SağlıkMüstahzarlar

"ENAP" veya "enalapril": daha iyi? kullanım "ENAP" için talimatlar, fiyat, yorumlar

Son yıllarda, daha fazla insan yüksek tansiyon şikayetçi. Bunu azaltmak için, doktorlar hap. Bazen kafa karıştırıcı çok çeşitli vardır. giderek eczanelerde "ENAP" veya "enalapril" soran bu sayıda arasında.

Daha sonra her soru: "Bu iki ilaç arasındaki fark nedir?" iyidir - "ENAP" veya "Enalapril"?

"ENAP" ve "enalapril" arasındaki fark nedir?

Elanapril - İlacın etkin madde olduğunu ve "ENAP" - ticaret unvanı. Bu dönüştürücü enzim inhibitörleri, ilaç anjiyotensin verilen grubunu ifade eder. Anjiyotensin - farklı şekillerde protein yapılarının bir hormon. şey anjiyotensin vazospazm neden olur ve kısa sürede kardiyovasküler sistem hastalıklarına yol açabilir olmasıdır. "Elanapril" hap kalp hastalığı gelişimini engeller. Sadece tıp performansınıza göre, doktor gerektiği reçete.

"Elanapril" uygulama Tabletler oldukça geniştir. Onlar için yardımcı:

 • kan basıncını azaltır.
 • anjin ataklarının sıklığını azaltmak.
 • kalp krizi ve kalp ritim bozukluklarının gelişimini önlemek.

"ENAP": Uygulama

esansiyel ve renovasküler hipertansiyon ve kalp yetmezliği Reçete vermeye yetkili "ENAP". Aynı zamanda iyi bir tıp şiddetli klinik yetmezliği ve asemptomatik sol ventrikül disfonksiyonu olan hastaların yardımcı olur. hastalığın ilerlemesini yavaşlatmak mümkün olduğundan ilaç, bu durumda gösterdi.

iyi, koroner hastalığında ilaç ince felç ve kalp krizi görülme sıklığını azaltır anjin yardımcı olur: Ayrıca, kullanılmak üzere "ENAP" göstergeler aşağıdaki gibidir.

Nasıl uyuşturucu?

"ENAP" ya da vücuda "enalapril", ana bileşen hidrolize edilir zamanda, enalaprilat ucunda oluşturulan - bu aktif metabolitidir. Bu özellik, enzim aktivitesini inhibe eder ve bu nedenle, anjiyotensin ihlali dönüşümdür. Bu ilaçlar, damarları genişletmek önemli ölçüde kandaki aldosteron düzeyini azaltmaya yardımcı olur.

seviyesinde bir azalma içine ilacı uygularken kan basıncı, ancak aniden ama yavaş yavaş. Değişiklikler kalp hızında gözlenmiştir.

Ayrıca, alım artar renal kan akışı ve böbrek fonksiyonu önemli ölçüde geliştirilmektedir. Bu ilaçlar ilerlemesini önlemek diyabetik nefropati. Biz alırsak 'Elanapril' düzenli, bu hipertansiyonlu kişilerde yaşam kalitesini artırır ve kalp yetmezliği ölümlerin sayısını azaltır.

O cinsel işlev bozukluğuna neden olmaz, lipid ve karbonhidrat metabolizması üzerinde olumsuz etkileri vardır. Sigarayı - ilacın etkisi kandaki konsantrasyonunu ve zararlı alışkanlıklardan varlığını renin, kişinin cinsiyeti ve yaşı bağlı değildir.

Nasıl ilacı kullanılır?

Şimdi "ENAP" nasıl kullanılacağı hakkında. Tabletler bakılmaksızın yemek, sıvı değildir. hipertansiyon, günde 5 mg ile başlamak için, ama zaman durumuna ve doktor amaçlanan doza bağlı olarak 20 mg arttırılabilir. Ve en zor durumlarda - ve en fazla 40 mg.

Kalp yetmezliğinde, 2.5 mg almaya başlar, ama dozaj hastalığın derecesine bağlı olarak artırılabilir.

Çünkü o hasta kimsin alma diüretikler, özellikle doz olmuş yüksek, alımı "ENAP" isimli edebilmek için azaltmak hacmi dolaşımdaki kan, böylece mayıs geliştirmek hipertansiyon. bu hastalar, her gün 5 mg bir doz aşmamalıdır nedeni budur.

Ama kronik böbrek yetmezliği olanlar için, doz kreatinin seviyesine göre seçilmelidir. Eğer is 30 ml / dk, daha sonra bir kutu atama "Elanapril" Tabletler bir miktar 5 mg başına gün ve eğer düzey Aşağıda da gibi verilen numaralar gerektiğini daha sonra başlamak üzere 2,5 mg.

Çocuklar için "ENAP"

Çocukların, "ENAP" veya "enalapril" alınabilir eğer Çoğu ebeveyn merak ediyorum. Hangisi daha iyi olduğunu ve seçim durdurmak?

Her çocuk için hastalığın ne tür ve ne onun derecesi bağlı olarak ayrı ayrı dozunu almak gerekir. Ayrıca değer vücut tarafından kan basıncını ve ilacın toleransı göz önüne alınırsa. Ağırlığı 20-50 kg arasında değişir çocuklar için, günlük doz 2.5 mg. ağırlık 50 kg dan Fakat, eğer her gün 5 mg ile başlayabilir.

seçim için iki ilacın hangi gelince, hiçbir fark yoktur. Eğer "ENAP" satın almaya karar verirseniz, fiyat biraz daha yüksek olacaktır. seçmeliyim hangi tıp, doktora söyleyecektir.

"Elanapril": kontrendikasyonlar

İki ilaç arasında seçim - "ENAP" veya "enalapril" - kolay olmayacak daha iyidir. Önemli olan, tabletler almadan önce, kontrendikasyonlar hakkında bilgi almak için gereklidir.

ilaçların Kontrendikasyonlar çok küçüktür, ama onlar dikkat etmelidir: enalapril veya onun metabolitleri için duyarlılık - Enalaprilat. Ayrıca alan bir hasta olmuş durumda olmuştur anjiyoödem ve porfiri.

Yan etkiler "Enalapril"

Bu okunmalı sadece alıp konusunda "Elanapril" İlacın kullanımı ne kontrendikasyonlar. Yan etkiler de vardır ve bunlar çoktur. onlara onların tezahürü dozunu azaltmak veya ilacı ne zaman duracağını bilmek gereklidir. ilaç alırken bu semptomlar ortaya çıkabilir:

 • Kan basıncı hızla azalır;
 • mide bulantısı ve baş ağrısı;
 • anjin;
 • baş dönmesi;
 • kalp krizi ve aritmi;
 • zayıflık ve uykusuzluk;
 • anksiyete bozukluğu;
 • yorgunluk;
 • kulak çınlaması;
 • ağız kuruluğu, t. ö.

Eğer bu tür durumlarda, bunu öğrenmen gerekiyor ilaç "enalapril" yan etkileri götürmeden önce, onu alarak durdurmak ve durumunun daha kötüye gitmesi değil.

Hamilelik sırasında Resepsiyon

Sadece anne olmak için gidiyoruz kadınlar, ilacı, "ENAP" almamak daha iyidir. Ve zaten hamile olanlar, fon almak için bir doktora doğru taktik seçmelidir. trimesterlerinde II ve III'de genellikle ilaç alındıktan yasaktır. Bir kadın verdikten sonra doğum ve meme Bebeğiniz ayrıca ilaç reçete edilmez olacaktır beslenirler. Hala onsuz yapamaz eğer, düzenli kan basıncını izlemek ilacı, "ENAP" çekerken, Annesi emzirme olan bir çocukta kan ve böbrek işlevleri potasyum içeriği kontrol etmek gereklidir.

Form çıkarma ajanları

enalapril - biz bu makalede tartıştığımız gibi, bir ilaç ikisi de bir etkin madde var, diğerinden farklı değil. Bu nedenle, birçok sorunun cevabı: "ENAP" veya "Enalapril" - "daha iyidir - kolay olacaktır. Hem bu ilaçların iyi ve dozajı ile onlar da aynıdır formu, sorun yok olmalıdır. Aktif maddenin 2,5 ila 20 mg içeren tabletler halinde "ENAP" ve "enalapril" üretilmesi.

İki ilaç arasındaki fark küçüktür, ama yine de orada ve en önemli - fiyatı.

ilaçların maliyeti

Çok sık tedavi kompleksinde gerçekleştiğini olur ve oldukça pahalıdır ve her zaman herkes gelemez olmadığı için birçok hasta endişelendiren en önemli şey, bu ilacın bedeli. İlaçların "ENAP" ve "Enalapril" ile ilgili olarak, daha sonra maliyeti çok yüksek değildir ve tüketicilerin zevk.

"ENAP" fiyat üreticiler ve aktif bileşen miktarına bağlı olarak, 100 ila 400 ruble arasında değişir. Yerli ürünler ithal çok daha ucuzdur ve orada hiçbir fark: olanların etkisi ve diğerleri mükemmel. Ama "Enalapril" değer birkaç kat daha ucuz - 20 ila 80 ruble. bu ilaçların hem maliyeti o kadar neredeyse tüm hastalar memnun, düşüktür.

Analogları "Enalapril"

Eğer aniden bu ilaç eczanede bulamazsanız, o zaman "Enalapril" yerini? benzer ilaçların büyük bir listesi vardır. Ayrıca, çoğu temel madde etkinliğini artırmak için diğer ek bileşenlerin bileşim içinde yer alır.

Alıcıların çoğu ne "Elanapril" fiyat ile memnun. Analoglar ayrıca 100 ruble içinde, birkaç kez daha maliyetli, fakat onlar verimliliğini artırmak daha fazla ek bileşenlere sahip olması olabilir. Ancak bu durumda, birçok kişi fiyat farkı dikkat yoktur.

"Enalapril" ana muadilleri şunlardır:

 • "Enam".
 • "Vazolapril".
 • "Enarenal".
 • "ENVAS".
 • "Invorio."
 • "Bagopril";
 • 'Renitec'.
 • "Korando".

Bu, bir liste değildir aslında bu ilacın çok iyi bir benzetme ve her hasta onun için daha uygundur birini seçebilir. Tüm analoglar angiontenzina üretimini engellemek ve büyük ölçüde kan damarları ve kalp-damar sistemi organlarının stresi azaltmaya yardımcı olur. Listelenen her ürün kendi bireysel özellikleri vardır, ancak kullanım endikasyonları onlar pratik olarak aynıdır.

"ENAP" karşılıkları için mevcut ilaçlar bileşim içinde aynıdır. Birkaç kullanılabilir olduğunu daha fiyat, ve çok iyi bir performans ekleyebilirsiniz:

 • "Berlipril 10 veya 20'.
 • "Renipril".

Kendi iyiliği içinde bu ürünlerin her biri, ama onların kompozisyon ayrıca ilaçların etkinliğini artırmak onun ek bileşenleri içerir. Tabletler "ENAP" benzerler ve değiştirme çok almaz için bu büyük listesinden seçim yapın. Hastalık değişik şekillerde her kişiyi ve ilacın her bir parçaya nasıl duyarlılığını ortaya çünkü, hala gerekecektir pick up. Eğer doktorunuza yardımcı olacak bu zor bir seçimle olun.

Diğer ilaçlarla etkileşim

tıp önce veya yemekten sonra kullanılabilir, bu hastaya uygundur. alırken "Enalapril" nitratlar, potasyum iyonları, prazosin antihipertansif etki gözlenmiştir. NSAID önemli ölçüde olumlu etkisi azaltır.

bir diüretik madde ve bir potasyum içeriği aynı anda kullanılması genellikle hiperkalemi gelişmesine yol açar.

ilaç lityum temizleme teofilin çıkarılması sırasında azalır azaltır. "Cimetidine", tam tersine, çıkışı artar.

Kısa vadede gelişebilir Risk hipotansiyon, hasta anestezi yapılırsa artmış, yoksa alkollü içki alıyordu eğer. alkolden terk edilmelidir nedeni budur.

Yani daha iyidir?

sorusuna Basit cevap: "ENAP" veya "Enalapril" - iyidir "- bu, çünkü her ikisi de bu ilaçların bir aktif maddesinin, çok zor olacak. İki ilaç arasındaki farklar değildir. Belki tek fark - fiyat. Ancak, deneyim olmadığını kanıtlamıştır her hasta seçer için bizzat ilaç olduğunu geldi konusunda ona bizzat.

Bu ilaçların her biri, tek bir aktif madde olsa, ancak ek bileşenler, her bir durumda iki hemen hemen aynı araçlar farklı şekillerde hareket edebilir, yani farklıdır. Bu nedenle, ilaç dikkatlice seçmelisiniz.

yorumlar

"ENAP" uyuşturucu ve "Enalapril", bizzat bu ilaçların etkisini hayal etmeye çalıştım hastaların, çoğunluğu hakkında görüş gelince, bunlardan sadece hakkında olumlu konuşuyor.

dengesiz kan basıncı olan kişiler onlar en önemlisi hızlı ve oldukları gibi nazikçe, aynı zamanda bu iki ilacın çok memnun yüksek basıncını düşürür ve daha sonra uzun bir süre için, optimum seviyede tutmak.

çocuklarına bu ilaçları vermek bile anneler, onlar dozu, en zor durumlarda "ENAP" büyük yardım aşmıyorsa, derler.

Eğer doz artırmadan alımı yapma ve dikkate hastalığın tüm nüansları alırsak "Enalapril" oldukça çok gelen yan etkiler, ancak, bunlar önlenebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.