BilgisayarlarYazılım

Ekolayzır kurmak için nasıl Öneriler

Şaşırtıcı soru, görünüşe göre daha kolay, daha zor bir cevap almak için. açık olduğunda, o zaman, acele etme düşünün ve. tartışma forumlarına yöneltilen sorulardan biri - "en iyi nasıl ekolayzır kurmak" dir. Üstelik bu konu bilgisayar multimedya teknolojisi, hem de ayrı bir ses cihazları ve ilginç ve acemi kullanıcılar ve "tecrübeli" kapsar, bu nedenle kapsamlı. Windows işletim sisteminde ekolayzır nasıl kurulacağı - Bu yazıda, özel bir durum düşünün.

Geri 2008 yılında, bilgisayar mağazası ben ses adaptörü satın (ses kartı) Creative'in Audigy 4. Böyle bir satın alma sebebi adıyla bilinen basit: uygun değildi eskimiş AC97 dayalı anakart "Rus para birimi" çözümleri üzerine yerleştirilen ses. Tabii ki, ses fıçıdan gibi olduğunu söylemek mümkün değildi, ama ses parçaları yüksek kaliteli ve zevk dinleme hatırlamıyordu. kendine ses teknolojisinde bir gurme dikkate almaksızın, "Bu" çok arzu edilmez dinle. Söz, forumlarda "nasıl ekolayzır kurmak için" yanıtını aramaya karar verildi.

Ses belirli bir frekans hava bir salınımdır. (20 bin hertz kadar) sık dalgalanmalar sağır, bir zil ve nadir ve 16 hertz, kapsayıcı olarak algılanmaktadır. Buna uygun olarak, adı: Yüksek ve düşük frekanslarda. Orta menzilli aralarında yer almaktadır. bazı frekanslarda bileşimi ifade edilmez, ses eksik olduğu görülmektedir. Bu hoparlörler ve ses kartlarının kalitesi, hem de dinleyici algılanması özelikleri etkilenir. Bileşen geliştiricileri uzun değişiklik kulakları ancak tüm olabileceğini anlamış ...

Bu programlı, arzu edilen frekansını yükseltmek önerilmiştir. Nedenle ekolayzır nasıl ayarlanacağını bilmek gereklidir. Her oyuncu yerleşik ve daha fazla cihaz için varsayılan bir sürücü bulunur.

Bir kişi tam tersine, yüksek frekansların hakimiyetini sever ve diğer çünkü Açıkçası, alt, ekolayzerı konusunda tavsiye vermek anlamsız. Sesin bir sonucudur bıçak gibi, kulakları kesilmiş olarak bir arkadaşım özel olarak güçlendirilmiş düşük ve dolgun temizlenir, ve bunu sevdim. İşte burada - algı bireysellik.

Yani, nasıl ekolayzerı? aşağıdaki gibi Çoğu zaman, prosedür gerçekleştirilir: bu durumda tüm uygulamalarda ses düzeltilecektir çünkü, sürücü ayarlarında gerçekleştirmek için daha iyidir.

Popüler HD Ses çözümlerinin sahipleri sadece ekolayzır kurmak: in görev çubuğunda saatin yanında kahverengi hoparlör simgesini (beyaz değil) sahiptir. Biz sürücü ayarlarına özelliklerine gidip olsun. EQ kaydırıcılar çevreleyen ortam seçim ekranına altındadır. bir kompozisyon içerir ve onları yukarı kayma dönmeye başlamaktadır.

İlk olarak, en sağ sürgü (yüksek) sınırına yukarı doğru kayar. Sonra, gerekirse sağdan ikinci, fakat sadece yarısından itibaren. Yeterince zil, bas zaman: yukarı en ardından bir önceki bıraktı. Genellikle eksik mediumlarını ayarlamak gerekir: nokta bile en ucuz hoparlörler onları iyi çoğaltmak olmasıdır. EQ hazır ayarları ve çevre etkileri dahil etmek daha iyi değil. Yine, kendi ayarlarına sahip olur her kişinin işitme doğası gereği.

yüksek bir örnekleme oranı ayarlarsanız Ekolayzer, yardımcı olabilir. sağ tıklama butonuna Hoparlör simgesi ve "Oynatma cihazlar" takip. Varsayılan cihazda İmleç tarafından gösterilen ve özelliklerini çağrı mı. Bir başka bölümde, varsayılan formatının yüksek bir değer koyarak. Bazen bu şekilde ses daha net ve daha yüksek sesle yapmak mümkündür. etkisi karşısında (da mümkündür), bu ayarlar geri yüklenir ise.

Herkes ilgi ise arada,: alım sonrası Audigy ses eşitleyici ayarlamaları ihtiyacı, AC97 itibariyle ortadan kayboldu. Bu haritanın 2005 sürümü olduğunu göz önüne aldığımızda, biz sadece modern yüksek dereceli çözümleri (ac ve HD) ses kalitesi hakkında spekülasyon yapılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.