Haber ve ToplumEkonomi

Değerlendirme: en pahalı şehri 2012 Dünya göre

danışmanlık konusunda uzmanlaşmış danışmanlık şirketi MNRC, personelin seçimi , kural olarak, uluslararası iş küre için, her yıl listesini reytinge yabancılara ise "dünyanın en pahalı şehirler." sıralamaları hazırlanması sürecinde 200'den fazla dikkate durumu ele dünya çapında büyük şehirlerde 6 kıtada. toplu taşıma, barınma, giyim ve tıbbi bakımda coğrafi konumu, yiyecek maliyeti, seyahat: Bu durumda, bunlar en önemlileri 200 parametrelerinin en ölçülür.

New York'ta hayat pahalılığı, baz kabul edilir yaşam standardı ile karşılaştırıldığında başlayarak, hem de dünyanın en pahalı şehirleri değerlendirin.

Böylece, 2012 yılında dünyanın en pahalı şehir - Tokyo ve Japonya'nın başkenti sıralamasında ilk sahnede yer. Osaka, başka - İkinci sırada Luanda (Angola), üçüncü oldu Japonya'da şehir. Cenevre, İsviçre güzel şehri - Dördüncü yer Moskova'ya gitti, iyi, sıralama ilk beşte yer aldılar.

Önemli bir hareket içinde değerlendirmesi "en pahalı şehirler içinde dünya" giderek bağlantılı küresel kur dalgalanmaları. Yani, Avrupa'da en şehirlerde hayat çünkü Avro bölgesindeki ekonomik krizin fiyatını düşürmek için. Atina'da kayıtlı yabancıların endeksi yaşam maliyeti en önemli düşüş, bir zamanlar 24 yer işgal etmiştir ve şimdi 77th hakkı hareket!

Tersine, Asya-Pasifik bölgesindeki birçok şehirler önemli ölçüde değerlendirmesi konumunu geliştirdi "dünyanın en pahalı şehirler." En büyük artış Yeni Zelanda ve Avustralya'da kaydedildi. Kuzey Amerika da sıralamasında büyümesini sahiptir tüm diğer dünya para daha takdir etmiştir ABD doları, teşekkürler.

değerlendirmesi tam listeye göre "dünyanın en pahalı şehirler" - bu yerler Afrika'da garip vardır. Aksine, oran temel hizmetlerin bir karşılaştırma dayandığını gerçeği nedeniyle, onları bulmak zor olacak şekilde, yurt dışında bu ülkelerde satın alınan belirli markalar, mal fiyatlar. Ve bu nedenle, onlar oldukça pahalıdır.

Örneğin, sıralama ikinci sırada yer üzerinde bulunan Luanda, Angola başkenti, konaklama çok yüksek bir fiyat vardır. Ve tüm yüksek enflasyon ve altyapı kötü durumu, bir iç savaş haline gelmiştir maddenin çünkü.

şirkete MNRC göre yabancıların en ucuz yaşam, ancak, geçen yıl olduğu gibi, maliyet Tokyo'da üç kat daha düşüktür Karaçi, Pakistan'ın şehir kalır.

İçeri ilk yer sıralaması "en ucuz şehirler içinde dünya" bir zamanlar iki şehirler - Bombay ve biz söyledi, Karaçi. Hintli Yeni Delhi ve üçüncü - - Nepal ikinci günü. Bu Bükreş ve Cezayir takip eder. Arkalarında - Colombo (Sri Lanka), yedinci sırada - Suudi Arabistan, Cidde ve Tahran - sekizinci üzerinde Panama,.

en ucuz şehirler için seçilirler ana kriterler şunlardır: toplu taşıma maliyeti, gıda, kira, giyim maliyeti ve yardımcı maliyeti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.