Spor ve SağlıkEkipman

Travmatik silah MP-353: İnceleme, Özellikler, Fiyat

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Rusya'da travmatik silahların piyasa nedeniyle yerli üretim modellerine genişletmiştir. Tabii ki, tüm yeni Rus silahları destekçileri rezinostrelnoy savunma zevkine göre düşebilir ama aralarında özel ilgi hak desenler vardır. Bunlardan birini biz konuşacağız.

Ünlü temelinde üretilen rezinostrela - Bu yazıda, MP-353 ele alacağız tabanca Yarygin (PKOS).

yaratılış Tarihçesi

Tarih PKOS sembolü MR-443 altında yaptığı prototip "Grach" SSCB Savunma Bakanlığı ihaleyi kazandı 1993, kökenlidir. O, tüm kolluk ile hizmet ederken oluşan replace çağrıldı Makarov tabanca (PM), kullanım uzun yıllar boyunca iyi kanıtlanmış, ama artık çağdaş gereksinimlerini karşılamaktadır. Ama neden ne kim bilir kanıtlanmış PM değişti?

Aslında ucuz ve son derece güvenilir "Makarov" son silah gereklerine tutarlı olmayan bir standart 9x18 mm kartuş, kullanılan olmasıdır. Sovyet sonrası dönemde karmaşıklığı göz önüne alındığında, "Grach" MR-443 sadece on yıl sonra Rus ordusu tarafından kabul edildi ve beş sonra, o bir personel silah ve Rus İçişleri Bakanlığı çalışanları oldu. IL temelinde prototip MR-353 oldu MP-446 "Viking", dahil olmak üzere birçok ticari ve sportif tüfek, yaratıldı.

Geç 2000'li yıllarda silah artan popülaritesi ile travmatik silah bitkiler kopyalar dövüş numuneler veya onlarla yenilenmiş olan büyük miktarlarda rezinostrela üretmeye başlarlar. 2009 yılında, sergide IMZ "Silah ve Avcılık" ilk halka bir tabanca MP-353 sunuldu. Bir yıl sonra seri üretimine başladı. "Rook" Sivil kopyanın ilk günleri halk arasında büyük popülerlik kazanmıştır itibaren öncelikle iyi eliyle kendini kanıtladı. Bu nedenle şimdi bitki tarafından üretilen ve Rusya'nın bütün topraklarında herhangi silah dükkanda satın alabilirsiniz.

randevu

MP-353 - Aktif kendini savunmak için tasarlanmış ateşli silah tabanca sınırlı lezyonlar. Bir plastik mermi tipi 45 Lastik üretimi PKP ile kartuşları ateş için kullanılır "AKBS" (Nijni Novgorod) ve CJSC "Tehkrim" (Izhevsk). gun pasaport verilerinin kullanımına göre + 50 0 ° C'ye -20 arasında bir sıcaklıkta bırakılır

tasarım Özellikleri

MR-353 Genel Bakış tasarımı ile başlayacaktır. Dıştan, oldukça güzel ve modern ortaya çıktı. Eğer fotoğrafta silahı Ancak görüldüğü gibi, onun tasarım ilerici şey ama. riyazet hiçbir ipucu - Bir yandan, diğer yandan başka bir şey, gibi görünüyor. çok daha kompakt bir model için kemeri takmak mi her ne kadar gun boyutları, ortalama olarak adlandırılabilir.

kimin tasarım namlunun kısa stroklu hareketine dayanmaktadır yaptığı mücadele "kardeşi" aksine, travmatik tabanca MP-353 bunun altında bulunan bir serbest kapısı ve dönüş yayı vardır. Enstantane mahfaza kılavuz çerçeve boyunca hareket ettirilir. Rezinostrela çelik çerçeve, ancak üst plastik ile kaplanmıştır. Diğer tüm unsurlar - çelik. sap yumuşak plastik ile kaplı ergonomik spor vardır.

kapı iç odasındaki işaretçi durumuna kartuş ayarlanır. Bu ejektör üzerinde küçük çıkıntı olduğunu. Geçen mermi tabanca deklanşör Çekimden sonra en arka konumda kalır. yüklü deposu kurarken, sol taraf ya da arka çekme açık kapağın kaydırma durdurma bastırarak ileri pozisyonuna geri döner.

Bu pişirme sırasında varil hemen hemen yukarı atar doğruluğu ile ilgili olarak, MR 353 dengelenir. Bu, örneğin, aynı Makarov tabanca, daha daha rahat hale getirir. Sivil "Grach" sekiz metrelik bir mesafede amaçlayan ateş dağıtmasına olanak sağlar. Sonuçların doğruluğu çok az veya hiç varyasyon ile mükemmel. Etkili aralığı da sekiz metre ile sınırlıdır.

Travmatik bir silahın ana parçaları

Tabanca MP-353 sekiz bölümden oluşmaktadır:

 • mesnet, tetikleme mekanizması, mandal deposu sigortaya çerçeve;
 • ejektör ve nişan alma cihazı ile Panjur;
 • Bir geri çekme yayından;
 • gövde;
 • kontaktör;
 • çubuk;
 • alışveriş;
 • işlemek.

Toplam rezinostrela yapısı 50 öğeleri içerir.

Tabancanın Temel taktik ve teknik özellikleri

Biz ana listesi:

 • uzunluk - 198 mm;
 • yüksekliği - 140 mm;
 • genişlik - 38 mm;
 • namlu uzunluğu - 112 m;
 • kartuşsuz kütlesi (cephane) - 830 (950) gram;
 • kalibreli - 11.43 mm;
 • Kartuş - 45 Lastik;
 • Kartuş ağırlık - 7.7 gram;
 • Kartuş uzunluğu - 23.5 mm;
 • madde malzemesi - kauçuk
 • mermi çapı - 13 mm;
 • Kurşun ağırlık - 1.5 (1.8) gram;
 • dergi kapasitesi - 7 (9) kartuş;
 • Tek - yangın modu;
 • tipi sigorta - taraflı kol tipi;
 • Bir merminin başlangıç hızı - 450 m / s;
 • Nişangah aralığı - 8 m'dir.

tetik mekanizması

Burada, genellikle bir çekiç türüdür. Bu bir öz gerdirme ve elinde bir ön dizmeye tetikleyebilir. tetikleyici tasarımı - açık ama yan duvarlarının her iki tarafında kapı üzerinde özel olarak sağlanan çıkıntılara ile korunmaktadır. Bu silahlar çıkarılırken tetik giysi ayrıntıları sarılmak etmediğini sağlamaktır.

Güvenlik silah tutarken kurutmak ve çekiç ve kilitleme iki yönlü bir emniyet kolunu içerir. Bu karar Sol elini kullananlara işlemek için MP-353 daha rahat yapıldı. Sigorta söndürülmüş tetikleme mekanizmasını bloke eder, ve kurulu konumda olabilir.

gövde nesi var?

Bir ateşli silahın her varil için doğruluğu, ama aynı zamanda bir mermi hızını etkiler sadece bir elementtir ve bu nedenle gücünü etkiler. MR-353 ise yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmıştır, ancak, içine bak, Izhevsk Makina Fabrikası mühendisleri canlı mühimmat tetiklenmesini engellemek gerekir inşaat, açıkça abartılı olduğunu görebilirsiniz. Bu amaçlar için, varilin iç yüzeyi üzerinde iki konik kaynak çıkıntısı vardır. Bu "dişler" hemen hemen tamamen örtüşme lümen. Ancak, bu merminin özelliklerini etkilemez. tamamen silah adli hizmet gereksinimlerini karşılamak amacıyla, onun gövde böylece neredeyse imkansız savaş zanaat silahlarının haline dönüştürmek, kapısı kaynaklanır.

cephane

Rus tabanca ve tüfekler travmatik çeşitli şirketler tarafından büyük miktarlarda üretilmektedir zamanki dokuz milimetrelik kartuşlar için tasarlanmış eylem. Bitki kartuş 45 Kauçuk altında takılmış bir silah bırakarak tasarımında herhangi bir değişiklik yapmamaya karar verdi. Genel olarak, bu onun popülaritesini etkilemez, ancak bu tür kalibreli tüm ruhun ortaya çıkmıştır değil. İşte sebebi.

Aslında serbest halde geleneksel dokuz milimetre çapında mermiler, 10 mm ve 45 kauçuk olduğu - 12-13 mm. Bu, önce aynı kinetik enerji hedefi vurma için, ikinci daha küçük bir çarpma alanına sahip olduğu anlamına gelir. Tabii ki, yetenek onu çok fazla yumruk.

mağaza

MR-353 en düşünülmeden eleman onun dükkanı. mühendisler bu yüzden yapmış neden bu ancak bunun yerine on yedi ve Pya rezinostrela sadece yedi mermi kapasiteli spor dükkanda mücadelede onsekiz, bilinmez! Bu sap hacmi veya madenin büyüklüğü ile ne de mevzuatın bazı özel gereksinimleri ile ya ilgisi yoktur. Neden yapımcı belirsizdir yaptı. Eh, en azından yakın zamanda dükkanda dokuz yılında mermi için satış numuneler üzerinde gitti.

Mağaza çıkarma düğmesi de sol elle ateş daha rahat insanlara tabancayı adapte diğer tarafa hareket ettirilebilir olması dikkat çekicidir.

Görülecek yerler

İlk bakışta, silahın üst kısmı kapısı bu sınıfın diğer silahlardan özellikle farklı değildir. Aslında, darbe cihazının tasarımı çok daha ilginç travmatik silahların klasik modellere göre daha uzundur. Ayrıca karanlıkta parlayan olmayan düzenlenmiş ön ve arka manzaraları, üzerinde yazılı ışık noktalar - fotoğrafta Silah görme temelini görebilirsiniz. Ben, aslında, sokak suçlarının çoğuna işlediği gecesi, nişan çok daha rahat onlara olduğu konusunda hemfikirdir. Silahın tasarımı ile donatılmıştır Picatinny demiryolu, mümkün ile donatmak için yapar bir lazer designator veya taktik el feneri.

MP-353: yorumlar, avantajları, dezavantajları

Ayrıca negatif olmasına rağmen olumlu çoğunlukla tabancasının Yorumlar. Onları okuduktan sonra biz bu rezinostrela başlıca avantajları ve dezavantajları hakkında yargılayabilir.

avantajları:

 • atletik ergonomi;
 • güvenilirlik;
 • düz iniş;
 • teklemeden (mühimmatla ilgili sorunları hariç) düşük olasılık;
 • travmatik silahlar için yüksek doğruluk;
 • iki eliyle çekmek için kolaylık;
 • nispeten düşük fiyat.

dezavantajları:

 • düşük namlu enerjisi;
 • deposunun yetersiz kapasitesi;
 • kartuşların yüksek fiyat;
 • Müfreze tetiği ve güvenli bir iniş imkansızlığını engellenmiş.

silaha geribildirim sık sık zor iddia gızlı taşıma neden olan istemlerin, nispeten büyük kapı genişliğini bulundu. Gerçekten de, MP-353, hatta rastgele onunla bir kılıfı, boyutu göz önüne alındığında, giysi altından yapışırlar. Ama öte yandan, bir gızlı taşıma silah küçük boyutları ile satın alınabilir.

Test sonuçları

Ve şimdi, bir sınıfın diğer örnekler travmatik silah ile sivil "Rook" özelliklerini karşılaştırmak amacıyla, 2014 yılında dergisi "Kalaşnikof" tarafından bir kurşunla ve doğruluk ilk hızına testlerin sonuçlarını düşünün. Karşılaştırma için ACK-13T "Esaul-3 've MR 80-13T" Makarych "alınmıştır.

MR-353 ilk test kazanmaya başladı - 316 m / s olarak gerçekleşti mermi uçuş, başlangıç hızını ölçmek, maksimum değerler "ESAUL" ve "Makaritch", sırasıyla, 249 ve 300 m / s'den büyük değildir, oysa. Ama MR-80-13T doğruluğu üzerinde tüm yürüdü, ancak rol ve insan faktörünü orada oynamış olabilir.

MP-353: Fiyat

Silahın maliyeti gelince, bu ucuz bir silah olduğunu söylemek mümkün değil. farklı bölgelerde bunun fiyatının modifikasyona bağlı olarak 20-30.000 ruble aralığında değişebilir. Ama bu güvenlik çok daha pahalı olduğunu itiraf etmeliyim.

sonuç

Özetle, biz travmatik tabanca MP-353, modern ve güvenilir kendini savunma silahı olarak dikkat gerçekten layık olduğunu söyleyebiliriz. Bu, ergonomik uygun iyi bir nişan yapıya sahiptir, kendini savunmak için oldukça etkilidir ve kolayca sol hander gereksinimlerine adapte edilebilir. Silahın tek dezavantajı boyutu, ama o kadar kritik değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.