üzerine kod bildirmelidir. Bu durumda borçlu pasaporta sahip gereklidir.
 2. Kod borçlanma ile dava açılmıştır kredi anlaşması mevcuttur. Bir kredi geçmişi konusu kodun tanımına kolay yaklaşım olarak kabul edilir.
 3. Nasıl uzaktan kod biliyor musunuz? Sen posta servisi ile anlaşabilirsiniz. Bunu yapmak için, noter tarafından tasdik edilmelidir bir uygulama, doldurun. NBCH gönderilen noter hizmetlerin ödenmesi için makbuz ile birlikte Ardından uygulaması. Orada kodunu değiştirmek ve adresinize yeni verileri gönderir.
 4. Aynı uygulamasıyla, herhangi bir kredi bürosuna başvurabilirler. Buna ek olarak, borçlu pasaport sahip olmalıdır. Bu belgelere dayanarak, kredi tarihin konunun yeni kodu verilecektir.

Eğer hayatımda bir kere bu kodu bir kredi almayın olmadığını nasıl anlarım? Son iki yöntem bu durum için uygundur.

Bu kod geri edemez kaybederseniz, sadece bir yenisini alabilirsiniz dikkati çekiyor. Ama gizleyebilirsiniz böylece kredi geçmişine bilgilerin tümü "günahları" Tekrar birikir ve olacağını sanmıyorum.

Nasıl Tasarruf Bankası konunun kodunu biliyor musunuz?

Borçlu kredi tarihin konunun kodunu bilmeniz gerekiyorsa, Sberbank söylemek mümkün değildi. Ve bu bilgiler bankada ve kredi bürosuna depolanmadığı için. Borçlu doğrudan ele almak vermesi pek iyidir. dolandırıcılığı önlemek için, devlet kayıt geçti Office, başvurmalısınız. NBCH resmi web sitesinde kredi geçmişi konusunda yeni bir kod almak için bir başvuru formu bulabilirsiniz.

Kredi orada alındığını olmadığını nasıl, Tasarruf Bankası kodunu buluyorsunuz? Siz sadece pasaport ile bankanızla iletişime geçmeniz gerekir. O müşteriden ilk isteğine tür bilgileri iletmekle yükümlüdür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.