ÇirkinlikTamirat

BT 177 boya. Ana özellikleri ve malzemenin özellikleri

BOYA "Serebryanka" BT-177 (GOST 5631-79) atmosfer koşulları dışında çalışan boyama yapıları ve ürünler için kullanılır.

bir malzeme atama

korunması ve açık bir ortamda kullanılan metal, ahşap, beton yapılar ve ürünleri dekorasyon için WT 177 amaçlanan boya (gümüş).

avantajları

aşağıdaki gibi bir dizi avantaj vardır BT'nin 177- boya,:

- Yüzeye dekoratif bir görünüm kazandırmak için yetenekli;
- negatif atmosferik etkilere yüzeyi korumak;
- bir anti-korozyon etkisi vardır;
- yeterince hızlı kurutulması;
- Kaplama 2.5 yıl için doğru boya altında olabilir.

Ana özellikleri ve malzemenin özellikleri

BT-177 - boya (emaye), iki ana bileşenden oluşur: tırnak BT-577 ve alüminyum tozu. Kullanmadan önce, onlar karıştırılır. Bu boya hava yeterince dayanıklı olan bir malzemedir. ya da ön-işlem olmaksızın doğrudan bir astar yüzeyi olarak uygulanır. Kurutma parlak, aynaya elde etmek için, elastik 200 ° C, inter alia sıcaklığına dayanabilen sıcaklıklar kaplamanın dayanıklı mümkün iken mürekkep, metal mükemmel yapışma, mükemmel korozyon, yüksek nem ve içinde ihtiva edilen kompleks maddelerin çözeltilerinin karşı korunmuş olur boyalı yüzeye su. Bir fırça, silindir kullanılarak ya da ürün üzerine sprey uygulanan mürekkep - BT-177. mürekkep kuruma in vivo olarak, hem de sıcak kurutma kullanılarak gerçekleştirilir.

Dış kaplamalar

boya kuruduktan sonra yüzey bir edinir gümüş rengi herhangi bir kırışıklık veya pock işaretleri olmayan bir pürüzsüz bir yapıya sahip.

çözücü

Gerekirse, mineral ruhları, çözücü, terebentin veya arzu edilen oranda bunların bir karışımı kullanılarak seyreltilmiş Bu boyalar (1: 1).

ürün üzerindeki boyanın uygulama

mürekkebi uygulanan ürün, hazırlanacak. daha önce boyanmış edilmişse, temiz ve kuru olmalıdır. Ancak bu işlemlerin tamamlanması bir silindir, bir fırça veya püskürtme yöntemi kullanılarak yüzey boyanabilir sonra. Bu kaplama malzemeleri, hem tek hem de iki tabaka uygulanır, boya uygulaması sıcaklık +5 + 35 ° ve% 80 fazla bir nem aralığında olabilir. düşük bir sıcaklıkta bir mürekkep kullanılarak, malzemenin sıcaklığının en az + 15 ° C olması gerektiği not edilmelidir.

Ne kadar boya tabakasının başına tüketilen

1 kare boyalı yüzeyin boyutu olarak. m. 110 ila 130 gram arasında gerektirir. Gerçek akış hızı, bir kural olarak, iyi boyanmış uygulandığı yöntem yüzeyi, ve boyama neyi profesyonel kadrosu hazırlanan bağlıdır.

Bir boya tabakası boyama ve personel yöntemine bağlı olarak, 20-25 mikron kalınlıktadır.

Nasıl renkli ürünü kurutmak için?

15-16 20-22S saat arasındaki bir sıcaklıkta kurutma havasının süresi.; 100-110 ° C arasındaki bir sıcaklıkta, mürekkep 30 dk kurutulmuştur., Ön kaplama, 30 dakika süre ile muhafaza edilmelidir oda sıcaklığında. kullanımdan önce sıcak kurutma yapıldıktan sonra renkli kaplama, hava içinde 18-22 ° C arasında sıcaklığa, en az 3 saat dayanabilmelidir

Kaplama hayat

Yüzey hazırlanması için tüm gereksinimleri, boya püskürtme (astar tabakası ve mürekkep tabakası 2) ve renkli bir ürüne, kurutuldu ise, ılıman iklimlerde Kaplama işlemi 2.5 yıl kadar olabilir.

Ana özellikler

BT-177 boya aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Üçüncü derece kadar 20-22 ° C bir sıcaklıkta kurutma, birden fazla 16 saat değildir.
  • 30 dakikadan fazla - 100 ° C do110 bir hava sıcaklığında.
  • en fazla 1 mm bükülme Film esnekliği.
  • Kurutulmamış filmin en fazla 30 g / m2 kadar bir opaklık.

Tipik boya şeması

BT 177, özelliği boya olan, aşağıdaki gibi, yukarıda renkli metal ürünleri tanımlandığı gibidir:

  • Katman 1 - primeri (ör. GF) yüzeyin "UNIKOR" paslanmış veya korozyon dönüştürücünün bir tek tabaka kullanımı ile;
  • Katman 2 - boya Bu tür bir (veya iki) katmanıdır.

Kullanılan astar kaplamanın ve yokluğunda sadece boya, iki kat uygulanabilir.

Nasıl doğru saklamalıyım?

boya (lak ve duralümin tozu) bileşenleri C eksi 40 ° arasında bir sıcaklıkta etkili olan sıcaklık (güneş ışınları ve doğrudan ısı) nem, korunmalıdır sızdırmaz kaplarda depolanır artı 40 vardır

Hangi konteyner üretilir?

Boya kutular veya endüstriyel tarakh satılmaktadır olan şans; alüminyum tozu - davul. Paketler 2,8kg 0.8 ağırlığında, 15, 25, 57kg veya küçük içeren büyüktür.

Raf ömrü, üretici tarafından belirtilen

üretildiği tarihten itibaren garanti vernik raf ömrü, altı ay ve alüminyum tozu üretimi tarihten itibaren bir yıl için depolanmış.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.