Spor ve SağlıkEkipman

Tipleri, tasarım özellikleri, özellikler, üreticilerin: bisiklet nelerdir

kullanımı yararları konusunda mevcut veriler keşfetmeye değer bir bisiklet satın almak olup olmadığını merak başka kimin yanında. Bu araçtaki Düzenli hareket stresi ortadan kaldırmak için yardımcı büyük bir terapötik etkiyi elde etmek izin verir. Buna ek olarak, en güçlü antidepresan çok daha iyi olan bazı enzimler ve hormonlar tarafından üretilen bir insanda bir bisiklet sürerken. Bir yararlı etki , bir araç ve kardiyovasküler sistem üzerinde.

Ama bisiklet sağlık sorunlarının çözümünde ek olarak - bu sadece harika bir hobi. pitoresk orman park veya patates cipsi düzenli kısmı ile kanepede şehir daha hoş boş zamanlarında üzerinden bir yürüyüşten sonra.

Biraz tarih

Geri 1818 yılında bir Alman mühendis ve mühendislik profesörü zamanının araç için alışılmadık hazırladı. Bu bir çerçeve, bir tekerlek ve iki tekerlek oluşuyordu. pedal anda onu götürmek çünkü çalışma için yazar makinesi olarak adlandırılan benzer bir tasarım henüz değildi.

Bu andan itibaren bisiklet tarihini başlar. Yakında yarış için araç zamanın gençler arasında çok popüler hale geldi. Bu günlükler asiller kayıtları yanı sıra ilk filmi yeni oluşan Cinématographe onaylanır.

Bir süre sonra, bir İngiliz mühendis "sedanter scooter" zinciri ve pedal eklemek için geldi. Bu, mevcut üretimi bilinen bir formda bisiklet doğuşuydu. Bugüne kadar, üreticilerin bize bu araçların modelleri onlarca onların sayısız çeşitleri saymıyorum sunuyoruz.

sınıflandırma

Bir iki tekerlekli araç satın almak için mağazayı ziyaret etmeden önce, mevcut formlar anlamak gereklidir. Ne bisikletler nelerdir bilmek gerekir? Belirli görevleri yürütebilecek doğru bisiklet, satın almak gereklidir.

kolay bir iş - taşıma bu tip sınıflandırma hazırlanması. Sonuçta, onun görevlisine ve alttürlerin çok çeşitleri vardır.
Bisiklet nelerdir? Geleneksel olarak, onlar ayrılır:

- sahibinin yaşta - Çocuklar ve gençler yanı sıra yetişkinler;
- uygulama tarafından (kentinde, çapraz ülkeye karayolu üzerinde).

Ancak, yeterince sıradan tüketicilerin sorununa yanıt veren bir ortak pazarlama grubu vardır "bisiklet nelerdir?". Bu sınıflandırmaya göre, iki tekerlekli araç kategorilerini ayırt:

1. Dağ. Bu bisikletin tipi , mauntibaykom denilen kullanıcıları arasında bugüne kadar en yaygın ve popüler. Ana amacı - Güçlü engebeli arazi olduğu bölgelerde, off-road sürüş. Bu grubun ana tür bir ya da iki amortisörler bisikletler. Onlar tale ve dvuhpodves sırasıyla denir. Bu binici maksimum konfor yolda binmek için izin verir.

2. Yol. Bu bisiklet şehir sokaklarında sessiz bir sürüş için tasarlanmıştır. Bunlar, örneğin, sevdikleri deposuna almak veya orman-park bölgesinde güzel manzarayı isteyenler için çok uygundur.

Yürürken öne seven biri için, kruvazör (Chopper) olarak, bisikletin bu tür dikkat etmek önerilir. Bu model, çünkü motorcu motosiklet benzemesi adını almıştır.

3. Otoyol. Bu Motosiklet iyi asfaltta hızlı sürüş için tasarlanmıştır. Onlar güvenle spor kategorisine atfedilebilir. Ayrıca bir döngü iz adı verilen özel pistlerde kullanılan iz bisiklet dahildir. Bu bisiklet sürücünün elleri üzerindeki yükü ortadan kaldırabilir hiçbir amortisörleri var. Yüksek hız ile düz bir yolda yol bisiklet kullanarak aranabilir. büyük şehrin döşeli sokaklarda sürme için bu bisiklet al.

4. Melez. Bu Motosiklet da adlandırılan ve turizm edilir. Onların tasarım yol yarış ve dağ modelleri arasında bir haç şeydir. Kural olarak, hibrid hızları çok sayıda, düz zeminde sahil yeteneği aşağı ve engebeli arazide rahat bir hareket imkanı vardır.

bazı oldukça sıradışı tasarımı da vardır. Bu begovely özellikle, elektrikli bisiklet, yanı sıra (bunlar 1818 yılında oluşturulan model benzer) içerir.

sınıflandırmak için ihtiyaç

Bir iki tekerlekli taşıt türlerinin ayrılmıştır nedir? Her modelin belirli bir alanda hareket etmek gereklidir kendi yapısal özelliklere sahip olması. Örneğin, çok rahatsız dağ bisikleti şehir etrafında binmek. bu bisikletleri boyutları ve ağırlığı usta çok zor benzer bisiklete binmek yok. Ve tersi de doğrudur.

Yol bisikletleri asfalt dışında tamamen yararsız olacaktır. Sonuçta, onların tek cihaz düz yollarda sürüş sağlar. Yani uygun seçeneği seçerek, neden bisikletler ne bilmesi gerekir olduğunu. Bu onları hemen anlamak sağlayacaktır ayırt edici özellikleri ve sizin için doğru araç seçin.

ötekilik

Araç erkek, kadın veya çocuk kullanılabilir. bisiklet tipine doğru bir seçim konfor operasyonu büyük ölçüde bağlı olacaktır.

Yani, iki tekerlekli araçlar şunlardır:

- bir standart yüksek çerçeve yapısı ile donatılmış bir erkek;
- Kadınlar, düşük çerçeve oluşturulur ve bayanlar için mevcuttur, yol yarış ve dağ kentsel (yol) bisikletler;
- Çocuk boyutlarını ve tekerleklerin tasarımını farklı;
- Unisex, hem kadınlar için uygun çerçevenin ortalama yüksekliği sahip olan
ve erkekler.

Spor seçenekleri

Nasıl bisiklet almaya karar birine doğru bisiklet seçmek için? Bu modeller aynı zamanda kendi sınıflandırma vardır. Bugüne kadar, üretici teknik şartnamede yanı sıra yapısal elemanların kendi farklılıkları vardır, her biri spor bisiklet, geniş bir çeşitlilik sunmaktadır. Yani, bu grup şu hikayeleri içerir:

- karayolları;
- Dağ;
- Free Style ve serbest;
- triatlonudur;
- Takip;
- turne.

Yol bisikletleri

Bunlar yol bisikletleri sorunsuz bir asfalt yol ilerlerken 70 km / s hıza geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Bu sertlik, küçük bir kalınlık tekerlekleri, iyi gelişmiş aerodinamik özellikleri, dişlilerin ve çok sayıda tekerlek şeklindeki piston boynuzları ile karakterize edilir. Buna ek olarak, karayolu - en hafif bisiklet. bisiklet bazı modellerin ağırlığı sadece 6 kg'dır. Bu etki üreticileri, örneğin alüminyum, karbon elyaf ve yüksek alaşımlı çelik gibi ultra hafif malzemenin kullanımı ile elde. Maksimum roadies ağırlığı 11 kg ulaşır.

en hafif bisiklet az konuşmacı vardır. Onların numarası genellikle yirmi ulaşır. Bu, bu bisikletin hızı ilk etapta, ve mukavemet arka planda solarken olmasından kaynaklanmaktadır.

dağ bisikletleri

Mauntibayki orada hiçbir düz yollar vardır özel tasarıma sahip alanlarda sürüş için tasarlanmış. 560 mm ve saplamalı taban ve lastik üzerinde farklı bir desene kadar güçlü, son derece yükseltilmiş taşıyıcı tekerlekler yastıklama bisikletlerle kalın çapı farklı çerçeve yarış Bu yetişkinler. Onlar en az on beş hızları var. Ancak, onların yıldız özel bir şekilde dizayn edilmiştir. Bu sayede yokuş yukarı yapar. tasarımı bisiklet çerçevesi, sert zeminde sürüş için tasarlanmış takviye elemanları olan. bisikletin ağırlığı genellikle 20 kg ulaşır nedeni budur. Hatta yüksek hafif maddeler (alüminyum alaşımları ve polimer) ile bisiklet ağırlığı oldukça etkileyici.

dağ bisikletleri tasarımı genellikle disk frenler sağlanmaktadır. Bunlar tahrik halat ve hidrolik gibi olabilir.

Üreticiler bu bisikletin dağ bisikleti erkek ve kadın modelleri sunuyoruz.

Serbest Stil ve deneme

spor motosikletlerin Bu tip ekstrem spor taraftarlar arasında çok popülerdir. serbestte ve deneme için tasarlanmış modelleri, rijit çerçeve ayırır. o verir O bisiklet akrobatik elementlerin yürütülmesi ve çeşitli hileler sırasında ağır yüklere dayanması. bu bisikletleri üzerine monte Tekerlekler iniş ve çöker onların güvenilirliğini artırır konuşmacı çok sayıda var. motosikletlerin bu tip başka ayırt edici özelliği onların bükük teker olduğunu. Desteklemek ve konağın dengesini korumak için tasarlanmıştır. hız gelince, o zaman bu bisiklet yok. Fren diski sağlanır ve jant değildir.

triatlon

Bu spor bisiklet ikiz kardeşler yol bisikletleri bulunmaktadır. Bununla birlikte, arka ile farklı bir düzeyde olan ön tekerleklerin, biraz farklı bir çerçeve geometrisi ve konumu ile ayırt edilir.

Önemli bir özelliği ücretsiz hızları anahtarlama tür motosikletlerin kabiliyeti, hem de yönetim kolaylığıdır.

iz bisikletler

şehir caddelerinde, bu hikayeleri bulunamaz. Onların temel amacı - pistte yarışmaya katılmak için fırsatı. Böyle bisiklet frenleri ve anahtarlar hızları mahrum bırakılmışlardır. Bu bisiklet sporcusu durdurmak için fazladan birkaç tur yapmak zorundadır.

elde etmek için tek yarışlarda iyi sonuçlar yarış pisti yönelik, bir bisiklet fiberglas veya karbon elyafı tekerlekleri monte edilebilir. ön tekerlek farklı iki trehrebernoy bıçaktır. bisikletle arka tekerleklerde katı gerçekleştirdi. Bu tasarım tür bisikletler için bir zorunluluktur. Bu hava direnci katsayısını azaltarak ve kontrol edilebilirlik iyileştirilmesi, fren yüklemeye gerek yoktur, onların yeterli katılık kolaylığı sağlar.

gezi bisikletleri

Bu modeller spor bisikletleri düz yollarda uzun yolculuklar için tasarlanmıştır. Bunların tasarımı, bisiklet daha fazla güvenlik sağlar güçlü bir çerçeve içerir. Otuz veya daha fazla - çap 28 inç ulaşır tekerleklerin düzenlemesi ise konuşmacı çok sayıda sağlar. Lastikler, yol yüzeyi ile çekiş sağlayan bir taban yüzüne sahiptir.

katlanan bisikletler

bisiklet Bu tür sadece yol ya da kentsel modellerinde olduğunu. tasarımın bir ayırt edici özelliği çerçevenin ortasında bir yerde hareketli bir menteşe varlığıdır. Bu sayede yarısında bisiklet kat kolaylaştırır. Bunun gibi, bisiklet çok daha az yer kaplar ve kolay saklanabilir ve taşınabilir. Bugün üreticiler alüminyum katlanır bisiklet sunuyoruz. Onlar ulaşım kolaylığını arttırır seleflerinin, daha hafiftir. Sonuçta, modeller sadece standart boyutlar vardır. sırt çantasında taşınabilir katlanabilir bisiklet vardır.

Müşteriler disk frenler ve hız anahtarı ile bu tür motosikletlerin bir model sunulmaktadır. Özellikle bunlardan ileri bir benzinli motor veya elektrik motoru ile donatılmıştır. bisikletin boyutları ve ağırlığına bağlı olarak ve onun tekerleklerin değer. Bunların en büyük boyutu 20 inç ulaşır.

Kadın bisikletleri

cümlenin okurken göründüğü hemen çerçeveyi hafife benzerlerin yürüyen. En sık sepeti ve çan zorunlu olan bir kadın bisiklet bulabilirsiniz. Bu zorlu kayak pistleri ya da karayolları fetih golü koymayın o bayanlar sürücü klasik iki tekerlekli taşıt vardır. gövde veya ön tekerleğin üzerinde konumlandırılmış bir sepetle kadın yol bisikleti, insanlığın adil yarısı en popüler olmasının nedeni budur. Ayrıca kullanışlı aksesuar siz bayanlar çanta ve malzeme çeşitli yerleştirmek için izin verir, ve hatta bazen bir çocuk koydu. Bu güvenli ve emniyetli sürüş katkıda hangi eller serbest bırakır.

erkekler bisiklet sürme Daha önce bayanlar. Ancak, geçen yüzyılın ortalarından 80-ler beri, üreticilerin dikkate kadınların anatomik yapısını almak modellerini üretmeye başladı. Yani, geliştiriciler aşağıdaki ulaştı:

- Direksiyonu daralmış ve eyer düştü;
- daha geniş çalışma merkezi;
- örnek Alt;
- yapılan pedalı daha geniş ve daha az kaygan daha fazla malzeme.

Ancak bu bisikletler sporları için uygun değildir. Hafif çerçevesi istenilen hıza dağlarda sürmek veya otoyol dağılmış izin verilmez. Zamanla, ve sorun çözüldü. Piyasadaki bu hesaba profesyonel ekipman standartlarının hepsini almak ve bu durumda özellikle kadın bedeninin spor bisiklet, üretildi.

Çocuk bisikletleri

sınıflandırma belirleyin ve bisiklet genç kullanıcılar için tasarlanmıştır. Aşağıdaki kategorisi vardır:

1. Üç Tekerlekli Bisikletler. Çocuklar için onları satın alın. Yılın bu çocuk bisikleti lastikleri ve tüpler, iletim zincirleri yoktur. Bunun, ve daha birçok öğe yetersiz.

bir yıldan üç yıla kadar 2. Çocuk bisiklet. Zaten lastikler ve tüpler, oldukça kullanışlı ve kolay ayak freni. Araç üreticisinin istikrar için o ek küçük tekerlekler bir çift sağlamıştır. Çerçeve geometri sonbaharda bebeğinizin güvenliğini sağlayan, hangi kuvvetle hafife böyle bisiklet olduğunu. dişlileri üzerinde, zincirler ve tekerlek korumalar mevcuttur.

3 ila 5 yıl arasında çocuklar için 3.. Bu araçlar 14-16 inç tekerlekler ile donatılmıştır. El veya ayak fren gibi modelleri vardır.

Çocukların 5-9 yaş için 4.. Bu modeller yetişkinler ile benzerdir. Bunlar tam 18-20 inç tekerlek çapı, çoklu hızları yanı sıra iki fren (el ve ayak) vardır. çocuğa Maksimum konfor özel süspansiyon çatal sağlarlar.

Çocuklarda 9-12 yaş için 5.. Bu modeller pek farklı yetişkinlerden var. Onların tasarımı sadece küçük bir kare boyutu ve 24 inç çaplı jantlar bulunuyor.

üreticileri

Bugüne kadar konu bisiklet şirketler bir sürü olmuştur. Ancak, çoğu uzman ve kullanıcılara göre, Amerikalı şirketlerin liderleri bisiklet üreticileri arasında yer almaktadır. Bunların arasında aşağıdaki gibidir:

1. Cannondale. Bu, Amerikan üreticisi çok yüksek kalitesi sunuyor, ama aynı zamanda pahalı bisiklet de.

2. Keçe. ABD'de bu marka altında çıkarılan Masallar kachestvai fiyatının farklı seviyeleri var.

3. Gary Fisher. Bu bisiklet büyük bir makara ve hafif çerçeve var amerikansike.

4. GT makul bir fiyata için basit ve güvenilir iki tekerlekli taşıma isteyenler için bisiklet üretir.

olan ürünler çok popüler olan birçok diğer üreticiler bulunur. Bu Alman şirketi Bergamont. Bu şehir sokaklarını için yüksek kaliteli bisiklet sağlamaktadır. Popüler dağ ve yol bisikleti İtalyan markası Bianchi. İyi bisikletler de Tayvan, Çin ve Asya'da üretilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.