Sanayi

Ayçiçeği yağı: kalori içeriği, kullanım, üretim

Ayçiçeği yağı - yüksek ulusal ekonomik öneme sahip bir ürün, dünya çapında bilinen ve herhangi bir mutfakta kullanılır. sabun yapma sanayi, boya ve verniklerin imalatında kullanılan kızartma yağı, hem de etkili bir kozmetik ürününe ilave olarak ve hatta bir çare olarak - Bu uygulama, insan hayatın birçok alanında mümkündür.

belirli bir fark

Çoğu zaman, bitkisel yağ üç formlarda sunulmuştur:

  • Rafine nedezodorirovannoe - karakteristik koku ve renge sahip bir ürün;
  • rafine deodorized - Petrol belirli koku ve ayçiçeğinin tadı olmadan, şeffaf, sarı soluk;
  • Ham yağ, bir koyu renk tonunu, çökeltilmesi ve belirgin bir koku tohumları vardır.

bileşim ve kalori içeriği

Bitki ürünün bileşimi ile ilgili olarak, faydalı maddelerin miktarı ayçiçeği, büyüyen alanı ve işlem yöntemleri tohum çeşitlerinin bağlı olarak değişir, bunun içinde ihtiva etmiştir. Bununla birlikte, ne olursa olsun, bu faktörlerin, bileşimi de vitamin A ve bitkisel yağ içinde, D. en değerli B grubu vitaminleri yağ kesinlikle asitler içerir, E vitamini büyük miktarda içerir. karbonhidratlar, protein, lesitin, fitin, tanen, çeşitli mineraller ve inülin: Buna ek olarak, bitkisel yağ organizma maddelerin geliştirilmesi için gerekli olan tüm sahiptir.

100 gram başına ortalama 899 kalori olan kalori içeriği olan ayçiçeği yağı, obez kontrendikedir, - ama madalyonun bir yönü vardır. Ayrıca, şiddetli alevlenme yol açabilir mide-bağırsak sistemi tedavisi için bitki ürünün kullanılmasını önermez. bitkiden elde edilen ürünün büyük miktarda üreten Rusya'da ayçiçeği yağı büyük üreticileri, aktif 2001 yılından beri gelişmektedir. Bugüne kadar, zaten iç pazara kazandı. ayçiçeği tohumu yağı işleme konusunda uzmanlaşmış şirket sayısı her yıl artıyor. Popüler yapımcıları yağlar "Oleina" "Ideal", "Rus sahiptir", "Güney Rusya" kimin kalori içeriği 899 kcal ortalama ayçiçek yağı üreten. Bu çeşitlerin üretilmesi şirketler kalite ürünün üreticileri yaşanacaktır kanıtlanmıştır.

Şu anda iç piyasada bu bitkisel ürünün ana ve en güçlü üreticisi yüksek kaliteli ve sağlıklı yağ ayçiçeği üreten şirket "Altın" dir. Kalori ürünlü bu markanın norm bazı sapma vardır ve 900 kcal olduğunu. Ayrıca, ürün vardır, yağ oranı ortalama değerden daha azdır. Örnek az besleyici ayçiçek yağı gerçekleştirerek, "Sloboda" bir Rus üretici oldu. Kalori 100 gram kcal 898 olan.

ayçiçek yağı üretim teknolojisi

iki şekilde bitki ürünü alın:

1. basılması. Bu toz haline getirilmiş ham malzemeden bir mekanik yağ ekstraksiyonudur. ön tohumların ısıtma ve soğuk - - termik işlem Bu yöntem, bir sıcak olabilir. Soğuk preslenmiş yağ , farklı yararlı nitelikleri olan karakteristik bir kokusu vardır ve ayçiçeği kısa bir raf ömrü vardır.

2. Ekstraksiyon. bu Organik çözücüler kullanılarak tohum yağı sıkma. İkinci yöntem nedeniyle verimliliği en yaygın olanıdır. Bu hammaddelerden maksimum istenen bitki ürünü ayıklamak için izin verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.