Sanayi

Torna - parametreleri ve uygulama

torna ana amacı - Dönel cisimlerin mekanik iç ve dış yüzeyler için işlenmesidir. Ayrıca, bu makinelerin birçok modelleri farklı halinde kesilebilir iplik çeşitleri. dönüm için kullanılan temel bir kesme aletleri, kesici bir çeşitlilik vardır. Bu, iletişim yüz, puanlama, delme, kesme, oyma ve diğerleri. Delik matkaplar, çekirdek matkaplar ve raybalar kullanarak bir torna üzerinde yapılır. Ve musluklar ve ölür edilir dişli.

Torna - Seçenekler

Torna, dönme ekseninin konumuna bağlı olarak, dikey ya da yatay olabilir. Ayrıca temel parametrelerine yaptığı yatağın üzerinde işlenebilir büyük çaplı parçalar içerir. torna bir başka özelliği de merkezleri arasındaki mesafedir. Bu en büyük hat işlenmiş parçaları boyutunu belirler. Üçüncü ana parametre - destek kısmı üzerinde işlenmiş en büyük çapı. Buna ek olarak, makinenin özellikleri mili hızı aralığı, mil geçebilir büyük çaplı çubuk, mil boyutu koni (metrik veya Morse) belirtilir ve aracın en büyük yükseklik aracı tutucu içine sabitlenmiştir.

Torna - Boyuna ve enine itme

torna makinelerinde Kesiciler sırayla bir destek üzerinde bulunan alet tutucu, içine monte edilmiştir. Ve yardımıyla kesici alet işleme sırasında taşınır. Destek, uzunlamasına bir sürgü ya da alt sürgü oluşur. Onlar çerçeve üzerinde bulunan kılavuz raylar boyunca iş parçası boyunca hareket eder. Aracı ile alet tutucusunun bir enine hareketi, sırası ile, enine itme temin edilmektedir. Her iki kaliperi Trafik mil veya mil süspansiyon içinde, besleme kutusuna iletilir. Ayrıca mümkündür ve elle çarkını hareket.

yatak - bir torna temeli

Herhangi torna çerçeve olmadan mümkün değildir. Bu vites kutusu ve mil ve punta kılavuz ve destek monte edilir baş kısmıdır. parçalarını sıkıştırmak için mil torna aynası ya da başka bir cihaz üzerine monte edilmiştir. çerçeveye sabitlenmiş bir palet, bu fiş ve soğutucuyu toplar. Eh, punta çerçevesi içinde herhangi bir noktada sessizce ve güvenli hareket eder. Morse konisi yoluyla bu işleme delikleri için uzun parçalar veya araçları çağıran için tasarlanmış merkezi döner monte edilir.

Metal 16K20 için Lathe

Bir en yaygın tür 16K20 olarak özellikle evrensel makineleri, vardır. Bu, tornalama, delme, delme ve dokunarak için tasarlanmıştır. Bu makine, yetenek ve sertliğe, yem ve mil hızı geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Bu yüksek hacimli, az yığın ve birim üretiminde kullanılır. Şimdi yine Sovyetler Birliği'nde üretilen rağmen 16K20, hemen hemen her şirkette bulunabilir torna.

CNC torna

CNC makineleri daha modern yüksek teknoloji ekipmanları bulunmaktadır. Bunlar kontrol programlarının ayrıntıları kontrolü altında işlenir. Onların "evcil" kardeşler üzerinde Ve bu makineler çok avantaj. Onlar daha hızlı ve diğer bölümlerine türünden diğerine yeniden inşa etmek daha kolaydır. Bunu yapmak için, kontrol bilgisayarının yeni program belleğini ödemeniz gerekiyor. Bu tür bir makine, tedavi sonrası ürün daha doğrudur. her bir kısım bir işlem süresi, esas olarak, yüksek hız ve yardımcı işlemlerin eksikliği nedeniyle azalır. Ve seri üretim için bu makinelerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.