Sanayi

Temel amacı ve depo tipleri

Şu mevcut üretim ve ticaret işlemi depo olarak böyle önemli bir nesne olmadan yapmak mümkün olmaz. çalışmasının organizasyonunun lojistik üreticiden tüketiciye envanter, malların dolaşımı tam düzenlenmesi için koşullardan biridir.

Mevcut koşullarda faaliyet mağazaların çeşitleri, böyle tesisler üretim ve ticarette katılımcıların en farklı gereksinimleri karşılamak için izin verir. depo, bazı işlevleri gerçekleştirir hangi türüne bağlı.

alıcıya şirketten mal dolaşımını planı yapabilmek için, lojistik özelliklerine sunulan binayı göz önüne almalıyız. Onlar mal ve malzeme stoklarının depolanması için farklı koşullar yaratmak. Bu nedenle, depolama her tür özellikleri anlaşılmış ve işlerinde her logistician dikkate alınması gerekmektedir.

temel amacı

Biz depoların ana tip bakmak önce, bu yapısal birimin özünü kavramak gerekir. fonksiyonları bir dizi için depolama alanı. Depo çeşitli emtia değerlerini saklamak için işletilen binaların yapısı, siteyi veya kompleksi olarak adlandırılan. Bu tür alanlarda envanter, mamuller belirli bir miktar birikmiş. Bu mallar piyasada arz ve talepteki dalgalanmalara karşı esnek bir şekilde tepki verir. Bu durumda, üreticileri ve teslimat süreçleri ve bitmiş ürünlerin satışı teknolojik döngülerinde malzeme varlıkların hareketinin hızını senkronize etmek mümkün hale gelir.

depoların Bütün büyük türleri, ilgili kuruluşlar tarafından korunan belirli bir bölgede sınırlı. tesislerinde İçinde depolama koşullarına uygundur.

Ürün işleyebilir yapısal birim ile temsil edilen meta değerlerin depolanması ek olarak kalitesini korumak için, burada girdi. Destek personeli depo hacmi, zaman ve aralık yükleri aldı hizalar.

yapı

depolar, bina ve inşaat imkanı türleri, belirli bir yapı ile tanımlanır. Bir kaç temel unsurları içerebilir. hepsi burada Öncelikle çevredeki yanı sıra depolama için inşa ediyoruz.

Her mağaza bir nakliye ve yükleme sistemleri vardır. Bunlar resepsiyon alanları veya sevk, rampa için özel donanım. Bu nesnelerin çoğu bir iç ulaşım vardır. Bu kategori, çeşitli ekipman depo, kendi özelliklerine bağlıdır türü içerir. Bu böyle devam arabaları, kamyonlar, yürüyen merdivenler, asansörler ve olabilir. D.

Deponun yapısal elemanlar da malların işleme bölümlerini içerir. Örneğin, bu ambalaj, ambalaj, uygulama sistemi bar kod hattı, hem de ayırma ve siparişlerin hazırlanması. mal depo saklamak edebilmek için stok gerekli kaliteyi sağlamak için raflar, konteynerlerin, soğutma ve diğer özel sistemlerin kullanılmasını gerektirir. Herhangi depo da bir muhasebe sistemine sahiptir. Bu bilgisayarlı ve manuel olabilir. Mevcut koşullarda ilk seçenek çok daha yaygındır.

Sınıflandırma esasları

Malların depolanması için Modern tesisler lojistik en önemli düğümlerden biri. Bunlardan farklı türleri vardır. Türleri depoları farklı özelliklerine göre ayırt edilir.

Depolama alanı büyüklüğüne geniş alanlar kaplayan binalara küçük nesnelerden olabilir. Yükseklik istifleme mal ekipman 24 m raf yüksekliği üzerindeki yükü kaldırmak hangi tek katlı ve çok katlı binalar izole.

tasarım depo olarak yarı kapalı (sadece çatı vardır) ve kapalı, açık olabilir. belirli koşullar (nem, sıcaklık, aydınlatma) kurulmuş olan mevcut konvansiyonel ve özel nesnelerin saklama belirleyin.

düğümlerin mekanizasyon farklı olabilir. münhasıran el emeği işçileri kullanılan depoları vardır. Çoğu zaman, kısmen ya da tamamen mekanize için depolama alanı.

çeşitli iletişim aracı bitişik bir depo, bu amaç, derin Portside bir demiryolu, denilmektedir. özel ayrım, karışık ve evrensel nesnelerin aralığının temelinde.

iş türleri

türü ile temsil edilen her nesnenin üç temel işlem gerçekleştirir. çalışma şekli depo girişi, iç ve çıkış hizmet etmesi için tasarlanmış malzeme akışı değerleri. İlk aşamada, personel ve ekipman boşaltılmış kamyon, ve malların kalitesini ve miktarını değerlendirmek zorundadır.

İç akışlar depoda malların yeterli hareketi için korudu. Stoklar, paketlenmiş, böylece uygun koşullarda depolanır ve resmedebilirler. D.

çıkış akımı ile depolar taşımak için maddelerin yüklenmesi azalır. Bu ayırt edici yükleme bölgesi, kabul, depolama, ayırma, yönlendirme, hem de personel ofisleri, uygulama ile bağlantılı olarak.

Rusya'da depoların sınıflandırılması

Ülkemizde ana türlerinde bir nesnenin temsil bölmek sağlayan özel sınıflandırma geçerlidir. Endüstriyel Üniteleri, özellikleri birkaç ana grubuna izin verir.

Şu anda, yerli şirketlerin birliğini geliştirmiştir PMC, en yaygın kullanılan sistem. Bu yaklaşım, dünyanın depoların sınıflandırılması ilkesi çok benzer. Ancak, sistem "PMC" Bu tip özelliğine büyük bir ölçüde dikkate alıcı ve kiracı gereksinimleri sürer. Aynı zamanda dikkate alındığında her şeyden önce ülkemizin merkez bölgelerinin organizasyona dikkat başlıca sorular.

Malların depolanması için tüm olanaklar, 4 gruba ayrıldı. Onlar Latin harfleri ile işaretlenir. onun tasarımı, konumu, temel fonksiyonlar ve nesnenin özelliklerine göre belirli bir kategoriye depolama atarken. Bu organizasyon için diğer önemli nesneler, lojistik alanları ile kendi ulaşım bağlantıları değerlendirir.

tesislerin ölçek, ürünlerin saklama depoları türlü aralık dikkate almak gerekmektedir. Eğer duran varlıkların benzer nesneleri seçtiğinizde doğru emtia değerlerinin depolanması için tesislerinde rasyonel kullanımı için şirketin ihtiyacını hesaplamak için gereklidir.

A sınıfı depo

A sınıfı yüksek modern bina kodları ve ihtiyaçlarına inşa edildiği kuruluş veya ticari kuruluşlarda depoların bu türlerini içerir. 8'den daha büyük m olan yüksekliği olan bu tek katlı bir yapı. Bu standart bir çok katlı raf içinde tesis sağlar.

Odanın tabanında kusurları olmamalıdır. Bu mükemmel düzgün ve düşük sürtünmeli bir kaplama vardır. sınıf dahilinde, bir depolama açık sıcaklık muhafaza edilir. Hava perdeleri oluşturmak için ekipman kapıda.

Özellikler yangın tozu veya yağmurlama tipi yuvalandığı söndürme ile yangın güvenliği modern sistemi kullanmak zorunludur. Ayrıca benzer tesislerde, CCTV yeni güvenlik sistemlerini kurdu. optik elyaf türü bilgisayar iletişim vardır. Bu hiçbir resepsiyon yoktur "kör noktalar" eksikliği ile en iç ve dış alan görüntülemenize olanak sağlar.

A sınıfı depo otomasyon sistemlerinde alımı ve malların sevk Kapısı rampa kaldırma, kapılarını açıyor var.

Böyle tesislere giriş rahat olmalıdır. Çoğu zaman, onlar önemli karayolları yakın yer almaktadır. depolama tesislerine Bu tür genellikle kendi ürünlerini toptan ve perakende hem satmak tüccarlar tercih ederim.

B sınıfı

basitleştirilmiş özellikleri ile çeşitli alanlarda önceki kategorilerin kolaylık sonuç çıkmadığı, ancak vardır. sınıfı, türü içerir. depo boyutları bu kategoride etkileyici olabilir. Ancak sağlayan bu çok katlı bina, Sınıf A'ya kıyasla daha küçük bir kısmını almak

Bu tür nesneler yüksekliği 4,5-8 m içindedir. asfalt veya beton doldurulmuş düzgün zeminler. Bu sürtünme önleyici kaplamaya sahip değildir. Kış döneminde oda sıcaklığı + 10 ° C altına düşmeyecek

gönderi bölge bir rampa vardır, bir sistem güvenlik ve yangın güvenliği yoktur. Ofisler depo ile birleştirdi. Bunlar modern iletişim sistemleri ve telekomünikasyon kullanırlar.

Böyle depolara giriş bu kadar kolay olamaz, ama bina üretimine veya şehre yakındır.

Malzeme, P ve D

depoların durumları göz önüne alındığında birçok işletme için bu tür C ve D olarak sınıflarını belirtmek gerekir, bu en uygun seçenektir. Malzeme p 3.5 ila 18 m arasında bir tavan yüksekliğine sahip ısıtmalı bir odadır. Kışın sıcaklık 8-14 ° C arasında bir seviyede muhafaza edilmektedir.

Ulaştırma kapısı daima sıfır konumunda tutulduğu için yükleme ve boşaltma, içeride gider. Döşeme asfalt, beton veya fayans olabilir.

D Sınıfı düşük gereksinimleri ile karakterize edilir. Bu bodrum Bunker veya hangar ısıtılmamış edilebilir. Bu kategoride de sivil savunma nesneleri düşer.

bağlı oda kategorisinde satın alma veya kiralama maliyeti ile belirlenir. Bu nedenle, şirket dikkate onların ihtiyaçlarını almalıdır. ekstralar gerekli değildir, düşük sınıf depoya tercih vermek mümkündür. Ancak çoğu durumda, nesne sınıfı A veya B çalışması olmadan sadece yapamaz. bakım ve kira masrafları organizasyonun faaliyetlerinin bir sonucu olarak ödemek.

kamu depo

depoların türlerini dikkate alındığında, kamu tesisleri ve kendi işyeri olduğunu belirtmek gerekir. İlk durumda, örgüt kendi üretim ihtiyaçları için bunun bir oda veya bir kısmını kiralar.

Bu küçük bir ciro veya mevsimlik malların satışı durumunda gereklidir. şirket kendi nesne korumak için daha genel bir depo sahibinin hizmetlerini ödemek için daha karlı. az bu işletmelerde depolama odaları için gereksinimler.

Küçük boyutu ve tüketiciye gayrimenkul yaklaşık gösterimi bazı durumlarda önemli avantajlar sağlamaktadır. şirket öngörü bir dizi faktöre tarafından karmaşık yeni bir pazar, girdiğinde Örneğin, paylaşılan depolama şirketin mali riskleri azaltabilir. Ek yatırım çekmek için gerek yoktur.

Şirketler yüklemeler için kalifiye personel alımında, hem de envanter yönetimini yürütmek için gerek yoktur. Birçok büyük işletmeler bir kamu depo hizmetlerini kullanmak. Bu taşıma maliyetlerini azaltmak için, tüketicilere olabildiğince yakın ürünlerini depolamak için izin verir.

kendi depo

Ancak, tüm durumlarda, bir oda örgütü kiralamak tavsiye edilir. kendi mülk satın almak Bazen doğru. ticaret büyük hacimlerde ile karakterizedir, bu çok önemlidir. Bu tesislerin çoğu üretime yakın yer almaktadır.

Ayrıca, perakende satış mağazaları birçok türleri, bu sistemi kullanmak. uygulama yüksek hacimlerde ile karakterizedir ve müşteriye yakın konsantre olduğunda, kendi depo daha karlı var. Organizasyon düzgün donatır.

Çoğu zaman, bu özellik sınıfı "A" veya "B". muhasebe ve kontrol Orada gerçekleştirilir envanter kendi ticari şirket. O, nitelikli uzmanlar işe ticaretin sürecini (toptan, perakende) organize eder ve tüketiciye sunulan maddi varlıkların değerini ayarlar.

Büyük sanayi kuruluşları da kendi depoları var. Bunlar yarı mamul rezervleri, depolanabilir ve nihai ürünlerdir. Bir şirketin cirosu büyük miktarlarda ile karakterize edilirse, benzer bir önermeyi kiralamak daha kendi depo daha uygun içerir.

depoların mevcut tipleri, böyle bir tesisin seçim dikkate onların belirli özellikleri almalı sonucuna varılabilir. Bu şirket, en etkili envanter kalemlerinin depolama ve hareketini düzenlemek için izin verecektir. bakım ve depolama tesisleri bakım minimum maliyet, işletme sermayesi optimize mali sonuç artacaktır. Böyle tesisler organize süreci ile matematiksel hesaplamalar ve araştırma çeşitli üreten, çok ciddiye alınır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.