SağlıkMüstahzarlar

Tıp "Capoten": Doktorlar, talimatlar, kontrendikasyonlar yorum

anjiyotensin dönüştürücü enzim etkin sentetik inhibitörü, bir ilaç "Capoten" dir. Görüşler ilaç kalp yetmezliği ve diyabetik nefropati kullanılır, kan basıncını düşürür söylüyorlar. Bu, aktif eleman kaptopril içeren, her biri kare beyaz tabletler, üretilir.

farmakolojik özellikler

İlaç neden taşikardi olmadan kan basıncının düşürülmesi ve miyokardiyal oksijen talebi düşer olabilir. Maksimum konsantrasyon, uygulama bir saat sonra gözlendi. Kararlı tedavi edici etkisi sistemik uygulamadan sonra birkaç hafta sonra görülebilir.

Endikasyonları

İlaç "Capoten" doktorlar tedavisi için değerlendirmesi kullanımını tavsiye diyabetik nefropati tip 1 ve renal hipertansiyonun diğer çeşitleri. ilaç, miyokardiyal enfarktüs sonrası alınmalıdır. karmaşık tedavi maddesi olarak kronik kalp yetmezliği tedavisinde kullanılan.

Kontrendikasyonlar

hiperkalemi, anjiyoödem, aort darlığı olan tabletleri kullanmayınız. İlaç böbrek fonksiyonu ve karaciğer ihlal kullanılamaz, kompozisyon, karşı artan bir duyarlılık böbrek arter stenoz. kullanılmalıdır Dikkat "Capoten" boyunca (hastaların yorum yan etkilerinin olasılığı işaret) anlamına gelir kardiyak iskemi ve beyin, diyabet, ağır otoimmün hastalıklar, primer hiperaldosteronizm, yaşlı hastalar. Randevular klinik çalışmalarda yokluğunda yaş sınırının altında hamile kadınlar ve emziren anneler ve çocuklar için yapılmış değildir.

Yan etkiler "Capoten" ilaç

Görüşler para kaldırılmasından sonra kuru bir öksürük gelişmekte söylüyorlar. Yan etkiler taşikardi içerir ortostatik hipotansiyon, periferal ödem, bronkospazm. ilaç kullanımı, bazen larenks, yutak, dil, bacaklarda anjiyonörotik ödem neden olabilir. Bunu kullanırken, bazen baş dönmesi vardır görme bozuklukları, parestezi, ataksi, baş ağrısı ve sersemlik. İlacın Doz basıncında keskin bir düşüşe neden olabilir.

"Capoten" şu anlama gelir: nasıl yapmak

Tabletler yemeklerden bir saat önce içmek gerekir. dozaj, her bir durum için ayrı olarak ayarlanır. hipertansiyon kademeli bir ay doz için etki ulaştıktan sonra ilacın 12.5 mg, günde iki kez alınan zaman artar.

kalp yetmezliği diüretikler etkisiz eylem için öngörülen hazırlık döneminde. 25 mg - bu durumda başlangıç dozu destek 6.25 mg'dır. Günde 3 kez sürer.

stabil durumda kalp krizi tedavisi acı sonra günde 6.25 mg alarak, üç gün sonra başlayacak "Capoten" anlamına gelir. Hastaların Yorumlar Doğru ilaç tedavisi şeması iyi tolere edildiğini göstermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.