Entelektüel gelişimiDin

Grozny'de Camii - Yeni Çeçenistan sembolü

Grozny'de Camii "Çeçenistan Kalp" çağrısında bulundu. Bu Akhmad Kadyrov öldürüldü Çeçenistan'ın ilk cumhurbaşkanı bir anıt ve 2006 25 Nisan başlamış ve 16 Ekim 2008 tarihinde sona eren inşaat hangi İslam kompleksin ayrılmaz bir parçasıdır.

En-En

Güzellik Grozni cami iki katı büyüklüğünde ve kapasitesi İstanbul'da Süleymaniye Camii, prototip olan taşımaktadır. Ayrıca, ünlü bir prototip denir Camii'ne Türkiye'nin aynı başkentinde. "Çeçenistan Kalp" de sadece yaşlı verir. Old World ve dünyanın en güzel ve görkemli camiler arasında hak ettiği yerini almıştır. Ayrıca, Grozny'de cami - Avrupa'nın en büyük. Ama en önemlisi, onun onuru sıradışı güzelliği ve boyutu değil, ve gerçekten Çeçenistan, şehrin göbeğinde canlanması kalbi olduğunu, yakisikli, tamamen tahrip ve tekrar yeniden doğmuş. Bu nehir Sunja, Terek kolu her iki kıyısında uzanan Grozni merkezinde yer almaktadır.

10 karakterlerden biri

Cami "Çeçenistan Kalp" büyük bir parkın ortasında sol kıyısında yer almaktadır. Daha önce belirtildiği gibi, Rus İslam Kunta-Hacı (Çeçen aziz Sunni sheikh) adını Üniversitesi ve Çek Cumhuriyeti Müslümanları Dini Kurulu muhteşem İslami kadar karmaşık hale beraberdir. onun tartışılmaz avantajlar tanınması bir işareti günün ilk turda boyunca başlığı "Rusya 10" cami "Çeçenistan Kalp" başlığı altında 2013 yılında düzenlenen yarışmada ülkemizde geniş ve çoğunlukla Ortodoks galip geldiği bir gerçektir. Sadece Kolomna Kremlin kabul Grozni'de oylama caminin son gününde. Toplamda, onu 36,8 milyon. Man oy verdi. O gerçekten çok güzel. Rusya bütün vatandaşları ancak yerle bir şehrin topraklarında onun önünde bir mucizeye büyür gerçeği gururunu uyandırmak ve olamaz yazarlar ve yaratıcıları olduğunu - çağdaşlarımız. Tanrı'nın Bilgelik, ancak cami "Çeçenistan'ın Kalbi" daha neşeli, daha kolay, daha zarif - Tabii ki, bu Ayasofya'nın çok anımsatır. Sultanahmet Camii gibi 4 veya 6, - bu binaların ikisi de dini harim yukarıdaki kubbe bina ve minare sağlayan, Osmanlı tarzı vardır. Belki özel bir çekicilik Çeçen yapısı 63 metreye her Rusya'da en yüksek minareleri yüksekliğine bağlı.

Sadece ve benzersiz avizeler

Caminin ana özelliklerinden biri açıkça görülebilir zamana bağlantısı ve ünlü bir övgü ve ibadet büyük İslam yerleri, Müslüman din türbelerin olduğu onun 36 avizeler vardır. Bu nedenle, Kudüs olan Rock, veya Kubbet el-Sakhra Dome, 27 mimik avizeler. İslam'ın başka iki türbelerin kalan avizeler andıran - 8 hatlarıyla Medina Rovzat-Nevbevi camiyi tekrarlayın. Ama en büyük avize Kabe türbe Mekke'de Mescid adanmış. Sekiz kristal günü, kar beyazı güzellik, Siyah Taş yerleşik kübik Kabe'nin köşelerinden çünkü bir tane kübik koyu renktedir. avizeler bu eşsiz koleksiyon (bu her rehber kitapta bulunabilir) oluşturulması üzerinde bronz ton ve en yüksek standartta altın 2,5 kg gitti. Bir milyon adet bir başyapıt yarattı. Grozny'de Camii her açıdan benzersizdir - yapımında en gelişmiş teknikler ve sanayide son gelişmeleri kullanıldı. Modern boyalar 50 yıldır renklerin güvenliğini garanti. Onu en iyi Türk ustaları Boyalı. 1980 yılında - O Grozny'de bir cami inşa etme izni, Sovyet zamanında alındığını eklenebilir. 1997 yılında Akhmad Kadyrov - o da Çeçenistan bir müftü oldu - sözleşme yeniden müzakere edilmiştir. 1999 yılında inşaat durduruldu başladı. 2008 yılında zekice oğlu babasının başlattığı işi bitirdi.

Güzel bir gün ve gece

32 metre - Her yerde ve her zaman -16 metre çapında ve harim yukarıda kubbenin yüksekliğini gösterir. Bu boyut ve mihrabı veya namaz sallar duvarda niş. beyaz mermerden yapılmış, 8 metre yükseklik, genişliği 4.6 metreye eşittir ulaşır. Grozny'de Güzel cami (Büyük miktarlarda fotoğraf yaygın olarak mevcuttur) de kamuya ve Rusya'nın her vatandaşın bildiği ve tüm dünyada. O günün herhangi bir zamanında güzeldir ama özellikle inanılmaz iyi bir gece. Eşsiz vurgulama. Tüm karmaşık Ve alışılmadık derecede iyi. Farklı renklerde aydınlatılmış girişinde yol açan çeşmeler bir dizi, "1001 Gece" muhteşem masalları bir atmosfer yaratmak.

Benzersiz peyzaj

Bu unutulmamalıdır ki cami etrafında ışık ve su, yansıtıcı ve böylece olağanüstü güzelliği çarparak çok. Bir yıldız şeklinde harika merkezi çeşme. Sistemin birden çok kanal sadece parkı süsleyen ve eşsiz peyzaj tasarımı yapan, aynı zamanda düzenli mekanik sulama ağaçları sağlar. Modern, yeniden inşa, Grozni güzel şehrin yeni formda yeniden doğmuş, cami "Çeçenistan Kalp", bütün İslam kompleksi, ilk başkanı Akhmat Kadirov müze - tüm bu ihtişam yeni Çeçenistan sembolüdür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.