Sanat ve EğlenceLiteratür

"Gobsek": Balzac ölümsüz hikayesinin özeti

Tale "Gobsek" Daha sonra Balzac tarafından kaleme eserlerin dünyaca ünlü koleksiyonu "İnsan Komedi", bir parçası haline geldi 1830 yılında ortaya çıktı. "Gobsek", aşağıda ele alınacak bu işin bir özeti, açgözlülük gibi insan psikolojisinin bu özelliğine okuyucunun dikkatini odaklanır.

Honore de Balzac "Gobsek": özeti

avukat Derville ve Kont de resto: Her Vikontes Grandlieus evinde iki misafir oturdu gerçeği ile başlar. Geçen yaprakları, Vikontes kızı Camille Paris ailesinin hiçbirinin ile evlendiler kabul etmemesi nedeniyle o sütunun konumunu göstermek için olamayacağını, dediği zaman. Vikontes anne düşük sayım kökene sahiptir ve çocukların sevgilisi de devlet israf sonra beş parasız bıraktı ekler.

Vikontes Dinleme, Derville Gobsek adlı para borç veren anlatan, ona gerçek durumu anlatmaya karar verir. Hikayenin Konusu Balzac hikayesi için temel oluşturur. Avukat o ucuz pansiyon yaşarken Gobsek, hatta öğrencilik yıllarında tanıştığını bahseder. Derville Gobseck "insan-bill" ve "altın görüntü" serin çağırır.

tefeci Derville Countess birinden borç toplamak için nasıl anlattı kez: maruziyet korkusu, kadın ona bir elmas uzattı ve para sevgilisi oldu. "Bu züppe bütün aile berbat edebilir" - Gobsek diyor. Hikayenin Özeti sözlerinin gerçeği ispat edecektir.

Yakında Maksim De Tri Derville ona denilen tefecilik sürücü sorar sayın. İlk Gobsek para yerine ancak borçlarının Kont, ödünç reddeder. Ama tefeci önceki bir ipotek muhteşem elmas verir Kontes söyledi geliyor. O koşullar Gobseck kabul etmek tereddüt etmedi. aşıklar tefeciden gittiğinizde Kontes kocası patlar ve eşi piyon bıraktığı aile mücevherleri, iade edilmesini ister. Ama Kont sonucunda açgözlü sevgilinin eşinden durumunu kurtarmak için mülkiyet Gobsek aktarmak karar verir. Sonraki Derville hikaye de resto ailesinin gerçekleşti tarif olduğunu gösterir.

tefeci, hasta Comte de resto ile anlaşma sonrasında. Kontes, sırayla, Maksimom De Tri ile tüm ilişkilerini koparır ve şevkle kocası için umurunda ama yakında öldü. Evde Kont'un ölümünden bir gün sonra Derville ve Gobsek vardır. Yönetici Özeti grafiğin ofiste onlardan önce göründü tüm korku tarif edemez. Bir irade aramasında, eşi utanç ve ölü olmadan gerçek yenilgiyi sayın. Ve en önemlisi, o kağıt aile resto de emlak sahip Gobseck geçirilen sayede Derville, ele yaktı. mutsuz bir aile üzerinde pleas Derville acıma rağmen tefeci kararlıydı kalır.

aşk Camille ve Ernest hakkında bilgi edinme, Derville Gobsek adlı tefeciden evine gitmeye karar verir. Onun psikolojik son bölümünde Özeti etkiler. Gobsek ölüm, ancak onun yaşlılığında, açgözlülük bir mani olmuştur. Hikayenin sonunda o Comte de resto yakında kayıp durumuna dönmek olduğunu Derville Vikontes de Grandlieu söyler. Büyük bayan Düşünme de resto çok zengin olacaksa, kızı iyi onunla evlenmek olabileceğini karar verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.