SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Trikomonas nedir? Nedenleri ve tedavi yöntemleri

trikomonas nedir? Ne bu hastalığı neden olur ve nasıl tedavi? Bu ve diğer sorulara, biz biraz daha cevap verecektir.

özet

trikomonas nedir? ürogenital sistem iltihaba neden bu genital enfeksiyon. Bu Proktit, üretrit, vajinit, sistit belirtileri gösterir ve genellikle böyle devam genital böyle gonore, klamidya, mikoplazma, candida gibi enfeksiyonlara ve birleştirilir.

Hastalığın akut aşamasında bir ağır vajinal boşalma, kaşıntı ve yanma ile eşlik eder. Bu belirtiler kadınlar için tipiktir. erkekler gelince, onlar ağrılı işeme olmuştur.

trichomoniasisin doğru ve uygun tedavinin yokluğunda kronik hale gelir. Daha sonra, bu kısırlık, prostatit, doğum ve gebelikte komplikasyonları, hem de bebek ölümlerinin ve fetal patolojiye neden olabilir.

contagium

sorum daha Öğrenme, trikomonas budur. Bu hastalığın nedensel maddesi esas olarak cinsel ilişki yoluyla bulaşan bir Trichomonas (vajinal) 'dir.

Erkeklerde hastalığın gelişmesiyle birlikte üretra acı, etkilenen seminal veziküller, prostat ve testisleri ve onların uzantıları. adil seks de Trichomonas, vajina içinde serviks ve idrar yolu, vajinal parçası ile çarpar.

Hastalığın özellikleri

Kadınlarda Trikomonas erkeklere göre daha sık görülür. Bu durumda, ve doğum sırasında üreme çağında (17-35 yıl) daha adil seks etkiler ve (vakaların yaklaşık% 5) Yeni doğmuş bebeğe bulaşabilir. Çünkü küçük çocuklarda epitel tabakasının yapısal özelliklerinin hastalık hafiftir.

(Fotoğraf patojen bu makalede sunulmuştur) erkeklerde Trikomonya belirgin belirtileri neden olmaz. Ancak, trikomonas taşıyıcısı olması ve belirgin halsizlik yaşamaya olamaz. Bu hastalık NGU, bir nedeni olabilir kronik epididimit ve prostatit, hem de erkek infertilitesi oluşumuna katkıda bulunur.

Trikomonas: nedenleri

Çoğu zaman trikomonas enfeksiyonu cinsel ilişki sırasında meydana, daha doğrusu, isteksizlik ile bir prezervatif kullanmak.

Ayrıca, enfeksiyon ziyade, bir kirli çamaşır aracılığıyla, havlu, mayo, süngerler ve daha günlük iletilebilir, fakat edilebilir.

Nasıl doktorlar bu tür hastalıkları trichomoniasis olarak teşhis? Bu hastalığı olan enfeksiyon nadir olgu değildir. Genellikle CYBE diğer ajanlarla tespit Trikomonas edilir. Buna ek olarak, pek çok uzman Trichomonas mastit, diyabet, alerji ve hatta bazı kanserlerin gelişimine katkıda inanıyoruz.

Hastalık nasıl?

Yani, trichomoniasis nedir? Yukarıda sözü edildiği gibi, bu hastalık etkeni Trichomonas vardır. Bu anaerobik doğada yaygın dağıtılır tek hücreli organizmalar.

Hastanın vücudunda üç tür parasitize olabilir bağırsak: Trichomonas oral ve vajinal. İkincisi, aktif ve fırsatçı en büyüğüdür.

Trikomonas flagellanın varlığı nedeniyle çok hareketli ve aktiftir. Bunlar oksijen yokluğunda dahil çarpın hızla omnivordur ve cinsiyetsiz bulunmaktadır.

Trichomonas genitoüriner sistem ve İnflamasyona sabit vücuda girdikten sonra. Onların ayrışma ürünleri hastanın vücudu zehirlemeye ve önemli ölçüde bağışıklığı azaltır.

Hiyalüronidaz - Bu parazitler genital organlarında değil, aynı zamanda onlar hücrelerarası boşlukları ve enzim tarafından lenf yolu nüfuz hastanın, sistemik dolaşımda sadece yaşayabilir.

Trichomonas, insan vücudunda iyi yaşama adapte edilir. Uzmanlara göre, bunlar şekil değiştirebilir. onlar da önemli ölçüde hastalığın teşhisini zorlaştırmaktadır kan hücreleri, taklit edebilecek eğilimindedir.

Biz Ureaplasma, gonokok, candida, klamidya, sitomegalovirüs ve herpes virüsleri trikomonas içine alma gibi mikroorganizmalar, kolayca ilaçların etkileri ve hastanın bağışıklık sisteminden orada koruma bulmak mümkün olduğunu söylemek mümkün değil.

Hareketli Trichomonas sık sık hasta ve onun gemilerin ürogenital sistem diğer bakterilere yayıldı.

gibi böyle hastalıkların kurtulmak mümkün mü trichomoniasis? Kadınların Tedavi (preparatları aşağıda listelenmiştir) ve erkeklerin bir komplekste yer almalıdır. O tamamen bu hastalıktan kurtulmak için son derece zordur unutulmamalıdır. Bu parazitlerin protein olmayan kabuk neredeyse antibiyotik maddelere yanıt vermez olmasından kaynaklanmaktadır. Sadece özel protivoprotozoynymi ilaçlar tarafından yok edilebilir.

Trikomonas: Kadın ve erkeklerde belirtiler

Kuluçka süresi enfeksiyonun neden olan ajan genellikle 2 ay 2 gün sürer. Hastalık örtük biçimde ise, onun ilk belirtiler sadece enfeksiyondan sonra birkaç hafta sonra ortaya çıkabilir. Tipik haliyle, bu insan ya da kronik tip başka hastalıkların alevlenme zaman zayıf bir bağışıklık sistemine olur.

erkeklerde (fotoğraf patojen bu makalede sunulmuştur) ve kadınlarda tezahür trikomonyasına beri? Her iki cinsiyette de hastalığın klinik belirtileri farklıdır. "Erkeksi" trikomonas sadece taşıyıcı şeklinde var iken daha adil cinsiyet, şiddetli semptomlar söylenir.

şiddeti ve semptomlar trikomonas hastalığının süresine bağlı olarak subakut, akut ve kronik formda ortaya çıkabilir. Trikomoniyazis akut safha gibi belirtiler olabilir:

 • cinsel organlar mukozasında erozyon veya ülserler;
 • hoş olmayan bir koku ile, yeşil veya sarı köpüklü;
 • tahriş ve cinsel organlar kızarıklık
 • uyluk iç dermatit;
 • kaşıntı ve mukoza cinsel organlar yakılması;
 • dizüri, rahatsızlık idrar;
 • karın ağrısı;
 • ilişki sırasında rahatsızlık.

Şimdi trikomonyasise nasıl tezahür biliyorum. kadınlarda belirtileri - yukarıda listelenen (izolasyon enfeksiyonunun ana belirtisidir), adetin başlangıcından önce amplifiye edilir.

Çocuklarda hastalık pek sık rastlanmaz. Kızlar trikomonas ev öğeler arasında hasta bir anneden eşeysiz iletilir.

erkekler için olduğu gibi, hastalık üretrit şeklinde kendi gelirleri olarak kabul edilir ve hafif bir kaşıntı, mukozaya-pürülan akıntı eşlik eder idrar sonrası yanma veya ilişki.

tanılama

Nasıl böyle hastalıkların trichomoniasis olarak tedavi etmek için? kadınlar (bu makalede bulabilirsiniz Bu konuyla ilgili fotoğrafın) ve erkeklerin Tedavi deneyimli doktor tarafından seçilmelidir. Hastalığın Tanısı çeşitli yöntemlerle nedensel ajanı tespit etmektir.

inceledi kadın doktorlar bu tür vajina ve vulva kızarıklık ve şişme gibi enflamasyon belirtileri tespit ederlerse. "Çilek serviks" bir işareti olarak onları kolposkopiye sırasında görülebilir. Bu kızarıklık ve serviks üzerinde bulunan bir odak noktası kanamalar, ile karakterize edilir. Ayrıca, hasta epitel displazi ve çıkmasını gözlenmektedir atipik hücrelerin.

Daha doğrusu trikomonas aşağıdaki laboratuvar yöntemleri ile tespit edilir:

 • ya da mikrobiyolojik kültür metodu yapay besin ortamı kullanılarak;
 • mikroskopi malzemenin alınması;
 • PCR teşhis;
 • immünolojik yöntem.

erkek Trikomonas zor teşhis. Bu şiddetli semptomlar eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Kadınlarda hastalığın tedavisi

Nasıl trikomonyasise tedavisi için? Kadınların tedavisi genellikle bir jinekolog tutan (ürünler, yorumlar daha sonra sunulacak). hastalığın herhangi bir formu ile tedavi şeması (varlığı ve belirtilerin yokluğuna yani, bağımlı olan) aynıdır. Trichomoniasisin tedavisi negatif birinde tahlilleri kapsayan hem cinsel partnerle aynı anda yürütülmektedir unutulmamalıdır. Bu hastalığın tedavisi sadece erkek mi yoksa bile tedavinin tam kursundan sonra, reinfeksiyonu meydana gelebilir olarak sadece kadınlar için, etkisizdir.

Uzmanlara göre, Trikomonas karşı antikor gelişimi bağışıklığın kanıt teşkil etmez. Bu nedenle, insan terapisinden sonra bu hastalık ile yeniden enfekte edilebilir.

Söz konusu hastalığın tedavisi her zaman diğer CYBE tedavi ile birleştirilmelidir. trikomonas doktor tedavisi gebe kadınlarda belirler. Kural olarak, sadece ikinci üç aylık dönemde yapılır.

Nedeniyle antibiyotik maddelere trikomonas hassasiyet eksikliği antiparazitik ilaçlar, ya da daha doğrusu ilaçların 5-nitroimidazoller bir grup ile muamele gibi hastalık için. bunlar genellikle aşağıdaki "Ternidazol", "tinidazolde", "Ornidazol", "Metronidazol", "nimorazol" kullanıldıkça.

erkekler için bir tedavi metodu

güçlü seks tedavi trichomoniasisin temsilcileri olarak? Kadınların (ilaçlar yukarıda listelenen) ve erkeklerin Tedavi farklı değil. Her iki ortak 5-nitroimidazollerden ilaçları reçete.

Aynı zamanda bu ilaçların tüm antabuspodobny sendromuna yol beri söz konusu hastalığın tedavisinde kesin, alkol yasak olduğunu belirtmek gerekir.

Terapi ve uzman görüşü Özellikleri

trikomonas subakut şeklinde oluşursa doktor göre, tedavi Anti protozoal ilaç kullanılır. Bu durumda, bir stimülasyon terapi komplikasyon ve kronik bir seyir ile ilgili olarak,.

Yerli ve semptomatik tedavi ifadesine kesinlikle uygulanır.

Ayrıca, Uzmanlar gözlenmesi karışık enfeksiyonu (örneğin, Ureaplasma, Chlamydia, sitomegalovirüs, gonokok, Candida) birlikte antiparazitik ajanlar ve hastalara tatbik antibiyotiklerle.

tam iyileşme

neden olan maddenin teşhisi algılanmıyorsa Trikomonya tamamen tedavi olarak kabul edilir, ve klinik semptomlar gözlenmez.

Cinsel ilişki sırasında tedavi sırasında kaçınılmalıdır. Ayrıca, trichomoniasis ve benzeri rahatsızlıkların varlığı hakkında eşinizin anlatmak gerekir.

Tedavinin Sonucu ürogenital sistem mikroflora normale söz konusu hastalığa göre değişir. Bu amaçla, kadınların "Salk-Trihovak" aşı reçete edilir. Aynı zamanda immünomodülatör ilaçların kullanılması mümkündür.

Çok nadiren Trikomonas 5-nitroimidazollerden belirli bir ilaca direnç gösterir. Ama dozu değişen, yedek Ürünün veya alımı süresi terapisinde olumlu sonuç verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.