SağlıkTıp

Tonometer Omron M3 Uzman: yorumlar, talimatlar

Tonometer bile tamamen sağlıklı kişilerde, her evinde olmalıdır. Modern yaşam gergin ve biraz öngörülemeyen ritim gerçekleşir. Stres, yüksek fiziksel ve psikolojik stres, iklim koşulları, temel trafik sıkışıklığı - tüm bu baskı dalgalanmaları neden olabilir. Otomatik tansiyon monitörü Omron M3 Uzman, sağlığın bozulmasına basınç ve hızlı bir şekilde durumu düzeltmek eğer o el altında, her zaman sor suçlu olup olmadığını. Bu cihaz Japon geliştiriciler tarafından oluşturulan ve Çin'de üretildi. Genç Tüm kategorilerde halkı, yaşlılar, ya da hiç medobrazovanie sahip hedefleniyor. cihazla sağlanan çeşitli seçeneklere, kaynaklanır uzun boylu bu dizi birçok Fiyat tonometre. Hepsi kullanımını kolaylaştırmak ve en doğru ölçüm sonuçlarını yapmak için tasarlanmıştır.

Modelin Açıklaması, ekipman

Tonometer Omron M3 Uzman cihazla ilgili tüm temel bilgileri listeleyen bir karton kutu içinde satılıyor. Pakette:

- Torba (bir fermuar ile, ancak sap olmadan);

- (ölçüm sonuçları gösterilmiştir bir görüntü düzeni ile) bir elektronik birimi;

- Kol;

- pili (4 adet);

- (birim ağda çalışması için) adaptör;

- talimatlar.

kolayca çalışma konumunda monte tonometresi, manşon borusu çok basit bir elektronik birime bağlanabilir edilir. ünitesinde iki çalışma yolları. Bir pil yeterince uzun Omron M3 Uzman çalışabilir. Ağa bağlayabilir onlar istiyor ve pilden tasarruf eğer kit sağlanan adaptör ile, tüketicilerin kolaylık sağlamak için satışa sunulmuştur.

Bu tonometer normal veya bir Internet eczanede olabilir satın alın. fiyat 4340 den 5000 ruble arasında değişmektedir.

Başlarken

okumalar her zaman en doğru alıyorsanız tonometer için, gerekli olan sadece ölçümleri gerçekleştirmek için bütün tavsiyelere uymak değil, aynı zamanda düzgün cihazı ele. bozuk değildir, tam hasar görmemiş, elektronik ekran birimi ulaşan tüm bileşen parçaları, boru ağzı fiş de blok yan sokete giderilmiştir sağlamalıdır, fakat kolaylıkla bir tonometresi Omron M3 Uzman kullanmadan önce yerleştirilir ve çıkarılır. Ayrıca incelemek ve adaptör test etmek gerekir. Jack bloğun arka yüzeyinde olduğunu takın. Cihaz tamam olduğundan emin yapma, sen "bip" etkinleştirmek için tarih ve saati ayarlamanız gerekir. Ölçümler alınmışken Bundan sonra, tonometre bellek otomatik olarak kilitlenir.

ölçümler için belirli düzenlemelere uygunluk

Basitçe basınç tonometre Omron M3 Uzman ölçün. Kılavuz ayrıntılı eylemlerin sırası açıklanmaktadır. Ayrıca, yaka ve zor ölçümleri nasıl gerçekleştirileceği hatırlamak bulmak bu insanlar için uygundur karton ayrı bir parça, ipuçları vardır. Bu cihaz, otomatik olarak yapılır. Pek çok kullanışlı fonksiyonları ile donatılmış, ama herhangi bir sorun olmadan otomatik silah ateşi ve talimatlarda öngörülen kurallar dışına çıkmazsanız, doğru sonuçlar verir edilir. Bu nedenle, oturma basıncını ölçmek için istenen bir durumdur. Bu durumda, geri sandalyenin arkasına ile düz ve aynı seviyede olmalıdır. Ölçümler yürütülmektedir nerede El, masaya olmalıdır. Hasta oturmak zor ise sırtüstü pozisyonda da, basıncı ölçmek için izin verir. Bu durumda, gövde boyunca ve biraz tarafına uzanmış, yatağa yerleştirmek için, yormadan serbest eline ihtiyacım var. Ölçüm alkol içmeyin, sigara içmeyin, fiziksel işi yapmaz ve yemem önce üretici yarım saat önerir.

Nasıl Manşeti koymak

Omron M3 Uzman enstrüman başkalarına ve kendine hem basıncını ölçebilir. Aynı zamanda kol manşeti koymak önemlidir. aşağıdaki gibi işlemlerden dizisidir:

1. Elektronik fiş hava borusu ünitesinin yuvayı yerleştirin.

Manşeti 2. koyun, böylece üst kolun alt kenarı 1,5-2 cm döndü. tüpü altında etiket içinde elleriyle yaklaşık olarak merkezinde olmalıdır. basıncı sağ kol ölçülür, doğru ağzı boru dirseğinin tarafında yer almaktadır.

3. Velcro bandı (Velcro) manşet tutturmak için bu koşulların izlenmesi.

Manşet gösterge ekranında yanlış takılı ise simge gösterir.

Nasıl ölçümü gerçekleştirmek için

Tonometer Omron M3 Uzman - tüm kendini gerçekleştiren bir akıllı cihazdır. kullanıcı sadece, pozisyonun öneriler sürebilir yaka, bunu düğmeli giymek ve "Başlat" düğmesine basın için gereklidir. Bundan sonra, manşeti hava otomatik olarak enjekte başlayacaktır. istenilen hacim elde edildiğinde, cihaz, üst ve alt basıncı (sistolik ve diastolik) ve kalp hızını ölçmek için başlatır. Bir alarm sonunda çalacak ve ekran neden olacaktır. Bir sonraki ölçüm 5 dakika kadar bekleyerek yapılmalıdır. Sonunda gevşetmek ve yaka kaldırmak Üniteyi kapatmak gerekir.

Gösterge aritmi (düzensiz kalp atışı)

Tansiyon olarak Omron M3 Uzman Algılama düzensiz kalp atışı koydu. Bir kişinin sağlığı ile ilgili bir sorun varsa, sonuçlar ne zaman bu birim basınç ölçümü tam olarak doğru olmayabilir. tonometre aritmi kaydedildi işareti varsa, göstergesini gösterir. Bu gibi durumlarda, prosedür tekrarlanmalıdır. Bazen nedeniyle düzensiz kalp atışı cihaz doğru basınç ölçemez. Sonra ekrandaki değerleri görüntülenmez. Kan basıncı manşet çok sık aritmi göstergesi verir ise bir doktora başvurulması önerilir.

Göstergeler hareket ve basıncı

o sonucu etkileyen herhangi bir hata kontrol fonksiyonları koydu, çünkü doğru ölçüm tonometre basıncı Omron M3 Uzmanı kolaydır. Ölçüm sırasında bir kişinin hareketsiz oturan değilse Yani, hareket göstergesinin ekranda belirir. Bu durumda, prosedür tekrarlanmalıdır.

bu model altında veya WHO değerler düzeyinde, yukarıda tanımlandığı mümkün olan bir çok yararlı bir grafik göstergesi olan tonometre hastanın kan basıncıdır. ancak bazı durumlarda (örneğin, duygusal uyarılma) anormallik bir işlem gerektirir. Performans üstünde veya altında norm ise, ancak bir doktora görünmesi sık bulunmaktadır.

Cihazın diğer özellikleri

tonometer Omron M3 Uzmanı yerleşik birçok özelliklere sahip. Tüketici yorumları geçen sefer ölçümler için düzenlenen veri 60 korur unutmayın. sadece sonuçları değil, aynı zamanda tam çalışma zamanı yordamı düzeltildi. Bu özellik tanısında yardımcı olur zaman herhangi bir süre boyunca basınç hastanın durumunun kaydını tutmak için izin verir.

Buna ek olarak, son üç sonuçlarına göre, tonometre basıncının ortalama değerini hesaplar. Bellek sadece iki sonuçlanması halinde, aletin ortalama değeri üzerlerinde hesaplanır.

Bakım ve Depolama

Omron M3 Uzman uzun süre görev yapmış ve verimli bir şekilde çalışmış tonometer için, bir kaç basit kurallar yapımcı gerçekleştirmek gerekir. Depoda yasaktır:

- Yüksek nem ile bir odada yangın, güneş, yakın yerleştirmek için;

- elektronik birimi ve görüntüleme su (sadece kuru bir bezle silinerek olabilir) yıkama;

- manşet (sadece nemli bir bez ile temizlenebilir) yıkama;

- tonometre kullanımı çözücüler ya da benzin, çözücüler gibi aşındırıcı sıvılara herhangi bir bölümünü temizlerken;

- sıkıca saracak;

- titreşim ve şok elektronik ünite ortaya çıkarılması;

- onarım için ya da başka amaçlar için cihaz demonte.

Üretici tavsiye eder:

- 2 yılda aletin doğruluğunu kontrol etmek için kontrol basıncı ölçümleri yapmak için;

- Servis merkezine başvurmadan ölçümlerinde büyük farklılıkların tespit edilmesi üzerine (o birimin satın alınmasında verilen belgede belirtilmelidir).

Omron M3 Uzman: doktorlar ve tüketiciler yorum

Bu tonometer genel olarak olumlu tüketici değerlendirmeleri vardır. enstrümanın Gözlenen olumlu nitelikler:

- hatta kendi kendine, basıncı ölçmek çok kolay;

- koymak ve kolluk çıkarmak kolay;

- Ünite ve ağ bir pil ve çalışması;

- Tam açık ve detaylı talimatlar kullanılabilirliği;

- fırsat kliniği ziyaret baskısı olmadan öğrenmek veya evinde sağlık çalışanı aramaya;

- Günde birçok kez kontrol ederken, basıncını izlemek için yeteneği.

Algılanan eksiklikler:

- Bir yüksek fiyat;

- bir tonometre hatalı sonuçlar üretir;

- aritmi basıncı ölçülmesi imkansızdır.

cihazla ilgili doktorların Görüşler bu model belirsiz. Çoğu uzmanlar bunu en doğru düşünen, mekanik tonometresiyle hastanın basıncını ölçmek için tercih ediyorum. Otomatik elektronik tansiyon aleti, insanların, ev sahibi olmasını bağımsız artışı tespit veya gerekirse, onun basıncındaki azalma ve hızlı bir şekilde zamanında yardım için sağlık görevlisine arama yapabilmek için önerilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.