SağlıkTıp

Moskova'da poliklinikler nasıl eklenir? Ikametgah adresindeki poliklinikler

Herkes er ya da geç bir doktordan yardım aramalıdır. Bazen belediye polikliniğine başvurmanız gerekiyor. Doktorların sizi kabul etmesi için tıbbi kurumlarına bağlamanız gerekir.

Neden bir polikliniğime bağlanmam gerekiyor?

Hepimiz hastaız ve her zaman özel bir kliniği ziyaret etme fırsatı yok. Bu nedenle, bir halsizliğin olması halinde, belediyeye gitmek zorundasınız. Ayrıca, çeşitli sosyal yardımların sağlanması için gerekli olan hastane kağıtları ve benzeri belgeler, belediye hastanelerinde verilir. Bir devlet polikliniğine kaydolmak için ona bir poliklinik eklemelisiniz. Prensipte, herhangi birini seçebilirsiniz, ancak en iyi seçenek yerleşim adresinde bir kliniktir. Neden? Çünkü bazen evde bir doktor çağırmak gerekir ve komşu bir bölgede doktor gelip katılmayı kabul etmez, kendi iş yerinde yeterli iş yükü vardır.

Kayıt olmaksızın Moskova'da bir polikliniğe nasıl eklenirsiniz?

İlke olarak, yasayla, hem kalıcı hem de geçici olmayan bir poliklinik başvurusunda bulunabilirsiniz. Ne yazık ki, kayıt memurları bu kanuni kurallara aykırıdır ve oturma iznine sahip olmayan kişilere kayıt olmayı reddetmektedir.

Moskova'daki bir polikliniğe ikamet etmeyen bir vatandaşa nasıl eklenirsiniz?

Şehrin hiçbir kaydı olmadan bir Moskova poliklinikinde tedavi edilmesi oldukça mümkün olduğunu herkes bilmez. Moskova'da oturan ikamet etmeyen bir vatandaş, mutlaka, gerçek ikametgahına yakın bir poliklinik ziyaret etmeli ve ona atanmalıdır. Bu, en azından geçici bir ikamet iznine sahip olan insanlar için birçok sosyal ödeme yapılması mümkün olduğu için yapılmalıdır. Daimi ikamet iznine sahip kişiler tarafından yapılabilecekleri diğer şehirlerden bir poliklinike yapıştırın. Kayıtların çalışanları, çalışma yerlerinden bir belge, bir konut işe ilişkin belgeler, ikamet etmeyen bir vatandaşın pasaportunun bir kopyasını bile isteyebilir. Birçok poliklinik, listeyi kendi resmi web sitesinde taklit etmekten çekinmemekle birlikte, sıklıkla "ekstra" belgeler sunulmaktadır. Bu şartlar yasadışıdır. Bu yüzden poliklinikler kanuni hakları olmadan tıkanıklıkla uğraşmaya çalışırlar. Diğer şehirlere kayıtlı vatandaşlar için bir poliklinik takma prosedüründe yalnızca bir fark vardır. Bir polikliniğe bir yıl bağlanırlar. Sonra tekrar işlemi tekrarlamak zorunda kalacaklar.

Diğer şehirlerden gelen vatandaşlar kayıt olmaksızın tıbbi yardım almayı reddettiler mi veya ek belgeler istiyorlar mı?

Bu yasa dışı davranışların yürütülmesine ilişkin olarak ikamet etmeyen bir vatandaş, MHI politikası kapsamında tıbbi yardım sağlama prosedürünün belirlendiği veya sağlık bölümü aracılığıyla eklenmesi gerekip gerekmediği kanuni hatırlayabilir. Kayıt defterinin personelinin orada oturmamış bir hasta göndereceği olası değildir. Talepleri yasadışı ve belediye poliklinikleri bu departmanın şikayetlerinden çok korkuyorlar. Kayıt defteri personeli ve bu durumda yasayla istenen belgeleri sağladıktan sonra klinikte bulunmayı reddetmişseniz, baş doktorunuza veya poliklinik başlığına gitmelisiniz. Onların reddetme hakkı yok. Ambulans kayıt olmaksızın acil bakım hizmeti vermeyi reddetmişse, bu cezai bir suçtur ve biri kolluk kuvvetlerine başvurmalıdır.

Oturma iznine sahip Moskova vatandaşlarına poliklinik başvurusu nasıl yapılır?

Daimi bir kaydı olan vatandaşlar, aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Bölge kliniğinizin ikametgah adresinde nerede olduğunu bulun ve onu ziyaret edin.
 2. Klinikte otomatik olarak bağlı olup olmadığınızı kayıt defterinde öğrenin. Bu bazen olur.
 3. Emeklilik sigortası sisteminde bir pasaport, poliçe, TIN, sigorta belgesi, tüm belgelerin fotokopileri. Tabii ki, orijinallerin verilmesi gerekmez. Bunlar sadece sunum için gereklidir.
 4. Uygulamayı kurulan modele göre doldurun. Kayıt defterinin çalışanları size sunmalıdır.

Yasaya göre, Moskova'nın bölgesel poliklinikleri bağımsız olarak vatandaşların birleşmesine ve ayrılmasına katılmalıdır. Yine de, aslında, bu süre iki haftaya kadar sürebilir. Hızlı bir şekilde başka bir sağlık ocağına atanmanız gerekiyorsa (örneğin, taşınması durumunda), kendi ikametgahınız için ilçe binasına gelmeniz, bağlanmanız için bir başvuru yapmanız ve gerekli belgeleri edinmek için gerekli tüm kurumları ziyaret etmeniz önerilir. Pek çok klinik, hastalarına İnternetteki resmi web sitesinde çevrimiçi olarak bağlanma fırsatı verir.

Profil ise, Moskova'daki bir polikliniğe ne eklenir?

Bir diş kliniğine başvurmak isterseniz, her zamanki gibi aynı prosedürü izlemeniz gerekir. Zührevi, onkolojik ve diğer ciddi ciddi hastalıklar için tedavi gördüğünüz polikliniklerinize atanmanız gerekiyorsa, bunu yalnızca ilgili doktorun belirttiği doktor yönünde yapabilirsiniz.

Çocuk polikliniğine nasıl bağlanılır?

Çocuğun ebeveynlerin ikamet ettiği yerdeki çocuk polikliniğine bağlanması ve gerekli tüm eylemler de ebeveyn tarafından gerçekleştirilir. Ebeveynlerin ikamet şehirlerinde kayıtlı olmaması halinde, üç aya kadar çocuğa gerçek ikamet yerinde bir poliklinik görev yapmaktadır. Annelik çalışanları doktor çağırır ve evde çocuğa giderler. O zaman çocuğun şehre kaydettirilmesi gerekir, çünkü Bir propiska olmadan bir politikası bulunmaz ve bu belge birçok işlemi gerçekleştirmek için zorunludur. Veya bir ebeveynin ikametgahına gidebilir, üzerinde bir politika izlemek için orada bir çocuğa kayıt olabilirsiniz. Buna ek olarak, sadece ücretli kliniklerinde danışabilirsiniz, ancak bu herkese açık değildir.

Çocuğun geç kaydı için para cezası hakkında konuşursak, farklı şehirlerde kesinlikle farklı durumlar olur, ancak aslında, bir çocuğun daha erken kayıt olması o kadar iyi olur.

Bir poliklinikten nasıl kurtulursun ve ne sıklıkta yapılabilir?

Federal yasalara uygun olarak, birinci basamak sağlık hizmeti veren tıbbi organizasyonu yılda bir defadan fazla değiştirmek mümkün değildir. Bunu yapmadan önce dikkatlice düşünmeniz gerekiyor. Daha önce de belirtildiği gibi tıbbi kanıtların bulunduğu ev bakımı yeni bir klinik tarafından sağlanmayacaktır. Sadece yeni bir kliniği ziyaret edebilirsiniz. Buna ek olarak, gerçek ikametgahın dışında bir klinikte bulunmak için, onun idaresine başvurmanız ve bir dizi başka işlem yapmanız gerekir. Bunlar aşağıda sunulmuştur:

 1. Tam adınız, doğum yeriniz ve doğum yeriniz, doğum yeriniz, doğum yeriniz, doğum yeriniz, sigorta poliçenizin numarası, tam adı ve adresi, başvuru esnasında yapıştırdığınız poliklinikin adresi ve ikamet yerine değil de bir poliklinik seçilmesinin nedenleri ile yapıştırmak için bir başvuru göndermeniz gerekiyor.
 2. Bir başvuruyu gönderirken, pasaport ve sigorta poliçesinin orijinallerini sağlamalısınız .
 3. O halde bir cevap beklemelisin. Reddedilme nedeni yalnızca bir olabilir - kliniğin kalabalık olması.
 4. Seçilen klinikte tıbbi bakım için kabul bildirimi alırsanız, kayıt defterine başvurmanız gerekir. Ayrılma kuponu vermeniz gerekir.
 5. Sonra, bu bileti doldurup baş hekimin imzasına taşımalısın.
 6. O halde, hesabınızdan çıkarmanız için eski kliniğe gitmelisiniz.
 7. Buradan idare, tıbbi dokümantasyonun bir kopyasını başvuruyu kabul eden polikliniğe gönderir.

Bu eylemleri yaptıktan sonra, ikamet ettiğiniz yerde değil, yürümek daha kolay olan belediye polikliniğini ziyaret edebilirsiniz. Örneğin, bir çalışma veya çalışma yerinin yanında.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.