SağlıkGörme

Göz damlası "Oksial": eleştiriler, talimatlar, analoglar

"Oksial" damlaları , gözün mukozasını nemlendirmek ve çeşitli iritasyonları ortadan kaldırmak için kullanılır. Damlaların bileşimi, hiyalüronik asit ve elektrolitleri içerir, böylece gözlerin kuruluğu hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırılır ve korneal hücreler restore edilir.

Damlalar genellikle reçetesiz eczanelerde satılmaktadır. Onlar bir pipet ile özel bir şişe bulunmaktadır. Bu ilaç, hiyaluronik asit eklenmesinden dolayı yeterince yapışkandır, ancak tutarlılığındaki gözyaşlarına benzemektedir. Sadece doğal bileşenler bileşiminde bulunması nedeniyle, gözler tarafından çabucak ve kolayca "kabul edilir".

talimat

Bu farmasötik ajan çok geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Kompozisyonu çok miktarda madde içerir, ancak damla damla "Oksial" talimatlarına göre ana bileşenler şunlardır:

 • Sıvı içerisinde (hücre dışı) bulunan ve canlı bir organizmanın hücrelerinin yenilenmesi ve yenilenmesi sürecinde yer alan Hyaluronik asit. Göz nemlendirmesine yardımcı olabilir. Hipoalerjiktir.
 • Borik asit. Dezenfeksiyon ve dezenfeksiyon özelliklerine sahiptir. Doğal antiseptiktir, bakterilerin gözün mukoza zarına girmesine izin vermez, böylece enfeksiyonlarla olası enfeksiyonunu önler.

 • Periyodik tablonun birinci ve ikinci gruplarının metal tuzları (sodyum, kalsiyum, magnezyum, potasyum). Bir katalizör görevi gören biyokimyasal süreçlerin gidişatına yardımcı olurlar. Göz basıncının normal seviyesini ayarlayın.
 • Sırtı-polimeri. Göz yüzeyinde özel bir nefes alabilen film oluşturarak, stres ve emek olmadan dış ortamla temasa yardımcı olur. Ayrıca, film göz kapaklarını agresif çevresel faktörlerin etkilerinden korur.
 • Oksitler. Damlacıkların raf ömrü boyunca özelliklerini korumasına yardımcı olan koruyuculardır. Mukoza membranlarına maruz kaldığında oksitler, insan vücudunun tamamı için tamamen güvenli olan basit bileşenlere ayrılırlar.

Onaylandığında, "Oksial" incelemelerinin damlalarında mevcut olup ilaç için benzersiz bir formülasyon, kuruluk ve göz tahrişleriyle etkili bir şekilde başa çıkabilir. Kornea hasarını önlemeye yardımcı olabilir, zehirli değildir ve hipoalerjeniktir. Çok nadir olmasına rağmen, ilaç mukoza hafif tahrişe neden olabiliyor.

Kullanım Endikasyonları

Damlaların ilaç etkisi - nemlendirme ve gözlerin mukozasındaki tahrişi giderme. Ayrıca, damlalarda borik asidin varlığı nedeniyle, dezenfekte edici bir etkiye sahiptirler. Kontakt lens giyerken rahatsızlık duyulduğunda bazen damla kullanılır.

Uygulamanın endikasyonlarının daha eksiksiz bir listesi şu şekilde görünür:

 • Lazer görme düzeltmesine bağlı postoperatif dönemde;
 • Kuru göz sendromunun ortaya çıkışı;
 • Toz, rüzgar, ağartıcı su, sıcak kuru hava, kozmetik vb. Ile tahriş olduğunda oluşan konjonktivit;
 • Uzun sürüş, bilgisayarda olma, TV ekranının önündeki rahatsızlıkların ortadan kaldırılması;
 • Diğer ilaçların kullanılmasından kaynaklanan mukozal dehidrasyonu önlemek için;
 • Yaş 40 yılı aşıyor.

Uygulama metodu

İlaç, ancak bir oftalmolog ile istişarede bulunulduktan sonra kullanılır. "Oksi" (göz damlası), kural olarak günde dört veya beş kez 1-2 damla damlatın.

Damlalık ucunun gözün mukus yüzeylerine dokunmamasına dikkat edin.

Özellikler

Göz damlalarında mevcut Hastaların ve uzmanların "Oksial" değerlendirmesi, ilacın çok dikkatli kullanılması gerektiğini savunuyor. Kullanmadan önce bir doktora danışın.

Kontak lens kullanıyorsanız, prosedür sırasında onları çıkarmaya gerek yoktur. İki ya da üç gün sonra gelişme olmazsa, tekrar göz hekimini ziyaret etmeniz gerekiyor.

Damlaların kullanımı için "Oksial" talimatı bazı kurallar önermektedir:

 • İlaç uygulamadan önce mutlaka ellerinizi yıkamanız gerekir.
 • Gömülürken göze dokunmayın (her halükarda).
 • Bir seferde sadece bir damla damlatılabilir.
 • Her kullanımdan sonra flakonu dezenfekte edin.
 • Damlaları buzdolabında saklamak arzu edilir.

Şimdi "Oksial" ilacının eşanlamlı olup olmadığını öğrenelim (göz damlası).

Talimat, incelemeler, analoglar

Modern tıbbın koşullarında bile tamamen benzer özelliklere sahip bir ilacın henüz oluşturulmadığına dikkat edilmelidir. Fakat, "Oksial" damlalarına benzeyen, bir dizi eylemle elde edilebilen araçlar halen mevcuttur:

 • "Hilo-Göğüs". Bileşim, gözü dışsal agresif faktörlerin etkilerinden koruyan, mukozada bir film oluşturan hiyalüronik asit içerir.
 • Oftagel kuruluk hissi, sızdırmazlık, dehidrasyon, kaşıntı, yanma vb. Durumlarını ortadan kaldırır. Gözleri koruyan mukoza zarında hava geçirgen bir film oluşur.
 • "Vial" bir vazokonstriktif etki gösterir, şişmeyi hafifletir. Alerjik konjunktivit ile ve hatta kornea hasarıyla bile mükemmel bir şekilde yardımcı olur.
 • "DEFISLES" en ucuz analogtur. Yumuşatıcı, zarflama etkisi vardır.
 • "Doğal gözyaşı", gözdeki su eksikliğini (gözyaşı) doldurmak için tasarlanmıştır. Sentetik (suni) preparatlardan yapılır.
 • "Konfor" kuru göz sendromunu ortadan kaldırmak , kontak lensleri veya diğer tahriş edici maddeleri kullanırken alerjik reaksiyonları ortadan kaldırmak için kullanılır.
 • "Sisteyn". Bu damlalar, mukozanın korneanın kuruluğunu gidermesine ve gözyaşı filminin stabilize edilmesine yardımcı olur. Korneayı koru.
 • "Lycotine", tahrişi ve kuruluğu ortadan kaldırır, gözün hidrofilitesini düzeltmeye yardımcı olur.
 • "Innox", bileşiminde sadece doğal bileşenler (çiçek otları, papatyalar, kendir çiçekler vb.) Içerir; kontak lensleri giyerken rahatsızlığa yardımcı olur.
 • "Oftolik". Çevrenin olumsuz etkisi neticesinde ortaya çıkan rahatsızlıkları ve göz kuruluklarını gidermek için kullanılan lakrimal sekresyon üretiminde azalma ile kullanılabilir.

Benzer ilaçların avantajları ve dezavantajları

En pahalı seçenek olmasına rağmen listede bulunan analoglardan çok daha iyi yardımcı olmasına rağmen, makalelerimize sunduğumuz incelemeleri "Oksial" bırakır. Diğer tüm ilaçlar rahatsızlık duygusunu ortadan kaldırır, ancak şifa vermeyin. Ve "Oksial" incelemelerinin damlalarında mevcut olduğu gibi, bu ilacın belirgin bir etkisi vardır ve gözleri gerçekten iyileştirmekte ve sadece yorgunluk ve gerginliği gidermekle kalmamaktadır.

Göz damlalarını doğru şekilde nasıl uygulayabilirim?

Analogları "Oksial" kullanarak denemek isterseniz, bu tür ilaçların kullanımı ile ilgili açıklamalar daha da önerilir.

Yukarıdaki analogların herhangi birinin doktor veya oftalmolog tarafından reçete edilmesi gerektiğini unutmayın. Kendinize ilaç vermezsiniz - sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Doktor, gözler için bir defada birden fazla damla damlalığı kullanması için reçete yazması durumunda, damlaların kullanılacağı sırayla kendisiyle görüşün. Her durumda, aralarındaki kopuş en az bir saat olmalıdır.

Bir gözlemci size belirli damlalar öngörürse, analog aramayın, kötüleştirebilirsiniz. Daima doktor tavsiyesine uyun. Analog, yalnızca doktor tarafından seçilebilir. Bu nedenle, ilacın maliyetini düşürmemeyi biliyorsanız hemen doktordan değiştirmesini isteyin. Ürünü asla son kullanma tarihinden sonra kullanmayın. Damlaları açtıktan sonra şişenin üzerine açılış tarihini ve son kullanma tarihini yazınız.

"Oksial" daki uzmanlara göre, yan etkileri arasında ilacın belirli bileşenlerinin yalnızca birine tahammül edilememesi tespit edilebilir. Ancak rinokonjonktivitin olası görünümü hariç tutulmamıştır. Tezahürleri şunları içerir:

 • Gözyaşlarının güçlü bir akımının ortaya çıkışı;
 • Burun tıkanıklığı ve solunum güçlüğü;
 • Ağır kaşıntı;
 • Doğrudan güneş ışığına karşı hoşgörüsüzlük;
 • Göz kızarıklığı.

Göz damlası "Oxyal": diğer ilaçlarla etkileşim ve raf ömrü üzerine geribildirim

Üreticilerin talimatlarına göre, ilaçların diğer ürünlerle birlikte kullanılması önerilmez, çünkü damlaların yaratıcıları uyumluluk testleri gerçekleştirmedi

Duşlarda bulunan uzmanların tavsiyeleri ve tavsiyeleri "Oksial", çocuklar için korunan karanlık bir yerde, hava sıcaklığı 24 ° C'yi geçmemelidir.

Damlalarla bir şişe açtıysanız, bunları sadece 2 ay süreyle saklayabilirsiniz. Son kullanma tarihinden sonra damlalar farmakolojik özelliklerini kaybederler. Kapalı durumda ilaç, imalat tarihinden itibaren 2 yıldan daha uzun süre saklanabilir.

Gözleri Nasıl Gömerim

İlacın kullanımı ile ilgili öneriler şunlardır:

 1. Damla damlamadan önce, ellerinizi sabun ve su ile iyice yıkayın.
 2. Şişeyi dezenfekte edin.
 3. Tıbbi eldiven kullanın (isteğe bağlı).
 4. Gözlerinde yavaşça. Mukoza zarıya dokunmayın, göz kırpın. Fazla damla tıbbi pamukla ıslanabilir.
 5. Şişeyi kapatın. Depolama yerine koyun.
 6. Eldiven ve pamuk imha ediniz.

İlaçla ilgili incelemeler

Doğal bileşim, hiyalüronik ve borik asit varlığı ve ayrıca periyodik masanın birinci ve ikinci gruplarının metal tuzları sayesinde tüketicilerin çoğunluğu hazırlığın analoglardan önce benzersiz olduğunu not edelim. Uyuşturucularla mükemmel bir şekilde başa çıkıyor, kuruluk ve yorgun gözleri kaldırıyor , onları dezenfekte ediyor.

Damlaları uyguladıktan sonra tüm hastalar hızlı bir pozitif etki fark eder, kuruluk ve sızdırmazlık hemen ortadan kalkar, birkaç dakika boyunca rahatsızlık hissi verir ve iyi bir sağlık durumu izler.

Çoğu tüketici, ilacın gözlerdeki "toz" hissini de rahatlattığını belirtti. Hemen hemen tüm tüketiciler, damlalardan son derece olumlu izlenime sahipti. Hastaların not ettikleri tek olumsuzluk, oldukça yüksek bir maliyettir. Fakat, dedikleri gibi, damlalar fiyatları tamamen haklı çıkarıyor.

Kesintileri vurgulayan bir başka artı - damlalar bağımlılığa neden olmaz ve eylemleri gözün gözyaşı akışkanının kendisini üretmesine yardımcı olur .

Lensli tüketiciler, bu damlalara benzeyen bir şey olmadığını söylüyor ve bu alet sayesinde lens takmak çok kolay. Tüketicilerin hiçbiri, damla kullanımından sonra herhangi bir negatif ifade etmedi. Ve bu ilacın kalitesinin temel kanıtıdır!

İlk kullanım günlerinden sonra pozitif kalite düşüşleri ortaya çıkar. Damlalar oldukça uzun bir süre boyunca hareket eder, bu nedenle tedavi sonrasında, görme ile ilgili sorunları uzun süre unutabilirsiniz.

Yaş kısıtlamaları

Ancak unutulmamalıdır ki "Oksial" kullanım için sıkı yaş sınırlarına sahiptir: çocuklar için doktor gözetiminde ve daha küçük dozlarda çok nadiren reçete edilir. Kırk yıldan daha düşen insanlara kuruluk ve tahriş olgusunun önleyici bakımı için başvurmak mümkündür. Herhangi bir kullanım, sağlık hizmeti sunucusu ile tamamen koordine edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.