Entelektüel gelişimiDin

Hayatı hakkında Hazreti Muhammed'in hadisleri. Hazreti Muhammed'in Otantik Hadis

İslam - gezegenimizde en gizemli dinlerin biridir. Her Müslüman imrenilecek hassasiyet ve sadakat ile yapışır yazılı ve yazılı olmayan bir dizi yasa oluşur. Aralarında Muhammed her hadise iyi bilinir - hayatı hakkında kısa bir hikayesi. Bunlar bir yerde modifiye, ama çok güvenilir geçiştirilmiştir edilebilir. Onlar Müslümanların hayatlarını nasıl etkilediğini onlarda bu tür ilginç şeyler ve aşağıya bakın.

tanım

Böylece, Hazreti Muhammed'in hadis - kağıt üzerinde dini lideri İslam'ın kurucusu hayatında önemli olayları kaydedilir. Her Müslüman, bunları bilmek okuyup onun dünya görüşü ve onun soyundan oluşumu için bir temel olarak almak için gereklidir. Muhammed'in edinilen deneyimlere dayalı olabilir kavmini ilerletmek amacıyla özel olarak girdiler olduğuna inanılmaktadır. İslam dininde en kutsal kabul edilir bir kitap - Bugün, verilerin öneminin derece tarihi özetleri yalnızca Kuran'a ikinci olmasıdır. Peygamberimizin Hadis da bir otobiyografi olarak kabul edilir. Özellikle dikkat İslam'ın kendisinin ilk günlerinde onlara ödendi ve günümüzde genellikle bir efsane olarak aileleri ve camilerde retold edilir. Aynı zamanda bu metinler üzerinde çalışarak, doğu din bütün sırlarını kavramak mümkün olduğunu inanılmaktadır.

Kelimenin doğum doğa

olanları hikayelerin tam anlamıyla olduğunu - etimoloji açısından bakıldığında, Hz Muhammed'in hadislerinde bu hemen belli olur. Arapça dilini bilen kişiler, "bir şey söylüyor" olarak Rusça sesler "Hadisin" ve "HADSA" arasındaki benzerlik yürütmek için kolaydır "Veda", "geçiş". Böylece, deşarj ilgilidir hikayeleri, her biri din, gelenek temel yasası olmadığını görünür. Daha önce bu gelenek ağızdan ağıza aktarılan, ancak daha sonra kağıt üzerinde kaydedilecek başladı. böylece oluşturulan İslam halkının bütün bu gümrük, kendi mükemmel görünüm doğru değil edinilen unutmayın. Büyük Doğu toplumunda Peygamberin ölümünden sonra üç yüzyıl boyunca bu konuda tartışmalara bol vardı ve atlar gibi tüm kayıtları oluşturuldu.

Coğrafya gelenek

Bugün Müslüman olan bütün halkların Dini kaderi, onların doğasında dinin resmi doğum günümüzde çok önce belirlendi. Orta Doğu, Orta Asya ve bazı ülkeler Kuzey Afrika nezapamyatovannyh ile özdeş saygı tanrılar hemen hemen aynı kült inşa edildi bir bütün kültürel bölgeyi kabul ve benzeri gelenek oluşturmuştur. MS 632 yılında (Muhammed'in ölümü tarih) Din sadece resmi statü ve yazılı onay kazanmıştır. Ayrıca tüm bu bölgelerde yedinci yüzyılda Allah'ın elle olan Kur'an, etkisini yaymaya başladı peygamber aldı. yazılı sözlü ve sonra ilk başta kutsal kitabı ardından gümrük ve inanç takviye kişilere Hz Muhammed'in hadisleri ulaşmak için. Bu kendi yöntemleriyle her tek kişi, veri hattını yorumlanır dikkati çekiyor. Ayrıca farklı güçler az veya çok değer için tüm aynı hadis uzaktır.

sınıflandırma

Geleneksel tarihsel veri raporları ve yazılı belgeleri karşılaştıran araştırmacılar, üç ana kategoriye geçmiş bölmek başardık. Böylece, iyi ve zayıf Muhammed, otantik hadis var. onlar geçmişinde veya diğer tatbikatlarda, yargı kullanılırsa Bu durumlar, önemlidir. sözü Hadis ahlaki konuşma için gerekli olan veya toplumda belirli ahlaki değerleri ayarlamak için, bu tür scruples gereksiz hale gelir.

Evlilik hayatı hakkında

Bugün bütün kadın seks karşı tutum İslam dünyasında çok humbling olmasından alışığız. Aslında, Doğu felsefesi çok daha ince biz Avrupa insanlar, görünse aşıyor. Bu çarpıcı bir örnek hayatı boyunca yapılan kadınlar Hz Muhammed'in hadis olduğunu. İşte bunlardan bazıları: "O trapeznichayut zaman kendileri için giysi ve başka şeyler satın aldığınızda, onun eşiyle yemek yemeliyiz - onun için aynı şeyi! ;" Onunla yalnız bırakmayacağım - ona, yüzüne hiç küfür Vurma ve ne zaman kavga etmeyin "Ne zaman eşi kocasının en doğru, o kralın rengini süslüyordu parıldıyor ve yüzlerce metre parlar altın taç ile karşılaştırmak mümkündür. Doğru kişinin eşi bir hata Aa ile karakterize edilirse, sadece eski erkeğin arkasında asılı ağır yüküyle karşılaştırılabilir. " Bu sözler bize kökten farklı eşleri Müslümanlara tavrını anlamak için bir fırsat vermek, ama bu daha kötü olduğu anlamına gelmez.

temel üst

diğer birçok ülke gibi, onun ataerkil toplumsal tüzüğünde rağmen İslamcılar yüksek saygısı annelerde düzenledi. olmuş veya anne olmak üzere olan kadınlar hakkında Peygamberimizin hadisinde ile doğrulanmıştır. örneğin "bütün çocuklar, kendi ve başkalarına bir çocuk, ona doğuracak ve sempatik, Cenneti papadut emin olun ayılar Tüm kadınlar" olarak Dizeler "Kohli kendiniz Rai'yi görünümlü - anne bacaklar altında bunun için bak" veya ana bütün İslam felsefesi vardır . onur ile yaptığı ebeveyne ömür boyu sürecektir. Muhammed tarafından derlenen Gelenekler, anneler hep onlara saygı ve asla unutmam özen şart koşuyor.

inanç Perpetuum mobile

İslam'ın direklerinden biri kesinlikle her Müslümana yapışır beş kez namaz vardır. Bu manevi bir mutluluk halini elde etmek için, Yüce ile birleştirmek amacıyla beş gün her tekrarlanması gerekir dua şeklinde kendini gösterir. Bu kutsal felsefesi, tabii ki, Doğu halklarının gelenek yansır. 7. yüzyılda sırasında namaz üzerine Hz Muhammed'in hadisleri derlenmiştir ve bugün onlar Allah'ı saygı ve onun en değerli hazinesini feda etmeye onu getirmek için bize öğretmek - zaman ve zihin. Bu Yüce ona sadık olacağını edenlere vaat nedir "dikkatlice sonra abdest gerçekleştirir ve herkes zorunlu dua okumaya gider ve İmam yapar, onun günah bağışlanır."

hayat talimatları

İslam dünyasında özel bir değer hayatı hakkında Peygamberimizin hadis olarak kabul edilir. sayısız kez alabilir, çünkü biz değil, onların metinleri oku. Genel olarak bu efsane ve hikayeler İslam'ın kendisi kökenli söz konusu dogmalardan, maksimum sayıda dolu olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar adalet, doğruluk, bilgelik öğretir. Bunların çoğu Peygamberin hayatında meydana gelmiş bazı durumlarda doğru açıklamalardır. Bu onun hayatı deneyime dayalı, her Müslüman aynı evrensel akıl hocası yapıyor, hayatında bir benzetme yapmak gerekir inanmak yaptı. Bir kişinin sevgi ve Tanrı'yı onurlandırmak gerekir her metinde en önemli şey. Ve dünya Müslümanlar ilahi yerine ölüm düşüşünden sonra, onun yasalarına sadık olacaksa.

Hakkında öbür dünyalar

İslam'da önceki tüm gibi Hz Muhammed'in ölümünün hadislerdir. Onları okuma ve okuyan, bizim Ortodoksluğu ile bazı benzerlikler fark etmemek imkansız, ancak bunların arasındaki fark da büyük. İlk olarak, hadis vaaz ölümden sonra sonsuz ve güzel bir hayat verecektir, takdir ve kendisine sadık olmuştur herkesi olduğu için Tanrısı onuruna söyledi edilmelidir. maddi dünyanın çeşitli yararları tutunmuş bir anlam ifade etmiyor, çünkü sadece geçici dinlenme yeri - Hikayeler insanın Dünya'nın yolunda olduğunu iddia ederler. Ayrıca Ortodoksluk gibi, İslam sadece bir Tanrı'dır - Allah ve sadece kendisinin bir Müslüman ibadet edebiliyor. Bizim ölüm ve onun kilise sorumludur hadis, karakteristik bir özelliği de hikayenin sürekliliğidir. Dogma ön plana sunulmak üzere, Hazreti Muhammed'in hayatının belirli olaylar yol hakkında tekrar anlatmak olayların arka planında bulunmaktadır.

Sonuç

İslam dünyası, her zamanki Ortodoks veya Katolik aksine biçimsel yasaları değil, aynı zamanda geleneklere, dini öğretileri sadece kurallarına çok daha titiz uyumu ile karakterizedir. Ayrılmaz bir parçası Müslüman oldu her kişinin öğretmek hadisler de vardır, iyi niyetle ve tüm dogmalara uygun olarak inanç bağlı kalırlar. Bunlar tarihsel metinler tamamen bize İslam'ın özünü açığa mümkün içindeki insanlar olarak bu dinin nasıl doğduğunu anlamak için yapmak, bu algılandığı ve nasıl hakkında tüm bu kuralları, bir yabancı düşünmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.